بهترین قهوه اسپرسو | راهنمای کامل خرید قهوه اسپرسو

خرید بهترین قهوه اسپرسو

بهترین قهوه اسپرسو چیست؟ قهوه اسپرسویی که می خریم باید چه ویژگی داشته باشد؟ این مطلب راهنمای کامل خرید قهوه اسپرسو است.

قهوه اسپرسو یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است. این قهوه در میان ایرانیان نیز یک قهوه پرطرفدار محسوب می شود. اگر شما مغازه قهوه فروشی یا کافی شاپ و رستوران دارید حتما به دنبال خرید بهترین قهوه اسپرسو هستید. انواع قهوه اسپرسو روبوستا و عربیکا با درصد های مختلف وجود دارد.

بهترین قهوه اسپرسو چیست؟

اگر شما صاحب کافی شاپ و رستوران هستید تا به حال برای شما این سوال پیش آمده است که چه نوع اسپرسویی بهترین است؟ انتخاب بهترین نوع قهوه اسپرسو به موارد متعددی بستگی دارد. قهوه اسپرسو قهوه ایست که با فشار زیاد عصاره گیری شده و به مقدار کم سرو می شود. پس باید هنگام عصاره گیری بهترین عطر و طعم خودش را در زمان زیر 30 ثانیه به فنجان قهوه بدهد.

اولین اسپرسو در حدود 100 سال پیش درست شد و از آن زمان تا کنون تکنولوژی قهوه به شدت پیشرفت کرده است. هیچ زمانی مثل الان برای تهیه قهوه در خانه مناسب نبوده ، اما انتخاب بهترین قهوه اسپرسو با دانه مناسب شما همیشه گیج کننده است.

وقتی قهوه اسپرسو را در اینترنت جستجو کنید، انواع گزینه ها برای شما نشان داده میشه. اما نمیشه با اطمینان گفت که این قهوه ها چه طعمی خواهند داشت و آیا مناسب ذائقه شما هستند یا خیر.

همانطور که حتما میدانید در درست کردن یک اسپرسوی عالی انتخاب بهترین قهوه اسپرسو با دانه مناسب مهم ترین بخش است. یک دستگاه اسپرسو ساز گران قیمت هم نمیتواند دانه ی بد قهوه را خوش طعم کند.

ما به شما نشان خواهیم داد که دقیقا چطور بهترین دانه قهوه اسپرسو را مناسب ذائقه خودتون انتخاب کنید تا از هر شات این قهوه لذت ببرید. فروشگاه قهوه لویا بهترین قهوه اسپرسو را به شما ارائه می دهد. این قهوه ها از برجسته ترین خاستگاه های جهان جمع آوری و مطابق با تکنولوژی روز رست گردیده و با مناسب ترین قیمت به سراسر ایران ارسال می شود.

خرید بهترین قهوه اسپرسو

چرا خرید بهترین قهوه اسپرسو مهم است؟

قهوه اسپرسو پایه ی بسیاری از نوشیدنی های کافی شاپ است مانند لاته، کاپوچینو و غیره. بسیار مهم است که بهترین قهوه اسپرسو را برای مغازه یا کافه خود بخرید.

قیمت بهترین قهوه اسپرسو؟

همواره به دلیل نوسانات نرخ ارز، واردات قهوه بوسیله افراد غیر حرفه ای، نبود نظارت و … قیمت قهوه اسپرسو در حال تغییر است.

قهوه اسپرسوی ارزان

برای خرید و عرضه مستقیم قهوه اسپرسوی ارزان کیلویی تنها کافیست با شماره 02128425678 تماس حاصل نمایید یا فرم انتهای صفحه را پر کرده تا در سریع ترین زمان با شما تماس بگیریم. برای دریافت لیست قیمت ها کلیک کنید.

آیا اسپرسو یک نوع قهوه است؟

بسیاری این تصور غلط را دارند که اسپرسو یک قهوه با رست دارک و طعم تلخ تا سوخته است.

