قهوه اسپشیالیتی چیست و چرا باید قهوه تخصصی یا اسپشیالیتی بنوشید؟

قهوه تخصصی که اصطلاحاً به آن قهوه اسپشیالیتی می گویند به درجه بالاترین نوع قهوه گفته می شود و معمولاً به صورت قهوه تک خاستگاه در بازار قهوه تامین می شود. قهوه اسپشیالیتی را میتوان از عطر و طعمش تشخیص داد.

کلمه اسپشیالیتی نشان از بالاترین سطح کیفیتی دارد که یک قهوه می تواند داشته باشد. امیتازی که این قهوه ها در کاپینگ قهوه کسب می کنند آنها را از بقیه قهوه ها متمایز می کند.

خرید قهوه اسپشیالیتی

قهوه اسپشیالیتی چیست؟

قهوه تخصصی که اصطلاحاً به آن قهوه اسپشیالیتی می گویند به درجه بالاترین نوع قهوه گفته می شود و معمولاً به صورت قهوه تک خاستگاه در بازار قهوه تامین می شود.

چه چیز قهوه اسپشیالیتی را انقدر خاص می کند؟

طبق انجمن تخصصی قهوه، قهوه اسپشیالیتی یا قهوه تخصصی قهوه ای است که درجه آن بالاتر از 80 باشد. درست مثل فیلمی که کیفیت آن فقط وابسته به بازی بازیگر بر روی صحنه نیست، بلکه به فیلمنامه، کارگردان، تهیه کننده و تک تک چیزهایی که در ساخت آن فیلم شرکت دارند بستگی دارد. تمام مراحل درست شدن قهوه اسپشیالیتی از کشت و برداشت گرفته تا پردازش باعث به وجود آمدن یک قهوه بسیار خاص و با کیفیت می گردد که به آن قهوه اسپشیالیتی می گوییم.

تفاوت قهوه اسپشیالیتی با قهوه تجاری یا کامرشال چیست؟

قهوه اسپشیالیتی به صورت دانه کامل نگهداری و ارسال می شود، می تواند در بسته های 250 گرمی یا یک کیلویی و یا بیشتر باشد و لازم است که قبل از دم کردن، آن را آسیاب کرد. قهوه تجاری معمولا توسط برندهای مختلف در مقیاس زیاد رست و بسته بندی می شود. در قهوه اسپشیالیتی به طور قابل توجهی انتخاب های بیشتری نسبت به قهوه های تجاری وجود دارد.

انواع نوشیدنی هایی که با قهوه اسپشیالیتی دم آوری می شود

انواع روش های دم آوری قهوه اسپشیالیتی:
فرنچ پرس
فیلتری
اسپرسو
چکه ای

کیفیت قهوه اسپشیالیتی توسط چه سازمانی تعیین می شود؟

سازمان هایی مانند انجمن تخصصی قهوه (SCA) ، سازمان تحقیقات جهانی قهوه (WCR) و موسسه کیفیت قهوه (CQI) استانداردهایی را برای کیفیت قهوه تعیین کرده اند. این استانداردها هم به صورت فیزیکی (شکل و نقایص دانه قهوه) و هم به صورت حسی تعیین شده اند.
در استانداردهای حسی، پس از دم آوری قهوه، پارامترهای قهوه یعنی طعم یاد، رایحه، اسیدیته، بادی و غیره ارزیابی می شود و قهوه هایی که امتیازی بالاتر از  80 بگیرند، قهوه اسپشیالیتی در نظر گرفته می شوند.

