قهوه نیکاراگوئه هر آنچه که باید بدانید

قهوه نیکاراگوئه آیا ان را می شناسید؟

یافته ها نشان می دهد که نیکاراگوئه در صدر کشورهای کاشت قهو دنیا است. خرید قهوه این منطقه با طعمی فوق‌العاده دلپذیر و متعادل، از کیفیت بالا و طعم پیچیده‌ای برخوردار است. این کشور آمریکای مرکزی با آب و هوای خوب و جغرافیای درجه یک برای رشد قیمت قهوه بسیار مناسب است. بررسی قهوه نیکاراگوئه بدون تفکیک مناسب تاریخچه، مشخصات طعم، و چند ویژگی منحصر به فرد دانه های قهوه نیکاراگوئه تکمیل نمی شود.

تاریخچه قهوه نیکاراگوئه

تاریخچه قهوه در نیکاراگوئه

اولین گیاه قهوه در سال 1796 به نیکاراگوئه معرفی شد . با این حال، تجارت بهترین قهوه تا نیم قرن به طور رسمی شروع نشد، زمانی که گلد راش در تجارت و سفر در منطقه اقدام کرد.

از آن زمان به بعد، جایگاه خود را با فراز و نشیب نگه‌داشته است، اما همیشه یکی از محصولات اصلی اقتصاد کشور باقی مانده است. در قرن بیستم، صنعت قهوه گهگاه از دولت کمک دریافت می کرد، گرچه تمرکز بیشتر بر کمیت نسبت به کیفیت تولید بود.

با این حال، در طول این مدت، این صنعت نیز توسط رویدادهای مختلف، از جمله دخالت ایالات متحده و ممنوعیت واردات در طول جنگ سرد، و جنگ های داخلی در داخل کشور (از جمله رویدادهای اخیر 2018) مختل شد. اما کشاورزان قهوه در سرتاسر جهان افراد سرسختی هستند و با وجود این اختلالات به کار خود ادامه دادند.

در اواخر قرن بیستم، صنعت قهوه نیکاراگوئه شامل ده ها هزار مزرعه انواع قهوه بود و نزدیک به 300000 کارگر را مشغول کار بودند.

ارتفاع و نوع گیاه

در حالی که ارتفاع گیاه و تنوع مزارع در سراسراین کشور متفاوت است، بسیاری از بهترین دانه‌‌ها در ارتفاعات بین 3600 تا 5250 فوت از سطح دریا رشد می کنند. اگرچه مناطق پایین تری نیز وجود دارد، اکثر قهوه های نیکاراگوئه به عنوان ” ارتفاع رشد بالا ” طبقه بندی می شوند و دارای مشخصات قهوه با ارتفاع رشد بالا هستند. نه تنها بیشتر قهوه این کشور در ارتفاعات بالا کشت می شود، بلکه 95 درصد آن به صورت قهوه سایه رشد کشت می شود.

بوته‌های قهوه نیکاراگوئه عمدتاً از انواع قهوه عربیکا تشکیل شده‌اند که منجر به کیفیت بالاتر دانه‌های این مناطق می‌شود. گونه های گیاهی قهوه بسیاری در این کشور یافت می شوند که از جمله آنها می توان به بوربون، کاتورا، تیپیکا، کاتوای زرد و قرمز، کاتیمور، ماراکاتورا، پاکامارا و ماراگوگیپ اشاره کرد.

از قهوه نیکاراگوئه لذت ببرید

برداشت و شستشو

برداشت معمولا بین اکتبر و فوریه یا مارس انجام می شود، به این معنی که بهترین زمان برای خرید قهوه بین ژانویه و ژوئن است.

محبوب ترین روش فراوری دانه قهوه نیکاراگوئه شستشو با آب است، سایر روش ها نیز به خوبی مورد استفاده قرار می گیرند. روش های فراوری شامل موارد زیر می شود:

فرآوری طبیعی یا خشک، که در آن دانه های قهوه در آفتاب خشک می شوند.
فرآوری شستشو با آب (متداول ترین)، که در آن پالپ گیلاس از دانه ها شسته می شود.
فراوری عسل، که بین فراوری شستشو با آب و خشک است.

طعم قهوه نیکاراگوئه

دانه‌های نیکاراگوئه شبیه بسیاری از قهوه‌های دیگر آمریکای مرکزی است که  آن‌ها را احاطه کرده‌اند، اگرچه در حالت کلی ملایم‌تر هستند.