اما درواقع قهوه اسپرسو اصلا یک نوع رست نیست. قهوه اسپرسو یک متد درست کردن قهوه است. معمولا بهترین قهوه اسپرسو از ترکیب دو قهوه عربیکا و روبوستا با رست های مختلف درست میشه تا به یک طعم ویژه (نه تلخ) دست پیدا کنیم. [1]https://en.wikipedia.org/wiki/Espresso

خرید قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو نوع غلیظی از قهوه و پایه بسیاری از نوشیدنی های قهوه است. از همان دانه های قهوه معمولی درست میشه اما قوی تر، غلیظ تر و دارای کافئین بیشتریه.

قهوه ای که ریز آسیاب شده را به صورت کاملا فشرده داخل “پورتافیلتر” میریزن. سپس آب با فشار بالا از میان قهوه رد میشه و به مقدار کم و غلیظ عصاره گیری میشه. شدت اینجا خیلی مهمه. به همین دلیله که به قهوه اسپرسو میگن shot، چون مثل گلوله سریع و شدید عصاره گیری شده.

 روی شات اسپرسو یک لایه کرما تشکیل میشه که یک فوم قهوه ای روشنه که به دلیل ترکیب حباب های هوا با روغن های محلول در قهوه ایجاد میشه. کرما طعم غنی قهوه  را بیشتر میکنه و باعث میشه افتر تیست اسپرسو مدت زمان بیشتری در دهان شما باقی بمونه.

چند فکت درباره قهوه اسپرسو

خاستگاه: ایتالیا

دما : 89 درجه سانتیگراد

کافئین: 29 تا 100 میلیگرم در یک شات

ماده اصلی: دان قهوه آسیاب شده

حجم سینگل شات: 1 اونس معادل 28 میلیگرم

قهوه اسپرسو بیشتر کافئین دارد یا قهوه دریپ؟

هم قهوه اسپرسو هم قهوه های دمی مقدار زیادی کافئین دارند. اما تشخیص اینکه کدام یک بیشتر کافئین دار کمی چالش برانگیز است. 8 اونس از قهوه دریپ حدود 70 تا 140 میلیگرم کافئین دارد. یک و نیم شات قهوه اسپرسوی معمولی بین 60 تا 80 میلیگرم کافئین دارد. پس اگر به دنبال قهوه ای هستید که کافئین بیشتری داشته باشد یا از قهوه هایی که به روش دمی درست می شود مصرف کنید و یا دابل اسپرسو سفارش دهید.

اینکه قهوه شما از دانه های روبوستا درست شده یا عربیکا نیز در میزان کافئین آن موثر است. بهترین قهوه اسپرسو قهوه ای است که از میکسی از دانه های روبوستا و عربیکا درست شده باشد. اگر قهوه اسپرسوی 100% روبوستا میخورید دوبرابر قهوه اسپرسوی عربیکا کافئین دریافت می کنید.

اسپرسو

انواع مختلف قهوه اسپرسو چیست؟

بهترین قهوه اسپرسو میتونه پایه بسیاری از نوشیدنی های دیگر مانند لاته و کاپوچینو باشه. خود قهوه اسپرسو به تنهایی به 4 نوع ریسترتو، سینگل شات، لانگو و دابل شات تقسیم میشود:

 • ریسترتو: یک شات کوچک اسپرسو است که به اولین ¾ اونس از اسپرسو در عصاره گیری گفته میشود.
 • سینگل شات: یک شات 1 اونسی اسپرسو (معادل 28 میلی لیتر).
 • لانگو: به آن “لانگ شات” هم گفته می شود و برابر با یک و نیم اونس شات اسپرسو است.
 • دابل شات: یک شات 2 اونسی اسپرسو که در آن، دو برابر سینگل اسپرسو قهوه داخل پورتافیلتر ریخته میشه، درحالی که مقدار قهوه شات های کوچکتر برابر با سینگل اسپرسو هست.
قهوه اسپرسو

پس میتوان هر نوع دانه قهوه را به روش اسپرسو درست کرد و میتوان از “میکس اسپرسو” که به آن بلِند گفته میشه یا یا “دانه های اسپرسو” برای تهیه یک فنجان قهوه استفاده کرد.

اما بعضی از میکس های اسپرسو واقعا طعم ناخوشایندی دارد.