پرورش و رشد قهوه اسپشیالیتی چگونه است؟

در مرحله کاشت قهوه اسپشیالیتی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین بذر های قهوه استفاده می شود. خاستگاه و منطقه ای که قهوه در آن کشت می شود بیشترین تاثیر را در کیفیت و عطر و طعم قهوه خواهد داشت. از عوامل مهمی که کیفیت قهوه را تحت تاثیر قرار می دهد، ارتفاع رشد، رطوبت، بارندگی و درجه حرارت است. هنگامی که تمام این عوامل در بهترین حالت خود باشد، کیفیت قهوه پرورش یافته نیز به بالاترین حد می رسد.
گیلاس قهوه پس از رسیدن، برداشت می شود و در ادامه باید روی آن پردازش انجام شود و دانه قهوه از گیلاس جدا گردد. انواع فرآیندهای پردازش قهوه وجود دارد که می تواند کاملاً عطر و طعم قهوه را تحت تاثیر قرار دهد.
پردازش قهوه به 3 صورت پوست کنی خیس، نیمه خیس و خشک انجام می شود. در نهایت پس از انجام این مراحل، دانه هایی که دارای نقص هستند جدا می شوند و یک قهوه یکدست باقی می ماند.

رست قهوه اسپشیالیتی

این قهوه که به آن قهوه سبز گفته می شود در ادامه توسط رستری ها رست یا برشته کاری و بسته بندی می گردد. مرحله آخر که آسیاب و دم آوری قهوه است نیز بر روی عطر و طعم قهوه اسپشیالیتی ما بسیار تاثیر گذار است. انواع پروفایل های رست برای قهوه به کار می رود و هرچه رست از لایت به سمت دارک برود، عطر و طعم های اصلی قهوه از بین رفته و جای آن را طعم برشتگی و سوختگی میگیرد. پس برای قهوه های اسپشیالیتی لازم است که از رست های خیلی دارک دوری  کنید تا عطر و طعم این قهوه منحصر بفرد باقی بماند.
مناسب ترین رست ها برای قهوه اسپشیالیتی رست لایت و مدیوم است. رست لایت درجه ایست که قهوه به رنگ قهوه ای روشن در می آید و کاملاً عطر و طعم خودش را حفظ می کند و  آن حالت برشتگی را ندارد. در رست مدیوم باز هم قهوه عطر و  طعمش را دارد و کمی بیشتر بو داده شده است.

روش دم آوری قهوه اسپشیالیتی

این مرحله بسیار حائز اهمیت است. همواره به یاد داشته باشید که قهوه اسپشیالیتی را به صورت دان کامل تهیه نمایید و هرگز آن را به صورت آسیاب شده نخرید مگر اینکه رست آن تازه باشد و به سرعت مصرفش کنید. چرا که عطر و طعم این قهوه می تواند به سرعت از بین برود. بهتر است که مرحله آسیاب و دم آوری قهوه را به صورت همزمان انجام دهید.
قهوه اسپشیالیتی اصولاً مورد علاقه افرادی است که عاشق قهوه هستند و به دنبال کشف عطر و طعم های جدید در قهوه هستند. کسانی که به نوعی در این کار تبحر دارند و تنها تلخ و پر کافئین بودن قهوه برایشان ملاک نیست.
قهوه های اسپشیالیتی را به انواع روش ها می توان دم آوری کرد و این به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. بهترین انتخاب ها قهوه های فیلتری و  چکه ای مانند کمکس، V60 و همچنین اسپرسو است. این کاملاً به خود شما بستگی دارد.

لیست قیمت قهوه اسپشیالیتی

قیمت قهوه اسپشیالیتی رست شده

لیست قیمت انواع قهوه

دانه های قهوه اسپشیالیتی چگونه امتیاز بالایی کسب می کنند؟

پاسخ ترکیبی از عوامل مختلف است…

پرورش قهوه اسپشیالیتی

بیایید به معنای واقعی کلمه نگاهی کنیم به ریشه های قهوه اسپشیالیتی!

قهوه اسپشیالیتی با پرورش دهندگان شروع میشود. کشاورزانی که درختان قهوه عربیکا را پرورش می دهند. قهوه عربیکا بهترین نوع قهوه است و روبوستا برادر نه چندان جذاب آن است. دانه روبوستا کیفیت پایین تر و طعم تلخ تری دارد که البته بسیاری از افراد آن را استفاده می کنند.