این قهوه تخصصی همچنین به دلیل تنوع ویژگی های طعمی آن نیز بیشتر و بیشتر شناخته می شود، واقعیتی که احتمالاً به دلیل رشد دانه ها در مناطق مختلف در کشور است.

اکثر دانه های نیکاراگوئه ای احساس دهانی ملایم و اسیدیته متوسط تاکم دارند که ترد، میوه ای و به طور واضح با …. همراه هستند. عطر آن دارای عناصر کاراملی شیرین، مرکباتی و شکلاتی است، در حالی که خود قهوه می تواند طعمی بسیار دلپذیر، متعادل و تلخ و شیرین داشته باشد.

طعم‌های خاص می‌تواند از میوه‌ای ملایم، مرکباتی و گلی گرفته تا طعم یادهایی از شکلات با نان تست یا آجیلی یا وانیلی متفاوت باشد.

به طور کلی، قهوه نیکاراگوئه تمایل دارد که خودکنترل شده و آرام باشد، نه مغلوب، بلکه بیشتر به مجموعه ای از عناصر مختلف اشاره می کند که می توانند از یک محصول به محصول دیگر تغییر کنند.

طعم قهوه نیکاراگوئه

مناطق در حال رشد عمده و دانه های آنها

مزارع قهوه نیکاراگوئه متعدد هستند و این کشور به دلیل تولید مقادیر زیادی دانه قهوه با کیفیت های مختلف شناخته شده است. استلی، مادریز، و ماناگوا یا گرانادا از جمله مناطقی هستند که قهوه اسپیشیالیتی کشت می کنند. با این حال، در حالی که بسیاری از مناطق کشت قهوه در این کشور وجود دارد، تنها تعداد انگشت شماری از آنها به ویژه در تولید بهترین قهوه مطلوب هستند.

نووا سگویا

منطقه شمالی نووا سگویا برخی از قهوه‌های سخت‌تر را از نیکاراگوئه تولید می‌کند. این قهوه ها طعم های منحصر به فرد و هیجان انگیزی از جمله ویژگی های گلی و اسیدی دارند. دانه های نووا سگویا اغلب بسیار مورد توجه هستند.

ماتاگالپا

ماتاگالپا یک منطقه شمالی کشور است که مقدار زیادی دانه معمولی در ارتفاعات بالا می‌روید. این گیاه دارای خاک های آتشفشانی فراوان و همچنین آب و هوای جنگلی استوایی است که آن را برای کاشت قهوه گلچین ایده آل می کند.

قهوه نیکاراگوئه

جینوتگا

جینوتگا از جمله برترین صنعت قهوه نیکاراگوئه است. مشابه منطقه ماتاگالپا، دارای خاک آتشفشانی و آب و هوای مرطوب و گرمسیری است که باعث موفقیت چشمگیر در کشت قهوه شده است. این منطقه شمال مرکزی مقدار زیادی قهوه با رشد بالا، به ویژه از گونه های کاتورا و بوربن تولید می کند.

ماراگوگیپ

دانه های حجیم که با نام های ماراگوگیپ نیز شناخته می شود، برخی از منحصر به فرد ترین و محبوب ترین دانه های قهوه هستند که در این کشور پیدا خواهید کرد. این عجایب طبیعت، بزرگترین دانه‌های روی کره زمین هستند که از گونه‌ای از گیاهان قهوه که بزرگترین برگ‌ها و گیلاس‌ها را رشد می‌دهند، به دست می‌آیند.

این گیاهان از نظر تولید کمتر هستند و فضای بیشتری را اشغال می کنند، بنابراین معمولاً به وفور رشد نمی کنند. این قهوه رمانتیک از گونه تایپیکا گیاه عربیکا می آید و به طور خاص بین 2000 تا 2500 فوت بالاتر از سطح دریا بهترین رشد را دارد. محصول جدید ماموت در اصل از برزیل آمده است که خود بخشی از قاره آمریکا است و در ارتفاعات نیکاراگوئه برای خود بسیار خوب عمل کرده است.

