طرز تهیه قهوه کلد برو: چگونه در خانه قهوه کلد برو درست کنیم؟

تهیه قهوه کلد برو

قهوه کلد برو چیست و چطور درست می شود؟ طرز تهیه قهوه کلد برو بسیار آسان است و در این مطلب به شما روشی را یاد می دهیم تا این قهوه سرد طعم آبکی و یا تلخ نداشته باشد.

Jump to Recipe

اگر تابستان ها هوس یک قهوه سرد عالی می کنید اما از طعم آبکی یا خیلی تلخ قهوه های سرد خوشتان نمی آید تنها یک انتخاب دارید: قهوه کلد برو یا Cold Brew Coffee. قهوه ای که به روش کلد برو دم آوری می شود همیشه یک فنجان قهوه یخی و ملایم به شما خواهد داد.

طرز تهیه قهوه کلد برو رمز و راز خاصی ندارد و برای درست کردن یک قهوه کلد بروی خوب لازم نیست یک باریستای ماهر باشید. حتی برای درست کردن کلد برو به وسیله خاصی هم نیاز نیست و تنها به یک ظرف بزرگ برای درست کردن قهوه و یک صافی نیاز خواهید داشت.

مراحل طرز تهیه قهوه کلد برو

مراحل تهیه قهوه کلد برو به این صورت است: قهوه را با درجه درشت آسیاب کنید. اگر آسیاب قهوه دارید که این کار را در خانه انجام دهید و یا می توانید از هر جا که دانه قهوه را می خرید بخواهید قهوه را به صورت درشت و مخصوص قهوه کلد برو برای شما آسیاب کند. قهوه آسیاب شده را با آب مخلوط کنید و بگذارید یک شب یعنی حدود 12 ساعت در آب خیس بخورد. خرید قهوه کلد برو

این زمان دادن باعث می شود تا قهوه به آرامی در داخل آب نفوذ کند و یک دم کرده ی غلیظ و قوی درست شود. تنها کافیست صبح روز بعد قهوه را از صافی رد کنید و کلد بروی شما آماده است.

طرز تهیه قهوه سبز را اینجا بخوانید

چرا قهوه را به روش کلد برو یا دم سرد درست می کنند؟

روش تهیه قهوه کلد برو دارای ویژگی های خاصی است:

 • نفوذ آرام قهوه به داخل آب اجازه می دهد تمام عطر و طعم های فوق العاده قهوه از دانه ها بیرون بیاید (و همچنین کافئین آن، جای نگرانی نیست!).
 • اما همچنین در تهیه قهوه کلد برو بیشتر ترکیباتی که باعث ایجاد طعم تلخ و ترش در قهوه می شود داخل دانه قهوه باقی می ماند.
 • در نتیجه آن قهوه دم سرد یا کلد برو به طرز باور نکردنی ملایم و تقریباً شیرین است. این باعث می شود که برای آیسد کافی عالی باشد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم در تهیه قهوه کلد برو این است که می توانید غلظت قهوه خود را تنظیم کنید و با توجه به ذائقه خودتان آن را قوی تر یا سبک تر درست کنید. با یک فنجان دانه قهوه آسیاب شده که در 4 فنجان آب خیس خورده شروع کنید. این مقدار یک قهوه نسبااً غلیظ به شما می دهد اما بهترین راه برای نوشیدن آن این است که یا روی یخ بریزید و یا به آن شیر اضافه کنید یا هر دو. اگر نسبت قهوه به آب مناسب سلیقه شما نیست می توانید مقدار آن را کم و زیاد کنید تا به طعم دلخواه برسید.

این روش تهیه قهوه کلد برو باعث می شود صبح ها زیاد وقتتان گرفته نشود. می توانید آخر هفته مقدار زیادی از آن را درست کنید و صبح روز بعد قهوه را صاف کنید و در یخچال قرار دهید تا در طول هفته آن را بنوشید.

نحوه سرو قهوه کلد برو

قهوه کلد برو را می تواند به همراه یخ یا داغ سرو کرد و این به انتخاب خود شما بستگی دارد. در هر دو حالت سرد و گرم باید ابتدا به روشی که برای تهیه قهوه کلد برو گفتیم، آن را آماده کنید و سپس می توانید قهوه را روی یخ بریزید یا در ماکروفر گرم کنید. اگر خواستید قهوه کلد برو را گرم کنید من معمولاً قبل از گرم کردن کمی آب به قهوه اضافه می کنم تا رقیق شود. البته این هم به سلیقه شخصی شما برمی گردد.

