بهترین دانه قهوه در جهان کدام است؟ لیستی از برترین دانه های قهوه

بهترین دانه قهوه در جهان

ما در این مقاله بهترین دانه های قهوه جهان را بر اساس خاستگاه آنها در یک فهرست مشخص کرده ایم. اما باید بدانید که بزرگترین فاکتور در انتخاب بهترین دانه قهوه، سلیقه شخصی است.

به عنوان مثال برخی افراد ممکن است اسیدیته میوه ای و شرابی قهوه کنیا را به قهوه متعادل و کلاسیک کلمبیایی ترجیح دهند و برخی نه. بنابراین ما تصمیم گرفتیم محبوب ترین قهوه ها با بالاترین امتیاز را در این مقاله به شما معرفی کنیم.

خوشمزه ترین قهوه کدام است؟

پاسخ ساده این است: تنها یک قهوه نیست.

طعم یک تجربه بسیار بسیار شخصی است که تحت تاثیر عوامل زیر قرار دارد:

  • ژنتیک شما که بر نحوه درک مغز شما از هر طعم تاثیر گذار است.
  • تربیت که باعث می شود شما طعم های خاصی را به طعم های دیگر ترجیح بدهید.
  • گیرنده های چشایی که می توانند به خاطر دارو ها و رژیم غذایی تغییر کنند.
  • آموزش چشایی که می تواند به شما یاد دهد طعم ها را بهتر شناسایی کنید. (مثل مزه کردن انواع قهوه)
  • تجربیات زندگی، که می تواند برای یک طعم خاطرات منفی یا مثبت به یاد شما بیاورد.
  • غذاهایی که اخیراً خورده اید که همچنین می توانند گیرنده های چشایی شما را تغییر دهند.
  • مود و سطح استرس که نحوه درک مغز شما را از طعم ها تغییر می دهد.

به همین دلیل است که وقتی کسی می گوید “فلان قهوه بهترین دانه قهوه است”، منظورش این است که “فلان قهوه برای حواس چشایی من بهترین است” و این به شما کمکی نمی کند.

توصیه ما این است که زیاد به نظر بقیه توجه نکنید و خودتان قهوه های مختلف را امتحان کنید. پکیج تستر لویا باکس که حاوی انواع مختلف قهوه است می تواند در زمینه شناسایی بهترین دانه قهوه به شما کمک کند.

خوش طعم ترین قهوه برای شما قهوه ایست که خودتان آن را کشف کنید. هیچوقت برندهایی که خاستگاه قهوه را از شما پنهان می کنند نخرید. ما تعدادی از بهترین دانه قهوه در سراسر جهان را در لیستی گردآوری کرده ایم.

توجه کنید اینکه شما باید کدام یک از این قهوه ها را بخرید خیلی کم اهمیت تر از این است که قهوه شما تازه رست شده باشد. قهوه در چند روز بعد از رست شدن به اوج طعم خود می رسد. درحالی که بسیاری از قهوه ها ماه ها در قفسه های فروشگاه ها می نشینند تا در نهایت به درب منزل شما برسند.

یک فنجان عالی از قهوه تک خاستگاه تازه رست شده همیشه بهتر از بلندهای مانده است.

۱. قهوه گیشا ویلج اتیوپی

در بخش غربی اتیوپی، در کیلومترها از مرز سودان جنوبی، جنگل های متراکم و سرسبز منطقه بنچ ماجی قرار دارد. اینجا مکانی با زیبایی های طبیعی خیره کننده است، جایی که می توان از یک فلات گسترده و مرتفع به جنگل های باستانی و سرسبز رفت.

پردازش قهوه گیشا ویلج

این چشم انداز خیره کننده، محل زمین های روستای گیشا است. جایی که بهترین قهوه دنیا قهوه گیشا در آن کشت می شود.

پردازش قهوه گیشا به صورت طبیعی انجام می شود که در آن قهوه به صورت کامل با گیلاسش روی تخت های بلند زیر نور آفتاب خشک می شود.

