[خرید اسپرسو ساز خانگی] انتخاب و خرید بهترین قهوه ساز خانگی

راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی

اگر به دنبال خرید اسپرسو ساز خانگی هستید و نمی دانید چه قهوه سازی را انتخاب کنید ما در ادامه به بررسی مهم ترین ویژگی های اسپرسو سازهای موجود در بازار پرداخته ایم و در انتخاب دستگاه اسپرسو شما را راهنمایی می کنیم.

اسپرسو نوشیدنی ای است که با زندگی امروز ما گره خورده است. خیلی از ما نمی توانیم روزمان را بدون نوشیدن یک فنجان قهوه شروع کنیم. برای اینکه بتوانید اسپرسو یا نوشیدنی های دیگر مانند کاپوچینو و لاته را خودتان در خانه درست کنید حتماً نیاز به خرید اسپرسو ساز خانگی خواهید داشت.

هر روز مدل های جدیدی از دستگاه اسپرسو وارد بازار می شود و قیمت دستگاه اسپرسو خانگی در رنج بسیار وسیعی متغیر است پس انتخاب یک اسپرسو ساز خانگی چندان کار آسانی نیست.

ما در این مقاله به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید اسپرسو ساز خانگی چه پارامترهایی را در نظر بگیرید تا بتوانید مدلی مناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید.

اول از همه… آسیاب قهوه!

وقتی میخواهید اسپرسو را به روش دستی درست کنید هرگز آسیاب را فراموش نکنید، چون اسپرسو سازهایی که دارای پورتافیلتر هستند معمولاً آسیاب قهوه ندارند. باید بدانید این آسیاب است که تاحد زیادی تعیین کننده کیفیت اسپرسوی شماست. تاثیر آسیاب قهوه روی فنجان قهوه شما حتی از خود ماشین اسپرسو هم بیشتر است.

پس اگر می خواهید بهترین قهوه اسپرسو را درست کنید ارزشش را دارد که یک آسیاب خوب تهیه نمایید.

پیشنهاد ما به شما آسیاب قهوه N520 برقی است که یکی از بهترین انتخاب های شما در بازار می باشد و قیمت بسیار مناسبی دارد.

خرید آسیاب قهوه

به طور خلاصه هنگام انتخاب آسیاب قهوه اسپرسو باید به نکات زیر توجه کنید:

 • قطر تیغه و جنس آن – هرچه بزرگتر باشد بهتر است. تنها تیغه های استیل را انتخاب کنید.
 • سیستم تنظیم – بهترین سیستم تنظیم از نوع پیچی است که دقت و درجه آسیاب را به راحتی تنظیم می کند.
 • سیستم دوزینگ – قهوه باید هربار دقیقاً به اندازه مورد نیاز در پروتافیلتر آسیاب شود.
 • هدف – به یاد داشته باشید که آسیاب مخصوص اسپرسو با آسیابی که برای دیگر روش های دم آوری قهوه استفاده می شود یکی نیست. با توجه به اینکه قهوه اسپرسو نیاز به دقت آسیاب بیشتری نسبت به دیگر روش ها مانند قهوه چکه ای دارد، آسیاب مخصوص اسپرسو معمولاً گران تر است و به هیچ وجه نباید از آن صرف نظر کنید.

هنگام خرید اسپرسو ساز خانگی به یاد داشته باشید که حتی گران ترین دستگاه اسپرسو بدون یک آسیاب خوب، اسپرسوی خوبی برای شما درست نخواهد کرد.

پس بودجه ای که برای خرید اسپرسو ساز خانگی و آسیاب قهوه اختصاص می دهید باید به نسبت 40:60 تقسیم شود. حتماً تعجب کردید؟

بهترین آسیاب قهوه
خرید آسیاب قهوه مناسب نقش بسیار مهمی در کیفیت اسپرسوی شما خواهد داشت

مواردی که باید در خرید اسپرسو ساز خانگی به آن توجه کنید

پس از انتخاب آسیاب قهوه مناسب، نوبت به انتخاب و خرید اسپرسو ساز خانگی می رسد. برای انتخاب بهترین دستگاه اسپرسو باید عناصر کلیدی که بر کیفیت و در نتیجه قیمت اسپرسو ماشین تاثیر می گذارند را بشناسید.

در ادامه پارامترهای کلیدی دستگاه های اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک، تاثیر آنها بر کیفیت اسپرسو و همچنین عملکرد و کارایی آن را بررسی کرده ایم.

