قهوه لاغری| چطور با قهوه لاغر شویم؟ کاهش وزن با قهوه

قهوه لاغری

قهوه لاغری چیست؟ چه کار کنیم تا با قهوه وزن کم کنیم؟ چه نکاتی را رعایت کنیم؟ چه قهوه ای بنوشیم؟ جواب همه این سوال ها را در ادامه خواهید فهمید. با ما همراه باشید.

خب بسیاری از ما دوست داریم که بتوانیم در مدت زمان کم وزن خود را چند کیلو کاهش دهیم. برخی افراد برای کاهش وزن اضافه کردن قهوه به رژیم غذایی را پیشنهاد می کنند. باید بدانید که لاغری با قهوه و قهوه لاغری مساله ای است که درباره آن به شدت بحث شده است.

کافئین قهوه لاغری می تواند به شما کمک کند که کمی وزن کم کنید و یا از بیشتر شدن وزن خود جلوگیری کنید، اما قهوه به تنهایی نمی تواند کمک کند که خیلی زیاد وزن کم کنید یا تا ابد چاق نشوید. با این حال نوشیدن به اندازه قهوه و افزودن قهوه لاغری به رژیم غذایی سالم شما می تواند در کاهش وزن موثر باشد [1]https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/caffeine/faq-20058459

از فواید قهوه برای بدن استفاده کنید

با نوشیدن قهوه اشتهایتان را کم کنید

یکی از خواص مفید قهوه توانایی سرکوب اشتهای شماست [2]http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/caffeine/faq-20058459. اگر هوس خوراکی کردید یا دلتان خواست باز هم غذا بخورید، به جای آن قهوه بنوشید. این کار می تواند تا مدت طولانی اشتهای شما را کور کند.

 • اگر وقت خواب است یا نمی خواهید کافئین زیادی دریافت کنید، می توانید قهوه بدون کافئین و یا قهوه نیم کافئین که کافئین کمتری دارد بنوشید. در صورت امکان بهتر است 4 تا 6 ساعت قبل از خواب کافئین مصرف نکنید. نوشیدن قهوه در زمان خواب باعث می شود بی خواب شوید و این موجب افزایش وزن می شود.[3]http://healthysleep.med.harvard.edu/healthy/getting/overcoming/tips.

چطور با قهوه سبز لاغر کنیم؟ اینجا بخوانید

– به همراه قهوه آب بنوشید.

با اینکه قهوه لاغری یک نوشیدنی ادرار آور است اما باعث کم آبی بدن نمی شود [4]http://www.shape.com/healthy-eating/diet-tips/ask-diet-doctor-workout-benefits-coffee. نوشیدن آب و قهوه با هم در طول روز به شما کمک می کند که مدت زمان بیشتری سیر بمانید و از وسوسه شدن برای خوردن غذا جلوگیری کنید. به علاوه با این کار از نوشیدن بیش از حد قهوه و نتیجتاً بدخوابی هم جلوگیری می کنید.

 • اگر آقا هستید روزی 3 لیتر آب و اگر خانم هستید روزی 2.2 لیتر آب بنوشید [5]http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/water/art-20044256. نوشیدن آب برای آبرسانی به بدن مهم است اما گرسنگی هم می تواند خودش را به صورت تشنگی نشان دهد تا نیاز برای غذا [6]http://dcp.psc.gov/ccbulletin/articles/fitforduty_050607.htm.

قبل از ورزش قهوه بنوشید

ورزش و قهوه لاغری

قهوه لاغری می تواند ترموژنز که راهی برای تبدیل غذای هضم شده به انرژی و گرما است را تولید کند. نتیجه آن کاهش مقدار کالری بیشتر است. نوشیدن قهوه همراه با تمرین می تواند به سوزاندن کالری و چربی بیشتر بدن شما کمک کند [7]http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/caffeine/faq-20058459.

 • کافی است روزانه 200 میلی گرم کافئین بنوشید تا با تمرین ورزشی به نتایج مطلوب برسید. این مقدار برابر با یک امریکانوی متوسط یا یک فنجان قهوه دمی است.

خرید میکس اسپورت لویا برای ورزشکاران

جلوگیری از افزایش کالری در مصرف قهوه

– برچسب های محصول قهوه لاغری را بخوانید.