میکس های سنتی قهوه به صورت سوپر دارک رست میشوند، که عطر و طعم  ناخوشایند و سوخته دارد. ده ها سال مردم تصور میکردند که قهوه اسپرسو باید همین گونه باشد و این تلخی شدید بهاییست که باید برای لذت بردن از کافئین قهوه بدهند.

خرید انواع میکس های اسپرسو از لویا

بهترین قهوه اسپرسو میتواند پر از طعم های لطیف و پیچیده باشد. رایحه و افتر تیست جذاب میوه ای، فندقی و اسیدیته دلپذیر مرکبات. شما می توانید انواع قهوه عربیکا که دارای عطر و طعم های بسیار متفاوت است انتخاب کنید. می توانید میکسی از عربیکا و روبوستا را نیز در فروشگاه ما انتخاب کرده و سفارش دهید تا رست تازه آن را به سرعت تحویل بگیرید.

 بهترین دانه برای قهوه اسپرسو چیست؟

قهوه، میوه ای کاملاً متنوع است و انواع مختلفی دارد. درست همانطور که ممکنه شما یک نوع سیب را ترجیح دهید، ممکن است قهوه هایی از کشورها یا مناطق خاص بیشتر به ذائقه شما بیاید، به همین دلیل باید بهترین قهوه اسپرسو را با توجه به علایق و ذائقه خود انتخاب کنید.

این تست یک دقیقه ای به شما می گوید بهترین قهوه مناسب با ذائقه و امکانات شما چیست!

قهوه ها میتوانند ترکیب شیمیایی خاصی داشته باشند. برخی از انواع قهوه هستند که نسبت به بقیه قند بیشتری دارند که باعث میشود دم آوری و طعم متفاوتی داشته باشند.

دانه بهترین قهوه اسپرسو باید چقدر تازه باشد؟

هیچ چیز نمیتواند با دانه قهوه تازه رست شده رقابت کند. وقتی 7 تا 21 روز از رست دانه قهوه گذشته باشد، بهترین قهو ه اسپرسو را میتوان از آن گرفت. چرا؟ به خاطر کرما.

کرما چیست؟

کرما به لایه رویی اسپرسو گفته می شود که ظاهری خامه ای دارد. کرما از میکروحباب های کربن دی اکسید تشکیل شده است. این کربن دی اکسید حاصل فرایند عصاره گیری قهوه است که هنگام برخورد آب داغ با قهوه تازه به وجود می آید. می توان کرما را داخل شات اسپرسو مخلوط کرد تا به قهوه عطر و طعم فوق العاده ای داد.

خرید بهترین قهوه اسپرسو

اسپرسو بدون کرما طعمی شبیه قهوه سیاه  قوی دارد. همینطور که از رست کردن قهوه زمان میگذرد، کرین دی اکسیدش را از دست داده و کرمای کمتری تولید میکند. اگر شما قهوه خیلی تازه خریدید، تا وقتی که هنوز تازه هست آن را مصرف کنید!

ما در خرید قهوه لویا هر هفته رست تازه قهوه را انجام می دهیم.

بهترین روش رست برای اسپرسو چیست؟

به یاد داشته باشید: اسپرسو را می توان با هر نوع قهوه ای درست کرد. “دانه اسپرسو” و “میکس اسپرسو” فقط به این معنی است که رستر ترکیبی از دانه های قهوه را مخصوص بهترین قهوه اسپرسو تهیه کرده است.

ما برای اسپرسو رست های دارک تر را ترجیح میدهیم، چون آنها طعم ثابت تری دارند.

این دو دلیل دارد:

هرچه قهوه دارک تر باشد طعمش کمتر تغییر میکند. قهوه های رست لایت، با گذشت زمان تغییر زیادی میکنند که استفاده از آن را برای اسپرسو چالش برانگیز میکند. رست های دارک تر تغییر خیلی کمتری میکنند به همین دلیل میتوان هرروز از آن ها استفاده کرد.

قهوه های دارک تر بهتر با شیر ترکیب میشوند. طعم های عمیق تر مثل شکلات، کارامل و آجیل با شیر بهتر جور در می آیند (لته، کاپوچینو و…). و هنگامی که طعم گل یا میوه هم به آن اضافه شود یک هارمونی خاص به وجود می آید.