 پروفایل طعم قهوه گیشا ویلج

مشخصات طعم قهوه گیشا ویلج یکی از جنبه هایی است که باعث شهرت این قهوه شده است. قهوه گیشا به خاطر طعم شیرین و رایحه های گلی، یاسمن، شکلات، عسل و حتی چای سیاهش در لیست بهترین دانه قهوه در جهان قرار میگیرد [1]Davis, Aaron (2018). Coffee Atlas of Ethiopia. Royal Botanic Gardens, Kew. p. 53. ISBN 9781842466605 [2]“A beginners guide to coffee: Panama Geisha”. 7 June 2019.

این نت های گلی شیرین و طعم های پیچیده از برخی ویژگی های مشترک قهوه گیشا با بیشتر قهوه های آفریقایی هستند.

گیلاس قهوه گیشا

به علاوه، این عطر وطعم منحصر بفرد یکی از عوامل موثر در قیمت و اعتبار بالای قهوه گیشا ویلج است. با اینکه تشخیص مشخصات عطر و طعم هر قهوه کار سختی است، اما کاپرهای حرفه ای می تواند تفاوت پروفایل قهوه هر منطقه را تشخیص دهند.

گشا خاستگاه قهوه معروف گیشا است و اکنون در این ناحیه شروع به تولید قهوه های شسته شده، نیمه شسته و فرآوری شده با کیفیت بالا کرده اند.

قهوه گیشا که در داخل و خارج از اتیوپی رشد می کند به خاطر عطر و طعم فوق العاده اش با نت هایی از یاس، چای سیاه و میوه های استوایی مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلایل است که قهوه گیشا بسیار محبوب بوده و معمولاً قیمت بالایی دارد.

2. قهوه کنیا

هنگامی که نوبت به رتبه بندی بهترین قهوه ها در سراسر جهان می رسد، تنها تعداد انگشت شماری خاستگاه قهوه وجود دارد که مرتباً در صدر قرار می گیرند. یکی از معروف ترین آنها مطمئناً کنیا است.

قهوه کنیا یکی از 5 بهترین دانه قهوه در جهان است

متخصصین قهوه، قهوه کنیا را به دلیل بادی فول و طعم های دلپذیر و پیچیده ای که دارد، گل سرسبد قهوه های جهان می دانند. و این تصادفی نیست. کشاورزان کنیایی از عوامل مختلف زیادی در این زمینه بهره می برند.

از شرایط ایده آل رشد گرفته تا تحقیقات گسترده و استراتژی های بازرگانی، عوامل بسیار زیادی در پشت صحنه باعث شده تا ذخایر این دانه های خوشمزه کنیایی همچنان در جریان باشد.

بسیاری از مردم قهوه کنیایی را در میان پنج قهوه برتر دنیا قرار می دهند. با بادی غنی،  اسیدیته بالا، طعم موثر و عطر دلپذیری که این قهوه دارد جای تعجب هم نیست.

قهوه کنیا به اسیدیته ی مشهود و ته نت های توتی اش معروف است. یکی از این نت ها، توت سیاه است. طعم توت سیاه در دانه های کنیایی متمایز است و همین دلیل منحصربفرد بودن قهوه کنیا است.

دانه های قهوه کنیا در ارتفاعات 1400 تا 2000 متری رشد می کند. چنین ارتفاعی نشان دهنده کیفیت بالای این دانه های قهوه است.

گیلاس قهوه کنیا

پروفایل عطر و طعم قهوه کنیا

دانه های قهوه کنیایی به خاطر بادی کامل، پیچیدگی متعادل و ویژگی های عمیق خود شناخته شده هستند. این قهوه ها معمولاً طعم های شیرین و لذیذی دارند که تداعی کننده اسیدیته شراب مانند است.

بسیاری از دانه های قهوه که در ارتفاعات بالا در خاک های آتشفشانی رشد می کنند دارای محتوای اسیدی بالایی هستند.

قهوه های عربیکا کنیا پریمیوم دارای بادی متوسط تا کامل هستند، در حالی که هنوز عطر و طعم متمایز و میوه ای از خود نشان می دهند که در کام طنین انداز می شود.