قهوه های اسپشیالیتی عطر و طعم عالی دارند اما برخی از آن ها ممکن است دارای کالری، چربی و قند اضافی غیر ضروری باشند، که می تواند در افزایش وزن نقش داشته باشد. علاوه بر این، هر چیزی که به قهوه خود اضافه کنید مانند خامه یا شکر می تواند کالری قهوه شما را افزایش دهد. پس برای نوشیدن قهوه لاغری از افزودن هر چیز دیگر به قهوه خودداری کنید و آن را بلک بنوشید [8]http://www.mayoclinic.org.

 • همیشه موقع کاهش وزن، تمام کالری هایی که مصرف می کنید مهم هستند حتی اگر به صورت نوشیدنی باشند.

خامه و شکر را کنار بگذارید

یک فنجان قهوه لاغری تنها 2 کالری دارد. افزودن خامه و شکر به قهوه به طور قابل توجهی کالری را افزایش می دهد. اگر نمی توانید قهوه را خالی بنوشید از شیرین کننده های بدون قند یا شیر کم چرب استفاده کنید [9]http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/calories/faq-20058100.

قهوه با خامه
 • هر یک قاشق غذاخوری خامه زده شده و خامه همراه با شیر 52 و 20 کالری دارد. همچنین چربی زیادی هم دارند. هر قاشق غذاخوری شکر 49 کالری دارد. افرودن تنها یک قاشق از هر کدام اینها می تواند 100 کالری بی فایده داشته باشد. اگر معمولاً بیشتر از این مصرف می کنید می توانید به راحتی چاق شوید.
 • اگر عادت دارید کره به قهوه اضافه کنید، دیگر این کار را انجام ندهید. یک قاشق غذاخوری کره 102 کالری و تقریباً 12 گرم چربی دارد. هر دوی اینها می تواند جلوی کاهش وزن و اثربخشی قهوه لاغری را بگیرد. به جای آن از شیر بدون چربی یا شیر نارگیل غیر شیرین استفاده کنید. [10]http://www.fatsecret.com/calories-nutrition/
 • حتماً شیر و خامه شیرین نشده استفاده کنید. شیرهای طعم دار معمولاً حاوی قند و افزودنی های دیگر که دارای کالری خالی هستند می باشند.
 • اگر طعم بلک کافی برایتان خیلی بد است، به جای آن آیسد کافی یا قهوه با یخ میل کنید. آیسد کافی معمولاً طعم ملایم تری دارد. فقط مطمئن شوید به آن شکر اضافه نشده است.

به دنبال راهی برای کاهش کالری ها باشید

اگر دوست دارید گاه گاه قهوه های طعم دار بنوشید چند نکته را رعایت کنید. کوچکترین سایز ممکن را سفارش دهید و به دنبال سیروپ های بدون قند و شیر کم چرب باشید. از باریستا بخواهید خامه ی زده شده به نوشیدنی شما اضافه نکند. تمام این ها در کنار هم به شما کمک می کند تا از مصرف کالری خالی جلوگیری کنید [11]http://www.cdc.gov/healthyweight/healthy_eating/drinks.html.

بخوانید: قهوه گانودرما جینسینگ چه فوایدی برای بدن و لاغری دارد؟

قهوه را متعادل بنوشید

به اندازه قهوه بنوشید

نوشیدن کمی قهوه تاثیر زیادی دارد. قهوه می تواند موقتی اشتهایتان را سرکوب کند و می تواند بدن را برای سوزاندن کالری کمک کند. اما مصرف زیاد قهوه می تواند منجر به افزایش سطح استرس و بی خوابی شود که هردو باعث پرخوری و چاقی می شوند. تنها 1 یا 2 فنجان قهوه فول کافئین در روز می تواند به عنوان قهوه لاغری برای کمک به کاهش وزن کافی باشد.

در کل شما نباید روزانه بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز مصرف کنید [12]http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/expert-answers/caffeine/. این معادل چهار فنجان قهوه دمی، 10 قوطی نوشابه کولا و یا دو نوشیدنی انرژی زاست [13]http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/caffeine/art-20045678.