کشاورزان قهوه اسپشیالیتی اغلب بسیار ماهر هستند و نسل اندر نسل روی مزارع قهوه کار می کنند. آنها خاک مرغوب را میشناسند و به جای کمیت، بر کیفیت تمرکز دارند.

کشاورزان قهوه اسپشیالیتی

تقریبا تمام تولید کنندگان قهوه در کشورهای واقع در کمربند قهوه هستند. این کمربند 3200 مایلی از آمریکای مرکزی تا استرالیا امتداد می یابد و بهترین کشورهای تولید کننده قهوه را در بر گرفته است. در این ناحیه شرایط برای تولید یک قهوه عربیکای عالی فراهم است. بسیاری از کشورهای واقع در کمربند قهوه ارتفاعاتی بالاتر از 1200 متر دارند. این شرایط آب و هوای خنکی برای درختان فراهم کرده و سرعت رشد را کاهش می دهد پس گیلاس قهوه زمان بیشتری برای رسیدن دارد. همچنین در ارتفاعات بالاتر، آفات کمتری وجود دارد.

یکی دیگر از امتیازات بزرگ، سایه است. برخلاف گیاهان روبوستا که معمولاً در معرض تابش مستقیم خورشید قرار دارند تا سرعت رشد آنها بیشتر شود، بسیاری از قهوه های اسپشیالیتی در زیر سایه درختان بزرگتر رشد می کنند. وجود این شرایط سایه ای به کاهش سرعت رشد آنها کمک کرده و زمان بیشتری برای توسعه طعم ها و قندهای طبیعی موجود در دانه قهوه فراهم می کند.

به جز این، دیگر چرا رشد قهوه اسپشیالیتی در سایه انقدر خوب است؟ زیرا به کاهش جنگل زدایی درختان بلند استوایی کمک می کند.

چیدن گیلاس های قهوه

رمز یک قهوه واقعاً عالی، رسیدن است؛ این مرحله یکی از عوامل اصلی است که قهوه اسپشیالیتی را از دیگر قهوه ها متمایز می کند.

اگر داخل یک کیسه گیلاس قهوه تجاری را نگاه کنید به احتمال زیاد تعدادی گیلاس رسیده، نرسیده و بیش از حد رسیده پیدا خواهید کرد. این نتیجه انتخاب کمیت درمقابل کیفیت است. سپس این دانه باید توسط رسترهای بزرگ، بیش از حد رست شود تا طعم های ترش و ناخوشایند آنها پنهان شود. و برشته کاری بیش از حد یعنی مرگ قهوه. فنجان قهوه ای که با این دانه ها درست شود طعمی سوخته، تلخ و بسیار قوی دارد. این چیزی است که هیچ قهوه دوستی نمیخواهد.

گیلاس قهوه اسپشیالیتی
گیلاس قهوه

اما اگر به گیلاس های قهوه اسپشیالیتی نگاه کنید، کاملاً متفاوت است. کشاورزان ماهر، دانه های قهوه اسپشیالیتی را به صورت دستی و انتخابی می چینند تا گیلاس های قهوه رسیده در اوج کمال خود چیده شوند. رنگ این گیلاس های قرمز تیره است و سرشار از شیرینی طبیعی می باشد. به آخرین باری فکر کنید که رفتید توت بچینید و یک توت نرسیده خوردید. مزه خوبی نداشت نه؟ گیلاس قهوه هم تقریباً همینطور است. بهترین طعم را وقتی کاملاً رسیده باشد دارد.

گفتیم که قهوه تخصصی در ارتفاعات بالا رشد می کند. پس چیدن میوه در این ارتفاعات کار ساده ای نیست. زمین های شیب دار و ناهموار باعث می شود چیدن دستی گیلاس ها سخت باشد و این یکی از دلایل گران تر بودن قهوه های اسپشیالیتی و البته عربیکا است.

