خرید تجهیزات باریستا

خرید انواع تجهیزات باریستا و اسپرسو از لویا به صورت عمده و تک. فرقی نمی کند یک باریستای خانگی هستید یا در کافی شاپ کار می کنید، برای درست کردن اسپرسو استفاده از چندین وسیله ضروری است. این ابزار کار باریستا به شما کمک می کند بتوانید بهترین اسپرسو را عصاره گیری نمایید.

قیمت روز انواع تجهیزات اسپرسو ساز در لیست زیر آمده است کهبه صورت عمده و تکی به فروش می رسد.

لیست قیمت تجهیزات باریستا

انواع تجهیزات باریستا و لوازم مورد نیاز اسپرسو چیست؟

هنگام کار با دستگاه اسپرسو، استفاده از تجهیزات باریستا مانند تمپر، لولر و دیگر ابزار اجتناب ناپذیر است. برای عصاره گیری با کیفیت شما چه یک باریستای حرفه ای باشید چه یک تازه کار، نیاز به تجهیزات باریستا خواهید داشت. در ادامه به توضیح این تجهیزات پرداخته ایم:

تمپر قهوه

تمپر وسیله ایست که در هنگام عصاره گیری اسپرسو از آن استفاده می شود و یکی از ضروری ترین تجهیزات باریستا محسوب می شود. این ابزار کوچک برای فشردن پودر قهوه آسیاب شده ضروری است تا بهترین شات اسپرسو را عصاره گیری کنید. استفاده از تمپر دشوار نیست اما یک تکنیک مناسب و چند استایل برای آن وجود دارد.

تمپر قهوه یکی از تجهیزات باریستا
تمپر قهوه برای فشردن پودر قهوه است

هدف از تمپر این است که پودر قهوه به صورت یکنواخت فشرده شود تا شات اسپرسوی با کیفیتی عصاره گیری شود. یک تمپر خوب از فلز سبک وزن ساخته شده است و دقبقاً با بسکت و پرتافیلتری که استفاده می کنید مطابقت دارد.

چگونه تمپر مناسب را انتخاب کنیم؟

همه ما می دانیم که استفاده از تمپر هنگام درست کردن اسپرسو چقدر مهم است اما چطور تمپر مناسب خود را انتخاب کنیم؟ و اصلاً تمپر “خوب” چه تمپری است؟

به طور خلاصه، یک تمپر خوب صرفاً به راحتی و ترجیح شخصی بستگی دارد. استفاده از هیچ تمپری غلط یا درست نیست، شما می توانید هر چیزی که برای شما بهتر است را استفاده کنید. برای اینکه بتوانید بهترین تجهیزات باریستا را انتخاب کنید و ابهامات شما رفع شود، در ادامه به انواع تمپرهای موجود و برخی از اصولی که باید هنگام انتخاب تمپر در نظر داشته باشید می پردازیم.

اندازه

مهم ترین چیزی که هنگام انتخاب تمپر باید به آن دقت داشته باشید این است که مطمئن شوید سایز تمپر مطابق با سبد پورتافیلتر شما است. اندازه های معمول تمپر شامل 51، 53، 57 و 58 میلی متر است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که قطر بسکت قهوه خود را اندازه کرده اید و یک تمپر که با آن مطابقت دارد انتخاب کنید.

حس

از آنجایی که قاعدتاً از تمپر خیلی زیاد استفاده خواهید کرد، مطمئن شوید که در دست خود با آن احساس راحتی می کنید. شما می توانید انواع مختلفی از دستگیره ها از جنس مواد مختلف با وزن های متفاوت را تهیه کنید.

خرید تجهیزات باریستا و لوازم قهوه

اگر بیش از یک بسکت دارید، احتمالاً به بیش از یک تمپر نیاز دارید یا می توانید از یک تمپر دو طرفه استفاده کنید. به طور کلی تمپر ها به 4 شکل اصلی ارائه می شوند:

  • تمپر دوسره: این تمپر شبیه یک دمبل است که انتهای دو سر آن صاف است که یکی کمی از دیگری کوچک تر است. اگر از چند بسکت استفاده می کنید ،احتمالا به کارتان بیاید.
تمپر دوسره
تمپر دوسره
  • تمپر دستگیره دار: این تمپر ها دارای یک دسته هستند که سر آن گرد است. جنس دستگیره می تواند چوبی یا فلزی باشد. این طراحی به شما اجازه می دهد فشار بیشتری برای تمپ کردن وارد کنید که برای باریستاهای حرفه ای بسیار مناسب است.
  • تمپرهای کالیبره شده با وزن: این مدل اغلب دارای دسته است. شما میتوانید تمپری بخرید که برای ایجاد یک مقدار نیروی خاص طراحی شده باشد. اصولاً تمپری که با نیروی 30 پوند طراحی شده استاندارد است و البته در نیروهای دیگر هم موجود است.
تمپر کالیبره شده
  • پاک تمپر: برخی از باریستا ها تمپرپاک را ترجیح می دهند که شبیه توپ هاکی است. این تمپرها صاف هستند و مدل دست گرفتن آن ها مثل در دست گرفتن یک توپ هاکی است.
تمپر پاک یکی از تجهیزات باریستا است
تمپر Puck

لولر یا توزیع کننده قهوه

لولر (Leveler) یکی از مهم ترین ابزارهای باریستاست که داخل پورتافیلتر شما قرار می گیرد و چرخانده می شود تا یک سطح صاف و هم سطح ایجاد کند. کار لولر که ابزار توزیع قهوه است، همین جا ختم می شود. یعنی قهوه تان را برای یک تمپ خوب آماده کرده اید.

اعتقاد بر این است که لولر برای توزیع و هم سطح کردن قهوه بهتر از هر چیز دیگری عمل می کند و چنان دقتی دارد که دست یک انسان نمی تواند با آن مطابقت کند. از آنجایی که از لبه ی پورتافلتر به عنوان سطح مرجع استفاده می شود، هر بار نیز دقیقاً یکسان خواهد بود.

هنگام استفاده از لولر تنها کافیست که بدون ایجاد فشار، این ابزار را بچرخانید و سپس با استفاده از تمپر با نیرویی عمودی و یکسان قهوه را تمپ کنید.

تجهیزات باریستا لولر قهوه
لولر قهوه