 • به یاد داشته باشید قهوه ساده بهترین راه شما برای کاهش وزن است. یک فنجان قهوه بلک تنها 2 کالری و چربی صفر دارد [14]http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss. نوشیدنی هایی مانند سودا و انرژی زاها می توانند کالری یا قند پنهان داشته باشند که مانع کاهش وزن شما می شود.

زمان های نوشیدن قهوه را در روز پخش کنید

اگر می خواهید بیشترین استفاده را از قهوه لاغری ببرید باید فاصله نوشیدن قهوه را در روز به طور مساوری تقسیم کنید. با این کار نه تنها هنگام کار یا تمرین انرژی خود را تقویت می کنید بلکه ولع غذا خوردن را نیز سرکوب می کنید.

 • تا حد ممکن به محدودیت روزانه خود پایبند باشید. مثلا اگر می خواهید روزی 4 فنجان قهوه بنوشید، می توانید یک فنجان صبح، یک فنجان ظهر، یکی بعد از ظهر و یکی هنگام شام بنوشید. این برنامه را مطابق با شرایط خود تنظیم کنید.

قهوه نیم کاف یا کم کافئین را امتحان کنید

اگر می خواهید روزانه به دفعات بیشتری قهوه لاغری بنوشید می توانید ترکیبی از دانه قهوه بدون کافئین را با قهوه معمولی ترکیب کنید تا یک قهوه نیم کاف داشته باشید. با این کار می توانید با خیال راحت تا هشت بار در روز قهوه بنوشید و این به شما کمک می کند بیشتر وزن کم کنید.

خرید قهوه بدون کافئین

 • مطمئن شوید قهوه بدون کافئین را با قهوه معمولی ترکیب کرده اید و مقدار بیش از حد کافئین مصرف نمی کنید. خودتان با افزودن این دو قهوه به همدیگر یک قهوه نیم کاف درست کنید. راه دیگر این است که یک نصف فنجان قهوه معمولی را با نصف فنجان آب داغ مخلوط کنید.
 • اگر از کپسول های قهوه استفاده می کنید می توانید دوبار از یک کپسول استفاده کنید.

یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید

وعده های غذایی منظم و مقوی داشته باشید

رژیم غذایی شما نقش مهمی را در کاهش وزن دارد. خوردن سه وعده غذای سالم همراه با قهوه لاغری می تواند به شما در کاهش وزن و چربی سوزی بیشتر کمک کند. مواد غذایی کامل که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی، کربوهیدرات های پیچیده و مقادیر متوسط چربی هستند می توانند به شما در افزایش سلامت و کاهش وزن کمک کنند.

 • کاهش 500 تا 1000 کالری در روز نسبت به میزان کالری فعلی شما یک قانون اساسی است که باید هنگام کاهش وزن رعایت کنید. همچنین نباید در روز کمتر از 1200 کالری مصرف کنید چون نتیجه ای نخواهد داشت (زیرا بدن شما تصور خواهد کرد دچار قحطی شده اید و در مصرف انرژی و چربی صرفه جویی می کند) و همچنین شما انرژی کافی برای انجام کارهای روزانه خود را نخواهید داشت. همراه با رژیم غذایی مناسب، ورزش و تمرین روزانه را فراموش نکنید. همه این موارد در کنار هم باعث رسیدن شما به وزن ایده آل خواهد شد. [15]https://www.wikihow.com/Lose-Weight-with-Coffee.

آموزش درست کردن بلک کافی به عنوان قهوه لاغری

همانطور که در بالا گفتیم نوشیدن قهوه خالی که به آن بلک کافی می گویند برای کمک به کاهش وزن بهترین گزینه است.

یکی از روش های درست کردن بلک کافی با استفاده از قهوه فوری و یا پودر قهوه اسپرسو است. به این صورت که قهوه فوری (بدون هیچ شکر و شیر اضافه شده) را داخل آب در حال جوش درون یک ظرف ریخته و اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه بجوشد.

درست کردن بلک کافی
درست کردن قهوه لاغری با استفاده از پودر قهوه
بلک کافی

همچنین می توانید قهوه اسپرسو و یا فرنچ پرس و انواع قهوه های فیلتری مانند وی 60 را درست کنید. همه اینها بدون شیر و شکر اضافه شده می توانند به عنوان قهوه لاغری در کاهش وزن شما موثر باشند.

خرید بهترین قهوه اسپرسو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.