انواع رست قهوه

 آیا قهوه با طعم متغیر و پرماجرا را دوست دارید یا  یک  طعم ثابت ؟

از خودتان بپرسید: برای تهیه اسپرسو چقدر وقت میخواهم صرف کنم؟ آیا میخواهم هر روز یک طعم ثابت داشته باشد؟

بیشتر افراد به یک اسپرسوی ثابت عادت دارند. ما معمولاً قهوه ای مشابه طعم رست دارک میخواهیم اما با کمی عطر و طعم بیشتر.

میکس اسپرسوی ما در طول سال بر اساس تعادل و ثبات فرموله شده اس. نیازی نیست برای دستور تهیه آن خیلی وقت صرف کنید یا تا به آن عادت می کنید تمام شود!

اما اگر دوست دارید توانایی خودتان برای درست کردن اسپرسو را به چالش بکشید احتمالا یک نسخه کوچک و تعداد محدود با طعم جالب و افترتیست به درد شما میخورد! این مدل قهوه ها الهام بخش هستند و شما را به چالش میکشند و افرادی که برای عصاره گیری آن وقت میگذارند در نهایت پاداش خود را میگیرند. [1] [2] [3] [4]

چطور در خانه قهوه اسپرسو درست کنیم؟

اگر شما هم عاشق قهوه اسپرسو هستید حتماً دوست دارید بتوانید در خانه هم بهترین قهوه اسپرسو را درست کنید. اما چطور؟ خب اگر اسپرسو ماشین داشته باشید که کار شما بسیار راحت خواهد بود اما این دستگاه های اسپرسو ساز گاهی بسیار گران قیمت هستند و شاید به دنبال جایگزینی خوب برای آن باشید. خب یکی از بهترین گزینه های مقرون به صرفه که به شما پیشنهاد می کنیم اسپرسوساز مینی پرسو است. این دستگاه در عین کوچک و قابل حمل بودن دارای طراحی و تکنولوژی هوشمندانه ایست که دقیقاً یک فنجان عالی از بهترین قهوه اسپرسو را تنها در چند ثانیه برای شما آماده می کند.

تنها کاری که لازم است پر کردن سبد از قهوه و ریختن آب جوش در محفظه آن است. مینی پرسو یک قهوه عالی با کرمای بی نظیر را تنها با فشار دادن پمپ به شما می دهد. می توانید این دستگاه را با خود به سر کار، مسافرت و هر جای دیگر برده و از آن لذت ببرید. میتوانید درست کردن اسپرسو با موکاپات در خانه را نیز اینجا بخوانید.

خرید قهوه ساز

فواید و مضرات نوشیدن روزانه قهوه اسپرسو چیست؟

فواید قهوه اسپرسو

نوشیدن روزانه قهوه اسپرسو شما را پر انرژی می کند

برخی از ما تا قهوه ننوشیم نمی توانیم روزمان را آغاز کنیم. اگر از آن دسته افرادی هستید که در طول روز زیاد پرانرژی نیستید حتماً نوشیدن یک شات قهوه اسپرسو می تواند انرژی خوبی به شما بدهد و احساس سرحال بودن خواهید کرد. طبق مقاله ای در مجله Today دلیل آن این است که کافئین سریع به مغز شما می رسد و نورون های شما را فعال می کند.

نوشیدن مقدار متعادلی از قهوه اسپرسو (تقریباً 300 میلی گرم) به طور قطع توانایی تمرکز و وضوح ذهن را در شما افزایش خواهد داد، اما نوشیدن بیش از حد قهوه می تواند تمرکز را کاهش دهد پس همیشه میزان مصرف قهوه خود را متعادل نگه دارید.

برخی از افرادی که هرروز قهوه اسپرسو می نوشند ممکن است شب ها به راحتی خوابشان نبرد

اگر در طول روز به نوشیدن قهوه اسپرسو و دیگر نوشیدنی های کافئین دار ادامه دهید ممکن است شب خوابتان نبرد. طبق مقاله ای در Everyday Health کافئین ماده ای محرک است که می تواند خواب منظم را بهم بزند. در این مقاله گفته شده که تقریباً 6 ساعت طول می کشد تا نیمی از کافئین مصرفی از سیستم شما خارج شود. بنابراین بهتر است عصر و شب از نوشیدن قهوه اسپرسو خودداری کنید.