قهوه ماراگوگیپ نیکاراگوئه

دانه حجیم می‌تواند فوق‌العاده لذیذ باشد، با مشخصات طعمی تصفیه‌شده، تمیز و متعادل و اسیدیته روشن باشد. اگرچه باید توجه داشت که این ارزیابی کاملاً جهانی نیست . می‌توانید قهوه‌ی دانه حجیم را با ترکیبی از دانه‌های قهوه حجیم برنده جایزه از ویتامز کافی امتحان کنید.

وضعیت فعلی صنعت قهوه نیکاراگوئه

در حالی که صنعت قهوه روبوستا نیکاراگوئه در برخی مواقع تاریخ پرشکوهی داشته است، آنها در حال حاضر در میان ده ها کشور برتر تولید کننده قهوه در جهان قرار دارند. همانند کشورهای با تولید بالا اکثریت قریب به اتفاق آن ها دانه ها را پردازش و بسته بندی می کنند تا به عنوان بخشی از صادرات قهوه نیکاراگوئه به کشورهایی مانند ایالات متحده ارسال شوند.

دانه‌ها عموماً به‌طور طبیعی به‌صورت ارگانیک رشد می‌کنند و اگرچه همیشه گواهی ارگانیک ندارند، این امر باعث شده است تا در عصر مدرن «ارگانیک بودن داده ها» مورد توجه قرار گیرد. فقدان کلی زیرساخت در طول سال ها باعث شده است که گزینه سنتی و بدون مواد شیمیایی به عنوان راه اصلی برای رشد قهوه حفظ شود.

این مزیت ارگانیک به متعادل کردن مبارزات اقتصادی زیرساخت‌های ضعیف کمک می‌کند، که در کنار کشاورزی ارگانیک، مطمئناً به عنوان یک مشکل باقی می‌ماند. علاوه بر زیرساخت ها، رویدادهای مهم آب و هوایی مانند طوفان ها یک تهدید رایج با پتانسیل فلج کردن موقت صنعت هستند.

انواع قهوه

اما کشاورزان قهوه نیکاراگوئه هم طوفان های طبیعی و هم طوفان های ساخته شده توسط انسان را پشت سر گذاشته اند و بار دیگر در حال افزایش هستند. به ویژه، نیکاراگوئه اخیراً به عنوان تولید کننده قهوه ترک دلپذیر شناخته می شود. شهرتی که باعث افزایش علاقه و قیمت قهوه آنها می شود.

نقطه درخشان دیگری چندین سال قبل بود که صندوق مشترک کالاها (CFC) به بازسازی بخش قهوه در نیکاراگوئه و هندوراس کمک کرد. این جنبش وام هایی را برای تامین مالی پروژه ها از جمله ساخت ایستگاه های شستشوی قهوه ارائه کرد. این به کشاورزان قهوه کمک کرد تا درآمد و کیفیت محصول خود را افزایش دهند و از آلودگی آب برای افرادی که در پایین دست ایستگاه های شستشو زندگی می کنند جلوگیری کند.

بهترین دانه های قهوه نیکاراگوئه را از کجا بخریم

وقتی صحبت از مارک های قهوه نیکاراگوئه می شود، چیزهای زیادی برای خرید وجود دارد. این منطقه در تولید قهوه پرکار است و احتمالاً می توانید قهوه نیکاراگوئه را در بسیاری از کافی شاپ های محلی خود پیدا کنید. فقط به یاد داشته باشید که کیفیت یک عامل بزرگ در اینجا است که می تواند متفاوت باشد، به خصوص بسته به اینکه یک دسته خاص از چه منطقه ای آمده است. اگر منبع محلی خوبی ندارید، در اینجا برخی از گزینه های آنلاین مورد علاقه ما وجود دارد.

لویا کافی یک تامین کننده آنلاین قابل اعتماد از دانه های قهوه با کیفیت بالا است. تمرکز این برند بر روی قهوه‌های در ارتفاع بالا است. در فینکا سان فرانسیسکو، بوته های قهوه دو ماه کامل پس از بقیه کشور برداشت می شوند، به دلیل رشد آهسته در این ارتفاع این به دانه اجازه می دهد تا یک طعم پیچیده با طعم یاد میوه ای و گلی برجسته ایجاد کند. انتظار داشته باشید سیب، گیلاس و تمشک را با کمی گل رز بچشید.