بسته به نوع دانه قهوه کنیا، نت های طعم از توت سیاه تا مرکبات ترش در این قهوه حس می شود. قهوه کنیا یک فنجان قهوه کلین به شمار میدهد که طعمی استوایی و منحصر به فرد از خاستگاهش را ارائه می دهد و بسیاری از متخصصین در امر قهوه، آن را در فهرست بهترین دانه قهوه قرار می دهند.

۳. قهوه هانی اکوادور

کشور اکوادور یک خاستگاه کمتر شناخته شده است، حداقل در افریقایی جنوبی. اکوادور با وجود همسایگی اش با کلمبیا که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان قهوه است تنها در اواخر قرن نوزدهم وارد صنعت تولید قهوه شد. با این حال، در حال حاضر حدود 1% از قهوه جهان را تولید می کند.

قهوه هانی اکوادور از گونه های بربون و کاتورا است که در ارتفاع 6500 فوتی از سطح دریا رشد می کند. این قهوه از 100% دانه های عربیکا تشکیل شده و یک قهوه اسپشیالیتی به حساب می آید.

قهوه های اسپشیالیتی به قهوه هایی گفته می شود که توسط انجمن تخصصی قهوه، امتیازی بیشتر از 80 کسب کرده اند.

قهوه هانی اکوادور در حال پردازش: بهترین دانه قهوه
پردازش قهوه هانی اکوادور

کشت قهوه هانی اکوادور

قهوه هانی اکوادور در میکرولات هایی کشت می شود که به جای فرآیند شستشوی معمولی قهوه، فرآیند هانی بر روی آن ها انجام می شود. در این فرآیند گیلاس قهوه با قسمت موسیلاژش زیر نور آفتاب خشک می شود تا دانه ها مقداری از قندها و طعم های میوه ای را جذب کنند.

رست این قهوه در حالت مدیوم و لایت به بهترین صورت است. اگر قهوه هانی اکوادور زیاد رست شود و به درجات دارک تر برسد، قندهای آن سوزانده می شود. هر چه رست این قهوه سبک تر باشد اسیدیته و ترشی آن بیشتر می شود و هر چه درجه رست تیره تر باشد بیشتر طعم گیلاس و شکلات می گیرد.

هنگام ایجاد اولین ترک در هنگام رست، طعم های آلبالو، پرتقال، رز، آلو، عسل و شکر قهوه ای احساس می شود. اگر کمی رست بیشتر شود، طعم گیلاس شیرین تر و شکلات لطیف تری ایجاد می شود.

درست کردن یک اسپرسوی تک خاستگاه با قهوه هانی اکوادور رست مدیوم بسیار عالی است و می توانید از طعم گیلاس و شکلات با طعم شیرین لذت ببرید.

۴. قهوه اتیوپی

تاریخچه و جغرافیای قهوه اتیوپی

اتیوپی صدها سال است که توانسته با موفقیت دانه های قهوه تک خاستگاه درجه یک را به جهان ارئه دهد. بسیاری از بهترین دانه قهوه جهان از اتیوپی می آید. در میان جامعه قهوه درباره منشأ اصلی قهوه اختلاف است. اتیوپی ادعا می کند که کشور مبدأ قهوه است. یمن هم همینطور.

افسانه یمنی: در این افسانه گفته می شود که اولین کسی که قهوه نوشید یک راهب صوفی بود که در اواسط قرن پانزدهم دانش نوشیدن قهوه را به همه نشان داد. افسانه ها می گویند که یمنی ها قهوه را اتیوپی وارد کرده و از این درختان برای درست کردن “نوشیدنی” استفاده کردند. آنها مدعی شدند که این نوشیدنی نوعی حالت سرمستی معنوی را از طرف خدایان آن ها ایجاد کرده است. برای این افسانه شواهد معتبری وجود دارد و آنها آن را اثبات شده می دانند. اما مسئله این است: اگر اتیوپیایی ها ارزش گیاه قهوه را نمی دانستند چرا باید آن را به کشور دیگری صادر می کردند؟