1. بویلر

بویلر قلب دستگاه اسپرسو ساز است که حاوی آب و بخار داغ است. هرچه ظرفیت آن بیشتر باشد برای عملکرد اسپرسو ساز و پایداری دما بهتر است. در خرید اسپرسو ساز خانگی، این دستگاه ها معمولاً با 3 فناوری ساخته می شوند که امکانات بالاتری را ارائه می دهند و همچنین نشان دهنده رنج قیمتی نیز هستند.

 • تک بویلری: یک المنت مسئول گرم کردن آب برای عصاره گیری اسپرسو و همچنین تولید بخار برای کف ساز شیر است. این نوع بویلر در دستگاه های اسپرسوی ارزان قیمت تر استفاده می شود. نقطه ضعف آن این است که نمی توانید همزمان اسپرسو و کف شیر را آماده کنید. این امر زمان آماده سازی نوشیدنی هایی مانند کاپوچینو و لاته را افزایش می دهد. با این حال در اسپرسو سازهای خانگی زیاد مسئله مهمی نیست چرا که شما نمی خواهید همزمان تعداد زیادی نوشیدنی تهیه کنید. بویلر های تک معمولاً ظرفیت پایین تری هم دارند که بازده را پایین می آرود.

خرید اسپرسوساز خانگی تک بویلر

 • مبدل حرارتی (HX): در خرید اسپرسو ساز خانگی، دستگاه های نیمه اتوماتیک برتر و حرفه ای از این نوع هستند. بویلر اصلی و بزرگ تر وظیفه تولید بخار برای کف کردن شیر را بر عهده دارد. داخل آن مخزن کوچکتری قرار دارد که از طریق گرمای آب اطراف، گرم می شود. این مبدل حرارتی است که حاوی آب مورد استفاده برای دم آوری اسپرسو است.

مزیت آن این است که می توان فوم شیر و عصاره گیری قهوه را به طور همزمان انجام داد. بخار در هر زمان در دسترس است و نیاز به حرارت بویلر برای تولید بخار نیست. معمولاً اندازه مبدل حرارتی بزرگتر است که موجب راندمان بالاتر و پایداری بهتر دما می شود. نقطه ضعف این فناوری این است که دمای آب به تنظیمات بویلر بخار بستگی دارد.

بنابراین اگر فشار بخار را افزایش دهیم تا شیر راحت تر و سریع تر کف کند، دمای عصاره گیری اسپرسو به طور خودکار بالا می رود و برعکس، کاهش دمای آب باعث کاهش قدرت بخار می شود در شرایط شدید ممکن است نتواند کف شیر ایجاد کند. پس بویلر مبدل حرارتی برای کسی مناسب است که بیشتر قهوه های شیری مثل لته دوست دارد و میخواهد همزمان شیر و اسپرسو را آماده کند.

 • بویلر دوگانه: این سیستم شامل دو بویلر با منبع حرارتی مجزا است. یکی بخار و دیگری آب داغ را ایجاد می کند. هر دو واحد مستقل بودده و می توانند به طور مجزا تنظیم شوند. این طرح باعث گزینه های پارامتری وسیع و بالاترین بازده و پایداری دما می شود. تکنولوژی بویلر دوتایی زیاد در خرید اسپرسو ساز خانگی استفاده نمی شود چون یک اسپرسو ساز حرفه ای و نیمه صنعتی است.
خرید اسپرسو ساز خانگی
خرید اسپرسو ساز خانگی

2. کنترل دما

دمای آب یکی از پارامترهای کلیدی موثر بر استخراج قهوه است. تنظیم و پایداری آن در طول زمان در کیفیت اسپرسو و راحتی استفاده بسیار مطلوب است.

 • سوییچ ترموستات/فشار – یک سیستم آنالوگ کنترل دما است. معمولاً مقادیر خاص علامت گذاری نشده اند بنابراین تنظیمات به صورت تقریبی تنظیم می شوند. در این حالت به منظور کنترل دما و درک لحظه مناسب برای شروع عصاره گیری، به تمرین نیاز دارد.

با این حال اگر تنها قصد نوشیدن یک اسپرسو یا قهوه با شیر دارید سیستم آنالوگ مشکلی ندارد.