روش های فرآوری قهوه

هر چیز فرآوری شده ای خیلی خوب به نظر نمی رسد. اما وقتی صحبت از قهوه است این موضوع کاملاً متفاوت است.

پردازش قهوه

پردازش قهوه پس از برداشت به نحوه جدا کردن لایه های این میوه و موسیلاژ اطراف دانه قهوه گفته می شود. فرآوری قهوه 3 روش اصلی دارد:

 • طبیعی: این قدیمی ترنی روش است که به آن روش “خشک” هم می گویند. گیلاس های به صورت لایه های نازنک پخش میشوند و گه گاه چرخانده می شوند. قهوه های تجاری را شاید روی زین پهن کنند که یک طعم ناخواسته و خاکی به آنها می دهد. در حالی که قهوه های اسپشیالیتی که به این روش خشک می شوند معمولاً روی تخت های بلند قرار داده می شوند. چرخاندن دانه ها باعث می شود کپک نزنند. پس از اینکه گیلاس ها خشک شدند، پوسته ها را از آن جدا می کنند.
 • شسته شده: در این روش ابتدا پالپ گیلاس هارا جدا می کنند تا لایه گوشتی میوه از آن جدا شود. سپس آنها را داخل مخازن تخیر ریخته تا آنزیم های درون قهوه، باقی مانده گوشت میوه را تجزیه کند. شستن، مرحله بعدی است که قبل از خشک کردن دانه ها در پاسیوهای مخصوص انجام می شود.
 • پالپ زدایی طبیعی: این ترکیبی هوشمندانه از دو روش قبلی است. این نوع قهوه معمولاً در برزیل پیدا می شود.
پردازش قهوه

برشته کاری: قهوه اسپشیالیتی در مقابل قهوه تجاری

فرآِند رست یکی دیگر از ویژگی هایی است که کیفیت قهوه اسپشیالیتی را بالا می برد.

رست قهوه

در رست یا برشته کاری، دانه های خام قهوه با طعم بسیار تلخ به یک دانه خوش طعم و پیچیده تبدیل می شود. برشته کاری قهوه یک هنر است و وقتی رست درست انجام شود، دیگر کار تمام است. بیشتر دانه های قهوه اسپشیالیتی توسط افراد ماهر رست می شود. این افراد ساعت ها آموزش دیده و کار عملی انجام داده اند تا بتوانند تمام جزئیات دانه های قهوه را درک کنند. اصولاً قهوه اسپشیالیتی را در دسته های کوچک رست می کنند تا در صورت نیاز، پروفایل و دستورالعمل های رست را کنترل کرده و تغییر دهند.

اما قهوه های تجاری توسط دستگاه های بزرگ و به صورت دارک رست می شوند. شرکت های بزرگ رست قهوه برای از بین بردن طعم های بد دانه های بی کیفیت روبوستا، قهوه را بیش از حد رست می کنند. این ساده ترین راه است. رست خیلی دارک، طعم های ناخوشایند قهوه را از بین می برد و یک طعم تلخ و سوخته جایگزین می کند. اما رست قهوه اسپشیالیتی یک چیز دیگر است. دانه های قهوه دست چین شده که بطور پیوسته رشد کرده اند سرشار از طعم طبیعی هستند. هیچ چیز ناخوشایندی برای پنهان کردن وجود ندارد. رستری های تخصصی، دستورالعمل های خود را به دقت تنظیم می کنند تا تمام دانه ها به مقدار مناسب رست شوند.

رست لایت و دارک: کدام یک را دوست دارید؟

درجه رست در طعم اصلی قهوه شما تاثیر گذار است.