افسانه اتیوپیایی: افسانه اتیوپی درباره کشف قهوه در میان افراد بسیار مشهور تر و مورد قبول تر است. داستان از این قرار است که یک چوپان متوجه می شود بزهایش که میوه یک درخت خاص را خورده اند فعالیت بیشتری پیدا کرده اند. این درخت، درخت قهوه بود. او این موضوع را به بقیه مردم اطلاع می دهد و آن ها شروع به تجارت این دانه جادویی می کنند. افسانه این دانه انرژی زا همه جا پخش شد و در قرن پانزدهم قهوه به سراسر شبه جزیره عربستان راه پیدا کرد. [3]http://theoatmeal.com/comics/coffee[4] … Continue reading

گیلاس قهوه اتیوپی

نت های طعم قهوه اتیوپی پریمیوم

منطقه شرقی اتیوپی که بیشتر به خاطر  قهوه های فرآوری شده به روش خشک (شسته نشده) شناخته شده است قهوه هایی با تُن های میوه ای یا شرابی، نت های پیچیده بلوبری، اسیدیته درخشان و بادی متوسط تا کامل را تولید می کند.

در منطقه غربی اتیوپی دانه های قهوه با اسیدیته تیز و غنی تولید می شود که عطر و طعم های متمایز و  پیچیده ای دارد.

در شمال اتیوپی قهوه سیدامو کشت می شود که حسی دهانی غنی و پایانی روشن دارد.

قهوه اتیوپی به طور کلی دارای طعم های میوه ای و شرابی یا کشمشی مانند است که برای کسانی که به نت های طعم قهوه اهمیت می دهند بسیار مناسب است.

بهترین دانه قهوه در جهان: قهوه اتیوپی
کشاورزان قهوه در یک شرکت تعاونی در اتیوپی

این قهوه صد درصد از دانه های عربیکا درست شده است که نسبت به روبوستا تلخی کمتری دارد و برای قهوه های فلیتری و دریپ و همچنین قهوه اسپرسو و فرنچ پرس بسیار مناسب است.

قهوه های پریمیوم و اسپشیالیتی موج جدیدی از قهوه ها هستند که تنها کافئین آنها مورد توجه نیست بلکه لذت بردن شما از قهوه را به یک سطح کاملاً جدید ارتقاء می دهد. خیلی از قهوه دوستان قهوه اتیوپی را بهترین دانه قهوه می دانند.

خرید انواع قهوه اتیوپی

۵. قهوه السالوادور

قهوه ال سالوادور عربیکا که با گواتمالا و هندوراس مرز مشترک دارد، بادی خوب و در عین حال اسیدیته و عطر و طعمی غیریکنواخت دارد.

قهوه های ال سالوادور عمدتاً قابل تشخیص نیستند و نسبت به قهوه های معمولی آمریکای مرکزی لطیف تر و دارای اسیدیته کمتری هستند. این قهوه ها متنوع بوده و برخی از آن ها اسیدیته درخشانی از خود نشان می دهند. با این حال، معمولاً اسیدیته قهوه های ال سالوادور ملایم بوده و شیرینی متعادل و عسلی مانند دارند که باعث شده این قهوه در میکس های قهوه امریکایی بسیار مورد استفاده قرار گیرد و آن ها را لطیف تر کند.

گونه های گیاه قهوه ال سالوادور

گونه پاکامارا یک گونه پیوندی پاکاس و ماراگوپی است. این قهوه برای اولین بار در سال 1958 در السالوادور به منظور ایجاد دانه های بزرگ تر تایپیکا پرورش یافت. گونه پاکاس در سال 1949 در ال سالوادور کشف شد و یک نوع جهش طبیعی بربرن با کاتوراست.

گیاه قهوه ال سالوادور

السالوادور کوچکترین کشور آمریکای مرکزی است اما فریب مساحت کوچک آن را نخورید. السالوادور تولید کننده قهوه های استثنایی با استانداردهای بالا در جهان است. قهوه السالوادور از گونه های منتخب بوربن نارنجی/صورتی، بوربن قرمز و پاماراما است که قهوه های 100% عربیکای عالی هستند.

زنگ برگ قهوه یک بیماری در گونه های حساس گیاه قهوه مانند عربیکا است که رشد آنها در ارتفاعات بالاتر است و در مقابل آفات و قارچ ها حساس تر می باشند. درمانی برای این بیماری وجود ندارد و تنها راه، پیشگری از رخ دادن زنگ برگ است. این بیماری باعث می شود لکه های زرد و نارنجی روی برگ ها ظاهر شود.

