خرید دانه قهوه: خرید انواع دانه قهوه رست شده و دان سبز قهوه

خرید دانه قهوه تازه

خرید دانه قهوه با رست تازه، مهم ترین نکته در داشتن یک لیوان قهوه عالی است. فرقی نمی کند که قهوه را از کجا می خرید،تنها لازم است بدانید در قهوه ای که می خرید باید به دنبال چه چیزی باشید. و این می تواند برای شما کمی گیج کننده باشد اما نگران نباشید. ما تمام این اطلاعات را جمع آوری کرده ایم و دقیقاً به شما می گوییم برای خرید بهترین دانه قهوه باید به دنبال چه چیزهایی باشید.

اول از همه باید بدانید که خرید دانه قهوه بهتر از خرید قهوه آسیاب شده است. همانطور که دانه فلفل تازه، از پودر فلفل عطر و طعم بیشتری دارد، قهوه هم همینطور است.

خرید دانه قهوه

بهتر است خرید دانه قهوه را به صورت کامل انجام دهید و هربار که می خواهید قهوه درست کنید، آن را به میزان مورد نیازتان آسیاب کنید. وقتی دانه قهوه آسیاب می شود، روغن هایی که عطر و طعم میوه ای، برشته و خوش طعم را به فنجان قهوه شما می دهند، به سرعت دچار کاهش کیفیت می شوند. درست مثل ادویه جات.

این یعنی قهوه از قبل آسیاب شده، طعم خود را از دست می دهد. چون ممکن است ماه ها و سال ها در قفسه فروشگاه مانده باشد. پس توصیه ما به شما این است که خرید دانه قهوه را همیشه به صورت کامل انجام دهید.

دقت کنید که همیشه در خرید دانه قهوه، قهوه باید داخل بسته بندی باشد که از ورود اکسیژن و اشعه ماوراء بنفش جلوگیری می کند. قهوه هایی که داخل برخی مغازه های قهوه فروشی در بشکه ها و کیسه های درباز قرار دارند را نخرید.

در خرید دانه قهوه دو چیز مهم وجود دارد که همیشه باید در یک بسته قهوه به دنبال آن باشید. شفافیت در خرید دانه قهوه: زمانی که اطلاعات کافی درباره دانه قهوه ای که می خرید در اختیار شما باشد، می توانید خوش طعم ترین و مناسب ترین قهوه با توجه به ذائقه خود خریداری نمایید. رستری که دانه قهوه شما را تهیه می کند باید تاحد امکان اطلاعات بیشتری درباره خاستگاه، عطر و طعم و نوع قهوه برای شما فراهم کند.

اگر در خرید دانه قهوه، رستر به شما نمی گوید که این قهوه کجا رشد کرده است احتمالاً آنقدرها هم عالی نیست. شما می توانید در فروشگاه قهوه لویا، خاستگاه ،نوع فرآوری و عطر وطعم هر قهوه ای که می خواهید را ببینید و سپس انتخاب کنید که کدام یک را بیشتر دوست دارید.

نکته دوم در خرید دانه قهوه که حتی مهم تر است این است: زمان رست قهوه. تاریخ رست قهوه مهم ترین عامل دیگری است که باید حتماً در نظر داشته باشید. همیشه از فروشگاهی خرید کنید که می دانید قهوه را به صورت تازه رست می کند. بهترین زمان استفاده از قهوه رست شده بین 1 هفته تا 2 ماه پس از آن می باشد. وقتی قهوه از این مرحله رد شد، شروع به از دست دادن طعم می کند.

قهوه های لویا به صورت هفتگی رست می شوند و شما می توانید اطمینان حاصل کنید که در خرید دانه قهوه، رست ها همه تازه و کنترل شده می باشند.

خرید دانه قهوه با رست تازه

و از آنجایی که خرید دانه قهوه به خاطر دریافت بیشترین طعم از دانه ها می باشد، از شما می خواهم که لطفاً قهوه تان را در فریزر قرار ندهید. سرما بر روی روغن ها و فیبرهایی که منجر به یک قهوه خوش طعم می شود، تاثیر منفی می گذارد. در عوض، دانه قهوه را داخل یک بسته بندی محکم و داخل کابینت به دور از تابش مستقیم آفتاب و رطوبت، نگهداری کنید.