رست قهوه

قهوه های اسپشیالیتی که اصطلاحاً رست دستی شده اند بسیار خوش طعم تر هستند. شاید رست های لایت تر و میوه ای دوست داشته باشید. دانه های رست لایت زمان کمتری را در رستر می گذارنند پس کمی پرکافئین تر هستند و نت های گلی، میوه ای و اسیدی تری دارند. آنها برای قهوه فیلتری ایده آل هستند. در همین حال، قهوه های رست مدیوم تا دارک، کمی بیشتر در رستر می مانند. این به قند ها زمان بیشتری برای کاراملی شدن می دهد و قهوه ای غنی با رایحه هایی از شکلات، آجیل و تافی به ما می دهد. این ترکیب برای اسپرسو و ایروپرس مثل بهشت است.

چرا قهوه اسپشیالیتی گران تر است؟

شاید علاوه بر این سوال که “قهوه اسپشیالیتی چیست” این سوال هم برایتان پیش آمده که “چرا باید اینهمه پول برای قهوه اسپشیالیتی بدهم؟”

قیمت قهوه اسپشیالیتی
 • طعم، طعم و باز هم طعم. ترکیبی از رشد ملایم، دستچین بودن و رست دسته های کوچک، قهوه ای به شما می دهد که به طور طبیعی شیرین و کاملاً یکدست است. طعم قهوه اسپشیالیتی پیچیده و پرطراوت و سرشار از نت های طعم خاص است که نمی توان در برابرش مقاومت کرد.
 • قهوه ای که دوست محیط زیست است. فرآیندهایی مانند رشد در سایه گیاهان دیگر برای محیط زیست سازگار تر است. اکثر وارد کنندگان قهوه اسپشیالیتی و رستری های کوچک، محیط زیست را نیز در اولویت قرار می دهند.
 • رشد، برداشت و پردازش قهوه اسپشیالیتی نیازمند مراقبت و تلاش مضاعف است و به همین دلیل قیمت این قهوه بالاتر می رود.

انواع قهوه تخصصی یا اسپشیالیتی:

قهوه هانی

قهوه هانی که به دلیل نوع پردازشی که روی آن انجام گردیده به این نام نامیده می شود دارای طعمی شیرین می باشد و رایحه میوه ای و پیچیده دارد. طعم قهوه اسپشیالیتی هانی چالا به گونه ایست که تصور می شود به آن عسل یا شکر قهوه ای اضافه شده است. قهوه اسپشیالیتی هانی چالا قهوه ای با اسیدیته پایین می باشد و بهترین روش دم آوری آن به صورت اسپرسو و همچنین قهوه های فیلتری است و عطر و طعم بسیار دلپذیر و شگفت انگیزی دارد.

قهوه اسپشیالیتی هانی چیست؟

قهوه هانی به زبان ساده قهوه ایست که پالپ آن جدا شده است و دانه قهوه درون پوسته چسبنده ای که زیر پوست اصلی گیلاس قهوه وجود دارد و به آن پالپ می گویند، خشک گردیده است.

معمولاً قهوه هانی توسط رنگی که دارد طبقه بندی می شود. به طور کلی سه نوع قهوه هانی داریم: سفید، زرد و سیاه.

قهوه اسپشیالیتی هانی

عطر و طعم قهوه هانی

با اینکه قهوه هانی به دلیل چسبندگی دانه های قهوه هنگام پردازش قهوه و شباهت آن به چسبندگی عسل نام گرفته است، طعم قهوه هانی به گونه ایست که حس میشود به این قهوه عسل یا شکر قهوه ای اضافه شده است.

قهوه هانی قهوه ای با طعم میوه ای و پیچیده است که اسیدیته آن پایین بوده و شیرینی آن شدید است.