حس می کنید زیادی برای شما تلخ است؟ آیسد کافی اصولاً یک قهوه قوی ست! اگر قهوه را به همراه یخ سرو کنید، یخ ها آب شده و قهوه شما را رقیق تر خواهد کرد. اگر باز هم برای شما سنگین است می توانید با افزودن کمی آب یا شیر آن را رقیق کنید تا طعم بهتری پیدا کند.

آماده اید که تهیه قهوه کلد برو را امتحان کنید؟ در ادامه هر چیزی که باید درباره درست کردن قهوه کلد برو در خانه بدانید را به شما می گوییم.

نکات مهم در تهیه قهوه کلد برو

 • حتماً از قهوه با آسیاب درشت استفاده کنید: دانه های قهوه که به درجه ریز و شنی آسیاب می شوند، مانند قهوه چکه ای، می تواند باعث نفوذ بیش از حد شده و قهوه صاف شده را گل آلود و تلخ کند. درجه آسیاب قهوه برای کلد برو باید مانند آرد ذرت درشت یا حتی کمی درشت تر باشد.
 • در صورت امکان از آب تصفیه شده استفاده کنید: همیشه در درست کردن هر نوع قهوه ای بهتر است از آب تصفیه استفاده کنید. می توانید مقاله آب مناسب قهوه را برای اطلاعات بیشتر بخوانید. اگر در تهیه قهوه کلد برو از آب تصفیه شده استفاده کنید قهوه شما طعم تمیز تر و شیرین تری خواهد داشت.
 • بگذارید حداقل 12 ساعت خیس بخورد: اشکالی ندارد از 12 ساعت هم کمتر شود اما نه خیلی. قهوه برای نفوذ درون آب به زمان نیاز دارد. اگر خیلی زود قهوه کلد برو را صاف کنید قهوه شما ضعیف تر خواهد بود. همچنین بیش از حد خیس خوردن هم باعث می شود طعم های ناخوشایند دانه قهوه وارد نوشیدنی شما شود. به طور کلی نباید بیشتر از 15 ساعت در آب بماند. [1]www.simplyrecipes.com
تهیه قهوه کلد برو

طرز تهیه قهوه کلد برو

چگونه در خانه قهوه کلد برو درست کنیم؟ طرز تهیه قهوه کلد برو بدون نیاز به قهوه ساز در خانه
5 from 1 vote
Prep Time 12 hrs
Cook Time 10 mins
12 hrs
Total Time 12 hrs 10 mins
Course نوشیدنی
Servings 3 نفر

Equipment

 • ظرف
 • صافی

Ingredients
  

 • 1 فنجان دانه قهوه درشت آسیاب شده
 • 4 فنجان آب تصفیه شده

Instructions
 

 • دانه قهوه را با درشت ترین درجه آسیاب کنید یا اگر آسیاب قهوه ندارید با پالس های 1 ثانیه ای خرد کنید. دانه های قهوه باید مانند بلغور ذرت باشند نه پودر نرم. تنها به کمتر از یک فنجان قهوه آسیاب شده نیاز دارید.
 • قهوه ها را درون ظرفی که می خواهید در آن کلد برو درست کنید بریزید. آب را بر روی آن ریخته و با یک قاشق بلند کمی هم بزنید.
  قهوه کلد برو
 • در ظرف را ببندید یا آن را با یک بشقاب بپوشانید تا چیزی داخلش نریزد. اجازه دهید قهوه حدود 12 ساعت در آب خیس بخورید. می توانید آن را در آشپزخانه و یا در یخچال قرار دهید. زمان خیساندن همان 12 ساعت است.
  قهوه کلد برو
 • یک صافی کوچک را بردارید و روی آن یک پارچه قرار دهید و روی فنجان یا لیوان بگذارید. قهوه را از صافی رد کنید.
  صاف کردن قهوه کلد برو
 • قهوه را داخل یک بطری یا شیشه کوچک بریزید و تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.
  طرز تهیه کلد برو
 • با افزودن آب یا شیر به مقداری که می خواهید قهوه را رقیق کنید. می توانید قهوه کلد برو را روی یخ ریخته و یا در ماکروفر گرم کنید.
Keyword طرز تهیه قهوه کلد برو, قهوه کلد برو
Sending
User Review
0 (0 votes)

References

1 دیدگاه برای “طرز تهیه قهوه کلد برو: چگونه در خانه قهوه کلد برو درست کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Recipe Rating