نوشیدن روزانه قهوه اسپرسو می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد

طبق مطالعه ای که سال 2016 در دانشگاه هاروارد انجام شد، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در مردان و زنانی که طی چهار سال مصرف قهوه خود را افزایش دادند، 11% کاهش پیدا کرد [2]https://link.springer.com/.

فواید قهوه

نوشیدن روزانه بهترین قهوه اسپرسو حافظه ی طولانی مدت را تقویت می کند

چندین مطالعه جدید ارتباط بین مصرف کافئین و افزایش حافظه را نشان داده است. مشخص شده است که کافئین با کمک به تثبیت حافظه و روند تقویت و بازیابی خاطرات، به تقویت حافظه طولانی مدت کمک می کند [3]https://www.newscientist.com.

نوشیدن روزانه قهوه اسپرسو می تواند ریسک حمله قلبی را کاهش دهد

انتخاب بهترین قهوه اسپرسو برای سلامتی شما بسیار مفید است. طبق مطالعه ای که توسط محققان آلمانی منتشر شده است، نوشیدن تقریباً چهار قهوه اسپرسو در روز می تواند ریسک حمله قلبی را کاهش دهد. البته این مطالعه بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شده بود و باید بدانید که افراد، کافئین را به طور متفاوت متابولیزه می کنند [4]https://www.inc.com/. یک مطالعه دیگر نیز نشان داد احتمال حمله قلبی در زنانی که قهوه نمی نوشند و یا مقدار خیلی کمی قهوه می نوشند، بالاتر است [5]https://www.ncbi.nlm.nih.gov.

سوالات متداول:

قهوه اسپرسو چیست؟

اسپرسو با عبور آب داغ پرفشار از میان قهوه ریز آسیاب شده عصاره گیری می شود. نتیجه آن یک شات قهوه بسیار غلیظ با شیرینی کاراملی و کرمای متمایز بر روی آن است.

کرمای اسپرسو چیست؟

کرما لایه فومی به رنگ قهوه ای روشن است که بر روی شات اسپرسو درست می شود.

بهترین رست قهوه برای اسپرسو چیست؟

شما می توانید از هر رست قهوه برای اسپرسو ماشین استفاده کنید. بهترین رست ها برای اسپرسو رست دارک و فرنچ رست است. اگر رست های لایت تر دوست دارید می توانید از قهوه با درجه برشته کاری مدیوم نیز استفاده کنید.

بهترین قهوه اسپرسو را چطور انتخاب کنیم؟

اگر میخواهید اسپرسوی شما طعم های ترش تر و نت های میوه ای داشته باشد قهوه عربیکا را انتخاب کنید.
اگر اسپرسوی تلخ و شیرین دوست دارید قهوه روبوستا با رست های دارک تر را انتخاب کنید.
میکس های روبوستا عربیکا نیز یکی از بهترین انتخاب ها برای شما هستند.

آیا کافئین اسپرسو از قهوه معمولی بیشتر است؟

بله، قهوه اسپرسو عملاً کافئین بیشتری دارد. از آنجایی که شات اسپرسو کوچک است احتمالاٌ بیشتر از یک شات در روز خواهید نوشید. به همین دلیل کافئینی که دریافت می کنید بیشتر از قهوه های معمولی است. همچنین قهوه های روبوستا دو برابر عربیکا کافئین دارند.

چه دان قهوه ای شیرین تر است؟

انواعی از قهوه وجود دارد که به طور طبیعی شیرین تر هستند. به طور مثال قهوه هانی که یک قهوه اسپشیالیتی است.

کرمای اسپرسو باید چه شکلی باشد؟

یک شات عالی اسپرسو باید کرمایی ضخیم با ظاهری مانند پوست ببر داشته باشد. با رد های عسلی و قهوه ای بر روی آن. شاتی که کم عصاره گیری شده باشد یک لایه کرمای نازک با رنگ بلوند دارد. اسپرسویی که بیش از حد عصاره گیری شده باشد کرمای نازکی دارد که قهوه ای یا سوخته به نظر می رسد.