قهوه اسپشیالیتی هانی

قهوه اسپشیالیتی کنیا AAA

 • دانه قهوه کنیا AAA با رست مدیوم بهترین انتخاب برای قهوه اسپرسو یا پور اور در صبح یا بعد از ظهر است
 • دانه قهوه کنیا AAA صد درصد تک خاستگاه از کنیا می باشد
 • رست صنعتی در مقیاس کوچک و بسته بندی دستی برای اطمینان از تازگی مطلوب دانه های قهوه
 • نوت های قابل حس: عطر فوق العاده، بادی متوسط، اسیدیته متوسط، تعادل عالی میان ویژگی ها، پیچیدگی خوب، نشانه های خاکی
قهوه اسپشیالیتی کنیا AAA

قهوه کنیا  AAA چیست؟

شهرت قهوه کنیا AAA به عنوان یک تولید کننده قهوه با کیفیت و تخصصیِ بی نظیر است. این قهوه آفریقای شرقی به غلظت غنی، اسیدتیه دلپذیر، عطر خوب و افترتیست شرابی همراه با حس و حال توت ها و مرکبات معروف است.

عبارت AA درواقع یک اصطلاح برای درجه بندی قهوه است که به اندازه بزرگتر از حد نرمان دانه قهوه اشاره دارد.

قهوه کنیا AAA یکی از 5 قهوه برتر در دنیاست. این به علت بادی غنی، اسیدیته خوب و طعم یاد شدید این قهوه است. قهوه کنیا AAA به ویژگی اسیدیته و نشانه های ریزی از توت ها شناخته می شود.

قهوه اسپشیالیتی هویلا

قهوه هویلا کلمبیا

کمتر کشوری وجود دارد که در قهوه از کلمبیا مشهور تر باشد. و در کلمبیا هیچ منطقه ای به اندازه هویلا قهوه تولید نمی کند. هویلا منطقه ای کوهستانی در جنوب غربی این کشور است.

هویلا: منطقه ای استثنایی

هویلا تنها در مقدار تولید قهوه مقام اول را در کلمبیا ندارد. بلکه کیفیت این قهوه اسپشیالیتی نیز بسیار بالا است. قهوه اسپشیالیتی هویلا همواره برنده بسیاری از جایزه های قهوه بوده و شهرت آن زبان زد است.

قهوه هویلا به لطف اسیدیته سبک، شیرینی و مشخصات آروماتیکی که دارد همواره قهوه مورد علاقه رسترها، باریستاها و صاحبان کافه بوده است.

هر روستر، خریدار قهوه سبز، یا علاقمند به قهوه باید با قهوه اسپشیالیتی هویلا آشنا باشد.

قهوه اسپشیالیتی هویلا
محل خشک کردن قهوه اسپشیالیتی هویلا در سایه و خشک کردن یکنواخت همه دانه های قهوه

مشخصات قهوه اسپشیالیتی هویلا

قهوه هویلا چه طعمی دارد؟

خاستگاه این قهوه نشان دهنده مشخصات ظریف، اسیدیته سبک ، بادی یا غلظت متوسط، نوت های شرین و یک آرومای میوه ای و کاراملی است.

در طعم قهوه اسپشیالیتی هویلا می توان نت های کارامل و گل و همچنین عطرهایی مانند نان تست و کلوچه های شیرین را حس کرد. عطر و طعم میوه هایی مانند مرکبات و همچنین کمی آناناس و لیمو نیز در قهوه هویلا محسوس است.

کاپینگ قهوه هویلا
کاپینگ یکی از بهترین قهوه های هویلا

تمام عطر و طعم هایی که در قهوه اسپشیالیتی هویلا احساس می شود شیرین است و نوت های گل و همچنین گیلاس احساس می شود.

چه چیز قهوه اسپشیالیتی هویلا را از دیگر قهوه های خاستگاه کلمبیا جدا میکند؟

قهوه اسپشیالیتی هویلا نسبت به دیگر قهوه های کلمبیا اسیدیته سبک تر و نوت های میوه ای دارد. این قهوه پیچیده تری است چرا که دارای تنوع ژنتیکی بوده و در منطقه ای با آب و هوای متنوع رشد می کند.

