[قهوه حرفه ای] ۷ ابزاری که به شما کمک می کند مثل یک حرفه ای قهوه درست کنید

درست کردن قهوه حرفه ای

درست کردن قهوه حرفه ای مهارتی است که نیاز به تمرین و حوصله دارد و هر کسی وقت یا انرژی کافی برای یادگرفتن اصولی قهوه درست کردن را ندارد. در واقع درست کردن قهوه در خانه می تواند برای شما چالش برانگیز هم باشد. باید دانه های قهوه را اندازه بگیرید، آنها را تا سایز مناسب آسیاب کنید و با آب در دمای مناسب دم آوری کنید تا بهترین فنجان قهوه را داشته باشید.

اینکار همیشه آسان نیست. اما وسایلی هستند که می توانند به شما کمک کنند مثل یک حرفه ای قهوه درست کنید. در اینجا 7 ابزاری که کار شما را در درست کردن قهوه حرفه ای آسان می کند را به شما نشان می دهیم.

درست کردن قهوه حرفه ای درخانه

یک قهوه ساز

با داشتن یک قهوه ساز با کیفیت، تک تک قهوه های شما خوش طعم و تازه خواهد بود. قهوه سازها انواع مختلفی دارند اما با بعضی از آنها می شود قهوه حرفه ای تری در خانه درست کرد. به کمک این قهوه ساز های مجهز به کف ساز شیر می توانید یک لاته یا کاپوچینوی حرفه ای درست کنید.

هنگام انتخاب قهوه ساز باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. اولین نکته این است که روزانه چند فنجان قهوه می نوشید و چه نوع قهوه ای دوست دارید؟ می توانید انواع قهوه را اینجا مشاهده کنید.

اگر طرفدار اسپرسو یا لاته و کاپوچینو هستید باید اسپرسو ساز تهیه کنید و نیاز است که کف ساز شیر داشته باشد. اگر قهوه کلاسیک دوست دارید می توانید انواع قهوه ساز های برقی دریپ یا قهوه ساز های فیلتری را تهیه کنید.

یک فلاسک

اگر هر روز قهوه دریپ می نوشید نیازی به خرید یک قهوه ساز مجلل و حرفه ای ندارید. با استفاده از یک فلاسک استاندارد می توانید قهوه تان را گرم نگه دارید. اگر میخواهید قهوه تان را با خود ببرید و گرم باشد، فلاسک یک گزینه عالی است. فلاسک ها انواع مختلفی دارند اما یکی از آنهایی که درب حرارتی دارد قهوه شما را تا ساعت ها گرم نگه می دارد.

هنگام انتخاب این موارد باید ببینید که در روز چقدر قهوه می نوشید و چه نوع قهوه سازی دارید.

یک آسیاب قهوه

هیچ چیز از قهوه مانده بدتر نیست. برای داشتن یک فنجان قهوه با کیفیت ثابت، قهوه ای که تازه آسیاب شده باشد ضروری است. شما باید هر دفعه قهوه را به صورت تازه آسیاب کنید تا عطر و طعم های آن حفظ گردد. انواع آسیاب های قهوه از مدل های دستی گرفته تا برقی وجود دارند.

آسیاب دستی: اگر به دنبال یک گزینه کم هزینه تر هستید آسیاب های دستی قهوه عالی هستند. این آسیاب ها نیاز به برق ندارند و در کمپینگ و مسافرت عالی هستند. با اینحال استفاده از آن می تواند زمان بر و چالش برانگیز باشد.

آسیاب برقی: این ها محبوب ترین نوع آسیاب هستند چون استفاده از آنها سریع و آسان است. اندازه های مختلفی دارند که می توانید یکی را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. برخی از آسیاب ها حتی دارای تنظیمات متعددی هستند که می توانید درشتی و ریزی درجه آسیاب را با توجه به نوع قهوه ای که می خواهید، تنظیم کنید.

اگر می خواهید بهترین فنجان قهوه ممکن را داشته باشید باید یک آسیاب مته ای بخرید. آسیاب مته ای نسبت به آسیاب تیغه ای، پودر قهوه یکنواخت تری برای شما درست می کند به این ترتیب قهوه شما خوش طعم تر خواهد شد. بعلاوه می توانید درشتی و ریزی قهوه خود را با توجه به نوع قهوه ای که درست می کنید مثل فرنچ پرس یا پور اور، تغییر دهید.

تفاوت نوع آسیاب در درست کردن قهوه حرفه ای

یک فرنچ پرس

فرنچ پرس یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای درست کردن یک قهوه خوب است. تنها چیزی که نیاز دارید آب داغ، پودر قهوه درشت آسیاب شده و فرنچ پرس است. قهوه قبل از پرس شدن، چند دقیقه در آب خیس میخورد. به روش فرنچ پرس می توان با کمترین تلاش قهوه ای غنی و خوش طعم درست کرد.

اگر به دنبال یک قهوه ساز هستید که به آسان ترین روش و بدون استفاده از برق به شما قهوه بدهد، فرنچ پرس یک گزینه عالی است. فرنچ پرس در اشکال و اندازه های مختلف موجود است و می توانید آن را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. همچنین هزینه آن بسیار مناسب می باشد.

ترازو

اگر در مورد قهوه جدی هستید، ترازو یکی از وسایل ضروری است. با استفاده از ترازو هر بار به میزان دقیق قهوه برای دم کردن هر تعداد فنجان قهوه استفاده می کنید. استفاده از ترازو نسبت به دیگر روش ها مانند اندازه گیری با قاشق چایخوری یا غذا خوری، نتایج بهتری به شما می دهد.

قهوه ساز فیلتری

قهوه ساز فیلتری برای کسانی که عاشق قهوه پور اور هستند ضروری است. قهوه ساز فیلتری کمک می کند که آب داغ به طور یکنواخت روی پودر قهوه پخش شود تا تمام طعم ها و عطرهای خوب قهوه را استخراج کنید. این قهوه سازها طرح ها و سایزهای مختلف دارند، اما بیشتر مدل ها دارای یک فیلتر مخروطی هستند که بر روی فنجان یا ظرف دیگری قرار می گیرد. [1]http://inventors.about.com/od/cstartinventions/a/coffee.htm

اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای درست کردن قهوه پور اور می گردید قهوه ساز فیلتری بهترین راه حل است. این قهوه سازها مقرون به صرفه هستند و کاربرد آسانی دارند. تنها چیزی که نیاز دارید آب داغ و قهوه درشت آسیاب شده است.

قهوه ساز پور اور

دماسنج

دماسنج یکی دیگر از وسایل ضروری برای قهوه پور اور است. اگر می خواهید دمای قهوه تان دقیق باشد داشتن یک دماسنج به شما کمک می کند هر بار دمای آب را درست انتخاب کنید. همچنین اگر قهوه کلد برو درست می کنید می توانید با استفاده از دماسنج تشخیص دهید که دقیقاً چه زمانی روند خیس خوردن قهوه را متوقف کنید تا کلدبروی شما خیلی تلخ نشود.

اگر دوست دارید مثل یک باریستا قهوه درست کنید حتماً از صفحه لوازم و تجهیزات باریستا دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.