در تمپ قهوه اسپرسو باید چقدر فشار وارد کرد؟

فشاری که وارد می کنید باید حدود 30 پوند باشدو

بهترین قهوه دنیا چیست؟

1)قهوه پی بری تانزانیا 2)قهوه کنا هاوایی. 3)قهوه نیکاراگوئه. 4)قهوه سوماترا

فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

15 دیدگاه برای “بهترین قهوه اسپرسو | راهنمای کامل خرید قهوه اسپرسو

 1. Atena ahmadi گفته:

  من تا الان چندین مدل اسپرسو ازتون خرید کردم که همگی عالی بودند ولی من بیشتر میکس طعم و عطر دارتون را دوست داشتم. کافیین مناسب و عطر طعم عالی داشت و کرمای خیلی خوبی داد.
  ممنون ازتون

 2. سمانه گفته:

  سلام. من به یک قهوه اسپرسو نیاز دارم که برای دستگاه نوا خانگی مناسب باشه، تلخی کمی داشته باشه کافیین متوسط ولی کرم زیادی بده. برای درست کردن کافه لاته هم مناسب باشه.

  میشه راهنمایی کنید.

  • Moonika گفته:

   سلام، توصیه می کنم از میکس های اسپرسو استفاده کنید. به طور کلی هرچقدر مقدار روبوستا بیشتر باشه کرمای بهتری به شما می ده و کافئین قهوه هم بالاتر میره. پس میکسی از عربیکا و روبوستا بهترین گزینه است. میکس 70-30 عربیکا و یا 50-50 را به شما پیشنهاد می کنم. در رابطه با دستگاه، هنگام خرید گزینه اسپرسو ساز خانگی را برای نوع آسیاب انتخاب بفرمایید.

 3. الناز قنبری گفته:

  یکی از بهترین قهوه های اسپرسو را از لویا تهیه کردم.
  ممنون از تیم خوب لویا
  توصیه من به دوستان اگر کافیین بالا دوست دارند و ورزش میکنند اسپرسو فول کافیین لویا هست

 4. رضا ضراسوندی گفته:

  من دنبال یک قهوه هستم که زیاد تلخ نباشه اما گیرایی و کافئین بالایی داشته باشد

 5. شهریار گفته:

  سلام با تشکر از مطلب خوبتون یه سوال داشتم. چی باعث میشه اسپرسوی من کرمای خوبی نده و فقط یه لایه نازک درست میشه؟

  • Moonika گفته:

   سلام، یکی از دلایل این اتفاق میتونه تازه نبودن قهوه باشه بهتره که قهوه را به مقدار کم آسیاب کنید تا بیشتر از 3 هفته نمونه. از دلایل دیگه میشه به مناسب نبودن دمای آب، اندازه آسیاب نامناسب و درست تمپ نکردن قهوه اشاره کرد.

 6. کافه قناد گفته:

  سلام،
  چه قهوه ای را برای من پیشنهاد میدید
  من قهوه اسپرسو میخوام درست کنم با طعم های خاص و دوست ندارم تلخ باشه.

 7. الهه رفیعی گفته:

  سلام ببخشید من میخواستم بدونم که چطوری میشه با موکاپات اسپرسو درست کرد و آیا ترفند خاصی داره تا مثل اسپرسو بشه؟

  • Moonika گفته:

   سلام، به طور کلی قهوه ای که موکاپات درست می کنه نمیتونه مثل اسپرسویی باشه که از ماشین اسپرسو عصاره گیری میشه به این دلیل که اون دستگاه ها فشار خیلی بالایی تعبیه می کنند که در موکاپات امکان پذیر نیست. اما برای استفاده در خانه ، موکاپات بسیار مناسبه و شما می تونید شات اول که عصاره گیری شد موکاپات را از روی گاز بردارید تا قهوه غلیظ تری داشته باشید. اگر می خواین قهوه ای درست کنید که کرما داشته باشه این مطلب رو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.