گیلاس قهوه گیشا هویلا
گیلاس قهوه گیشا و دانه آن که در منطقه هویلا برداشت شده است

قهوه اسپشیالیتی گوجی اتیوپی

قهوه های اسپشیالیتی اتیوپی از محبوبیت زیادی در بین افراد برخوردار است. مناطق کشت قهوه در اتیوپی، طیف متنوع و گسترده ای از ویژگی های عطر و طعم قهوه را نسبت به دیگر کشورهای تولید کننده قهوه دارد. درخت قهوه عربیکا بومی اتیوپی است و به دلیل شرایط مناسب رشد این درخت قهوه، متوسط کیفیت قهوه های اتیوپی بالاتر از کیفیت دیگر قهوه ها در سراسر جهان است.

پردازش قهوه اسپشیالیتی گوجی اتیوپی
پردازش طبیعی قهوه اسپشیالیتی گوجی اتیوپی

خاستگاه این قهوه گوجی در اتیوپی است. ویژگی متمایز قهوه اسپشیالیتی گوجی اتیوپی به دلیل ترکیب منحصربفرد عناصر محیطی در فرآیند تولید بوجود آمده است، این ویژگی ها شامل ارتفاعات بلند، خاک حاصلخیز و انواع استثنایی قهوه است که نسل به نسل انتقال پیدا کرده است.

قهوه اسپشیالیتی یرگاچف اتیوپی

قهوه یرگاچف اتیوپی که به خاطر طعم و رایحه شیرین با بادی سبک تا مدیومش شناخته شده است، یک قهوه ادویه ای و معطر است و دائماً به عنوان یکی از با کیفیت ترین قهوه های عربیکا در جهان رتبه بندی می شود. این شهرت اغلب به این معنیست که قیمت بالایی دارد اما باز هم نسبت به کیفیتی که دارد بسیار با ارزش است.

گیاه قهوه یرگاچف اتیوپی
گیاه قهوه یرگاچف

پروفایل عطر و طعم قهوه یرگاچف اتیوپی

قهوه یرگاچف اتیوپی یک قهوه شیرین، ملایم و دقیق از دانه های عربیکا است که دارای طعم و رایحه مرکبات متنوع و یک بادی تمیز و کره ای است. برای نشان دادن تمام عطر و طعم و ویژگی های پیچیده این قهوه که از دانه های غنی عربیکا تشکیل شده است، درجه رست مدیوم بهترین انتخاب است.

قهوه یرگاچف اتیوپی چیست؟

یرگاچف قهوه ایست که با فرآیند مرطوب شسته شده است و این قهوه در ارتفاعات 1700 تا 2200 متری از سطح دریا پرورش داده می شود. قهوه یرگاچف اتیوپی به عنوان بهترین قهوه جنوب اتیوپی که در ارتفاعات بالا رشد می کند شناخته می شود. این ویژگی ها باعث شده تا قهوه یرگاچف به یکی از بهترین انتخاب ها برای درست کردن آیسد کافی ها تبدیل شود.

قهوه یرگاچف اتیوپی
قهوه یرگاچف

طعم قهوه یرگاچف چگونه است؟

قهوه یرگاچف اتیوپی مانند بسیاری دیگر از قهوه های آفریقایی، بادی سبک تا مدیوم و نت های قوی گُلی دارد. انتظار می رود به همراه طعم های گُلی و مرکبات، اثراتی از توت ها، مغزه ها، شکلات و شراب نیز حس شود.

2 دیدگاه برای “خرید قهوه اسپشیالیتی – بهترین قهوه های تک خاستگاه

 1. Moonika گفته:

  ممنون از لطف شما. بله شما میتونید برای خرید عمده قهوه با شماره های زیر تماس بگیرید.
  تهران: 02128425678
  اصفهان: 03132244251
  مدیر فروش: 09366558620

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.