قهوه پیتز

قهوه پیتز در ایالات متحده معروف است، به عنوان یکی از بزرگترین در این کشور، و همچنین یک کافی شاپ زنجیره ای محبوب است، اما در میان پیشنهادات خود از مخلوط های آسان نوشیدن، این برند همچنین طیف وسیعی از قهوه پرمیوم را به فروش می رساند.

این دانه های لاس هرماناس نتیجه یک رابطه تجاری مستقیم با گروه ساپیکسیکا در جینوتگا است. بخشی از این مجموعه، گروهی متشکل از حدود 200 کشاورز زن معروف به لاس هرماناس یا “خواهران” هستند که بر رشد پایدار در سطح جامعه تمرکز دارند. برخلاف طعم‌های میوه‌ای که در سایر نقاط کشور یافت می‌شود، این قهوه بیشتر حالت دسر دارد، با طعم یاد خامه‌ای و طعم شکلاتی. دم کردن را به صورت فرنچ پرس امتحان کنید.

بهترین روش برای برشته کردن و دم کردن دانه نیکاراگوئه

اگر از علاقه مندان به برشته کردن قهوه «در خانه» هستید، ما پیشنهاداتی برای شما همراه با نکاتی درباره نحوه دم کردن قهوه نیکاراگوئه داریم.

برشته کردن

رست کردن قهوه نیکاراگوئه منطقه کاملا ایمن هستند. زیرا مزارع این منطقه دانه های پایدار و متوسطی را ارائه می دهند که می توانند مقدار زیادی را تحمل کنند و خیلی حساس یا تخصصی نیستند و برای برشته کردن خانگی بسیار مناسب هستند.

در مورد بهترین مشخصات برشته کردن، ما به طور کلی بسته به ترجیحات شما، رست متوسط تا تیره را توصیه می کنیم. این زمان طولانی تر برشته کردن، قهوه ای غنی اما ظریف و با روحیه بالا ایجاد می کند.

بهترین روش رست کردن قهوه

اگر طرفدار رست تیره، هستید و تمایل دارید در خانه قهوه اسپرسو درست کنید، این دانه ها برای این کار مناسب هستند. به ویژه کسانی که از مناطق جینوتگا و ماتاگالپا هستند، برای این رست بسیار تیره عالی هستند و می توانند یک فنجان قهوه عمیق، تاریک و متعادل ارائه دهند.

دم کردن

همانطور که در مورد هر قهوه ای که به خوبی گرد شده است، گزینه های زیادی برای دم کردن در دسترس شما وجود دارد.

قهوه نیکاراگوئه یک انتخاب عالی برای یک قهوه کلاسیک سیاه بلند یا آمریکاییو همراه با انواع نوشیدنی های قهوه اسپرسو بر پایه شیر است. این با توانایی آنها برای رست متوسط تا تیره تا خیلی تیره همراه است.

آنها همچنین برای دم کردن سرد بسیار خوب هستند، زیرا فرآیند دم کردن به کاهش طعم یادهای اسیدی تر کمک می کند و در عین حال کیفیت بسیار زیادی را در طعم کلی ارائه می دهد. همانطور که دیدیم، روش های مختلف پردازش زیادی در نیکاراگوئه استفاده می شود. این روش‌های فرآوری نیز می‌توانند بر روی بهترین گزینه برای دم کردن قهوه باشد. قهوه خوش طعم و ملایم برای دستگاه اسپرسوساز و دم کردن سرد، خاص هستند.

قهوه دیسفروتا نیکاراگوئه: از قهوه نیکاراگوئه لذت ببرید!

نیکاراگوئه بهشت عاشقان قهوه است.

نیکاراگوئه با مناطق متنوعی که منبع قهوه ثابتی را ارائه می دهد، به سرعت به عنوان یک گزینه ی بسیار ایده آل برای دانه قهوه آمریکای مرکزی شناخته می شود. اگرچه مواردی مانند زیرساخت ها و مسائل آب و هوایی تهدیدهای دائمی هستند، اما این صنعت همچنان به رشد خود ادامه می دهد و نیکاراگوئه آماده است تا برای مدت طولانی بازیگر برتر دنیای قهوه باقی بماند.

اگر از مقاله لذت بردید، لطفاً آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید تا در انتخاب قهوه به آنها کمک کنید!

قهوه نیکاراگوئه

[1]https://www.homegrounds.co/nicaragua-coffee/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.