و در خرید دانه قهوه به یاد داشته باشید که بهتر است قهوه را برای 2 هفته نهایت 1 ماه مصرف خود خریداری نمایید تا تازه بماند. خرید دانه قهوه فله ای اگر قرار است همه را خودتان مصرف کنید، ایده خوبی نیست. زیرا عطر و طعم قهوه در طول زمان کاهش می یابد. از اینجا به بعد فقط می توانید قهوه را به خاطر کافئینش مصرف کنید.

خرید دانه قهوه عربیکا یا روبوستا؟

عربیکا میخواهید یا روبوستا؟ یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید در خرید دانه قهوه در نظر داشته باشید این است که قهوه عربیکا می خواهید یا روبوستا و یا میکسی از هر دو. اگر با تفاوت های قهوه عربیکا و روبوستا آشنا نیستید مقاله تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا را بخوانید.

اما اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم: قهوه عربیکا تقریباً نصف روبوستا کافئین دارد. این قهوه دارای ویژگی های عطر و طعم پیچیده تر و گسترده تری است. یعنی در کل قهوه عربیکا نسبت به روبوستا خوش طعم تر است. طعم عربیکا رو به ترشی می زند. در عوض تلخی روبوستا بیشتر است. رایحه هایی که در قهوه روبوستا حس می کنید کمتر از عربیکا است. اما به قهوه شما کافئین بیشتری می دهد. در خرید دانه قهوه همواره می توانید ترکیبی از این دو را تهیه نمایید تا از ویژگی های هر دو قهوه استفاده کنید.

تاثیر نوع روش دم آوری در خرید دانه قهوه

هنگام خرید دانه قهوه حتماً در نظر داشته باشید که از چه روشی برای درست کردن قهوه استفاده می کنید. اگر شما دستگاه اسپرسو دارید و قهوه اسپرسو درست می کنید، می توانید از میکس های قهوه خرید کنید. می توانید انتخاب کنید که قهوه شما مناسب اسپرسو، آسیاب شود و یا قهوه را به صورت دانه خریداری نمایید و خودتان آسیاب کنید.

از قهوه های صد درصد عربیکا، اسپشیالیتی و صد درصد روبوستا هم می توان برای تهیه اسپرسو استفاده کرد. البته یادتان باشد قهوه صددرصد روبوستا زیاد جالب نمی شود و طعم شدید و تلخی به شما خواهد داد.

اگر شما از علاقمندان به قهوه فیلتری مانند وی60، فرنچ پرس و کمکس هستید در خرید دانه قهوه پیشنهاد ما به شما استفاده از قهوه های عربیکا و اسپشیالیتی است. قهوه های دمی و فیلتری اصولاً طعم قوی تری پیدا می کنند به همین دلیل بهتر است از قهوه عربیکا استفاده کنید که خوش طعم تر باشد و قهوه شما زیادی سنگین نشود.

قهوه فیلتری

اگر قصد خرید دانه قهوه برای درست کردن قهوه ترک را دارید، باز هم پیشنهاد می شود قهوه های صد درصد عربیکا استفاده کنید. چون قهوه ترک به ریز ترین مقدار ممکن آسیاب می شود و تفاله های قهوه درون خود قهوه باقی می ماند به همین دلیل یک قهوه فوق العاده سنگین است که باید از دانه قهوه صد درصد عربیکا در آن استفاده شود. اما بهتر است قهوه ترک را به صورت آسیاب شده و آماده خریداری نمایید چون اکثر آسیاب ها نمی توانند قهوه ترک را به میزان لازم آسیاب نمایند.

خرید دانه قهوه عربیکا با رست تازه

همانطور که قبلاً گفتیم، دانه قهوه عربیکا که از گیاه کوفه آ عربیکا به وجود می آید که خوش عطر و طعم ترین نوع قهوه به حساب می آید. خرید دانه قهوه عربیکا از صدها خاستگاه جهان انجام می شود که هر کدام ویژگی های عطر و طعم مخصوص به خودشان را دارد.