۶. قهوه نارینو کلمبیا

قهوه اسپشیالیتی نارینو که در منطقه کوهستانی نارینو واقع در کلمبیا رشد می کند به خوبی متعادل است. بادی فول، طعم های کاراملی، نت های میوه ای و اسیدیته مشخص لیمویی از مشخصه های این دانه قهوه محبوب است.

عطر و طعم قهوه اسپشیالیتی نارینو

با توجه به بادی فول و کاملی که قهوه اسپشیالیتی نارینو دارد، می توانید طعم های شیرین کاراملی، نت های میوه ای غنی انار و اسیدیته مشخص لیمویی را در آن حس کنید. این قهوه برای درست کردن قهوه های فلیتری بسیار مناسب است اما از طرفی یک اسپرسوی دلپذیر هم به شما می دهد. قهوه اسپشیالیتی نارینو بهترین حالت قهوه های اسپشیالیتی کلمبیایی را به نمایش می گذارد به همین دلیل است که ما آن را در فهرست بهترین دانه قهوه جهان قرار داده ایم.

گیلاس قهوه
گیلاس قهوه اسپشیالیتی نارینو

تولید و پردازش قهوه اسپشیالیتی نارینو کلمبیا

قهوه اسپشیالیتی نارینو در مناطقی با ارتفاع 2200 متر رشد می کند که جزء مرتفع ترین مناطق رشد قهوه در جهان محسوب می شود. کشت قهوه در ارتفاعات زیاد امکان رشد آهسته دانه این قهوه را فراهم می کند که باعث بوجود آمدن خواص ویژه قهوه نارینو می گردد. زارعان در این منطقه به جز قهوه، گیاهان چنار و مرکبات نیز کشت می کنند. این موجب رشد درخت قهوه در سایه این گیاهان می گردد.

قهوه اسپشیالیتی نارینو
نارینو – کلمبیا

تولید کنندگان قهوه اسپشیالیتی نارینو در این منطقه اغلب خرده مالک هایی هستند که از آسیاب خیس و پاسیوهای باز یا سرپوشیده برای خشک کردن قهوه استفاده می کنند. معمولاً هر خانواده برداشت محصولش را خودش و به کمک همسایه ها انجام می دهد. گیلاس قهوه پس از برداشت در آب خنک تمیز غوطه ور می شود تا دانه های با چگالی کمتر حذف گردند.

۷. قهوه ماراگو

قهوه اسپشیالیتی ماراگو یک قهوه عربیکا با دانه های بزرگ سبز-قهوه ایست و آن را به نام دانه قهوه فیل نیز می شناسند.

قهوه اسپشیالیتی ماراگو

منطقه سییرا در مکزیک با ارتفاع 1400 متری، شرایط ایده آلی را برای قهوه اسپشیالیتی ماراگو فراهم کرده است، که نتیجه ی آن یک قهوه متعادل و لطیف با عطر و طعم زیاد و بادی تمیز، اسیدیته پیچیده و شدید نت های ظریف میوه ای، مرکبات، شکلاتی، اجیلی و گلی می باشد.

قهوه اسپشیالیتی ماراگو به عنوان یکی از مهم ترین انواع قهوه عربیکا از لحاظ فرهنگی و ژنتیکی با کیفیت بالا در جهان محسوب می شود و در میان لیست بهترین دانه قهوه جهان قرار دارد.

References

References
1 Davis, Aaron (2018). Coffee Atlas of Ethiopia. Royal Botanic Gardens, Kew. p. 53. ISBN 9781842466605
2 “A beginners guide to coffee: Panama Geisha”. 7 June 2019
3 http://theoatmeal.com/comics/coffee
4 https://www.ncausa.org/about-coffee/history-of-coffee#:~:text=Coffee%20grown%20worldwide%20can%20trace,forests%20on%20the%20Ethiopian%20plateau.&text=The%20story%20goes%20that%20that,want%20to%20sleep%20at%20night.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.