اسپرسو ساز خانگی
Gran Gaggia Carezza یک مدل ترموستات کلاسیک که با قیمت های مناسب تر پیدا می شود
 • با این حال اگر شما به دنبال خرید اسپرسو ساز خانگی پیشرفته تر هستید تنها با یک کنترل کننده دمای دیجیتال راضی خواهید شد. این سیستم از الگوریتم پیشرفته ای استفاده می کند که عملکرد هیتر ها را کنترل کرده تا دمای تنظیم شده حفظ شود. کنترل کننده دیجیتال به شما این امکان را می دهد که دمای مورد نظر را اغلب با دقت 0.1 درجه سانتی گراد تنظیم کنید که این برای باریستاهای خانگی بسیار مورد قبول است.

این سیستم همیشه تضمین کننده دمای پایدار است و باعث صرفه جویی در مصرف برق هم می شود چون زمان کار هیتر ها کوتاه تر از نوع آنالوگ است.

بهترین دستگاه اسپرسو خانگی
اسپرسو ساز لامارزوکو لینئا مینی با کنترلر دمای دیجیتال

3. پارامترهای دیگر

دو موردی که در بالا ذکر شد برای کلاس دستگاه، کارایی آن و مهم تر از همه کیفیت اسپرسو تعیین کننده است. اما این همه چیز نیست. هنگام خرید اسپرسو ساز خانگی پارامترهای دیگری را نیز باید در نظر گرفت.

 • پمپ: مسئول فشار آب در حین عصاره گیری اسپرسو است. باید امکان تغییر تنظیمات آن وجود داشته باشد (اگرچه معمولاً در داخل بدنه پنهان است و تغییر و اصلاح تنظیمات نیاز به برداشتن پنل خارجی دارد). بیشتر قهوه ساز ها دارای یک پمپ ارتعاشی هستند که نسبت به پمپ دوار صدای بیشتری تولید می کند که باعث می شود دستگاه اسپرسو ساز کارآمدتر و همچنین گران تر باشد.
خرید اسپرسو ساز خانگی
Domobar Super 2B یک دستگاه اسپرسو با پمپ دوار
 • عایق حرارتی بویلرها: مصرف برق را کاهش داده و باعث پایداری بهتر دما می شود.
خرید اسپرسو ساز خانگی
لامارزوکو لینیا مینی با عایق بویلر
 • اندازه گروپ دم آوری: استاندارد جهانی اندازه گروپ در دستگاه های حرفه ای 58 میلی متر است. خرید اسپرسو ساز خانگی با چنین گروپی با لوازم جانبی قابل تعویض مثل تمپر سازگار خواهد بود. به لطف آنها می توان کیفیت اسپرسو را بیشتر کرد.
 • اتصال آب: عملکردی که به میزان قابل توجهی استفاده را آسان می کند. پس از اتصال دائمی دستگاه به آب تصفیه شده و تخلیه، دیگر لازم نیست نگران پر شدن بیش از حد مخزن تخلیه یا قطع شدن آب در مخزن باشید. این عملکرد در دستگاه های اسپرسو ساز رده بالا گنجانده شده است که نه تنها در خانه بلکه در دفتر یا مغازه های کوچک نیز به خوبی کار می کند.
 • دوز های قابل برنامه ریزی: به لطف این عملکرد، پس از فشار دادن دکمه عصاره گیری دستگاه مقدار دقیق دوز آب را اندازه گیری کرده و عصاره گیری در لحظه مورد نظر متوقف می شود. این باعث تکرار پذیری و راحتی بیشتر در استفاده از دستگاه می شود.
 • استیم وند: قانون کلی این است: هرچه دستگاه گران تر باشد سیستم کف ساز آن بهتر است. توجه به طراحی میله بخار مهم است، سر جدا شونده استیم وند تمیزکاری آن را آسان تر می کند. همچنین می توانید آن را تغییر دهید تا ویژگی های بخار متفاوت و در نتیجه فوم گیری بهتری داشته باشید. خرید اسپرسو ساز خانگی با مبدل حرارتی و بویلر دوتایی به شما امکان می دهد فوم شیر را سریع تر و بهتر و راحت تر از بویلر های تکی بگیرید.

امکان درست کردن اسپرسو به سبک کافی شاپ به راحتی در خانه شما فراهم می شود. کیفیت اسپرسو به نیاز و بودجه شما بستگی دارد. هرچه دستگاه آسیاب و اسپرسو ساز بهتر باشند عطر و طعم بیشتری از دانه قهوه استخراج می شود.

خرید انواع دان قهوه با رست تازه

به یاد داشته باشید که در وهله اول آسیاب مسیر عصاره گیری را تعیین می کند و مهم ترین عامل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.