این دانه ها می توانند انواع عطر و طعم های میوه ای، شکلاتی، آجیلی، گُلی، خاکی، مرکبات و … را داشته باشد. اگر به دنبال لذت بردن از قهوه هستید پیشنهاد ما به شما قهوه های صد درصد عربیکا و قهوه اسپشیالیتی است.

رست قهوه های عربیکا به صورت تازه و با درجه مدیوم می باشد. این درجه رست باعث می شود که دانه قهوه هنوز ویژگی های اصلی عطر و طعم خود را حفظ کرده باشد.

خرید دانه قهوه عربیکا

خرید دانه قهوه روبوستا با رست تازه

دانه های قهوه روبوستا همیشه به خاطر کافئینشان معروف بوده اند. ساده بگوییم ، اسپرسویی که می نوشید اگر روبوستا نباشد، کرمای چندانی نخواهد داشت. کرما همان لایه کرمی رنگ غلیظ بر روی اسپرسوی شماست که آن را بسیار جذاب می کند. دانه روبوستا در میکس های اسپرسو بسیار ضروری است و همیشه ترکیبی از روبوستا و عربیکا بهترین انتخاب است. شما می توانید میکس های ما را خریداری نمایید و یا این قهوه ها را به صورت جدا تهیه نمایید و به میزان دلخواه با یکدیگر ترکیب کنید.

خرید دانه قهوه اسپشیالیتی

قهوه اسپشیالیتی به قهوه ای گفته می شود که امتیازی بالاتر از 80 را در مرحله ارزیابی قهوه توسط انجمن تخصصی قهوه کسب کرده باشد. این قهوه بالا ترین گرید قهوه محسوب می شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. طبیعتاً هر چقدر گرید قهوه بالا تر برود قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. این قهوه ها نسبت به قهوه های روبوستا و عربیکاهای رده پایین تر، به میزان کمتری تولید می شوند اما تولید آنها بسیار دشوارتر و کنترل شده تر است.

قهوه اسپشیالیتی از همان گونه عربیکاست ولی با کیفیت بسیار بالاتر. این قهوه ها از انواع خاستگاه های جهان می آیند و در مسابقات کاپینگ بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. چرا که دارای عطر و طعم های به خصوص هستند و برای لذت بردن از آنها باید زمان بگذارید. انواع قهوه های اسپشیالیتی مانند قهوه هانی، گیشا، گوجی، ماراگو و … با رست تازه و با کیفیت توسط لویا به فروش می رسد.

خرید دانه قهوه سبز

قهوه سبز امروزه به یکی از مفید ترین نوشیدنی ها برای سلامت تبدیل شده است. خرید قهوه سبز یکی از راه هاییست که برای سرعت بخشیدن به لاغری توصیه می شود. قهوه سبز همان دانه های معمولی قهوه است که رست یا برشته کاری نشده اند و کاملاً خام و به رنگ سبز روشن هستند.

عصاره قهوه سبز یکی از مکمل های غذایی بسیار محبوب است، اما دم نوش قهوه سبز که از دانه قهوه سبز درست می شود نیز امروزه خیلی مورد توجه قرار گرفته است.

البته طعم قهوه سبز اصلا مانند قهوه معمولی نیست که همیشه می نوشید. در خرید قهوه سبز در نظر داشته باشید طعم قهوه سبز ملایم تر است و کمی شبیه دم نوش های دیگر است تا قهوه.

بعلاوه ، مشخصات شیمیایی قهوه سبز با قهوه رست شده کاملاً فرق دارد.

قهوه سبز حاوی مقدار زیادی اسیدهای کلروژنیک می باشد که با اثرات قوی آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی که دارد فواید بسیاری را برای سلامتی بدن فراهم می کند. اسید کلروژنیک موجود در قهوه یک آنتی اکسیدان است که به کاهش وزن، کنترل فشار خون بالا و حفظ سطح قند خون کمک می کند. لاغری با قهوه سبز درست مانند چای سبز بسیار معروف است. قهوه سبز حاوی شیر و شکر نیست. به همین دلیل است که خرید قهوه سبز برای لاغری بسیار توصیه می شود [1]https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1264/green-coffee

خرید دانه قهوه سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.