[قهوه لاکچری] گران ترین قهوه های دنیا کدام اند؟

قهوه لاکچری

قهوه نوشیدنی است که در سراسر دنیا همه عاشقش هستند. قهوه لاکچری هم وجود دارد بله! لاکچری ترین قهوه ها چیزی مثل خاویار هستند. یعنی قیمت آن ها نسبت به قهوه های دیگر بسیار گران تر است، اما حس خاص بودن و به قول خودمان لاکچری بودن را به ما می دهد.

گران ترین قهوه های جهان کدامند؟ قهوه کُنا یک قهوه لاکچری محسوب می شود که از گران ترین قهوه های جهان به حساب می آید و به خاطر عطر و طعم لطیف و قیمت بالایی که دارد شناخته شده است. به خصوص آنهایی که دارای نژاد اصیل هستند یعنی از 100% دانه قهوه کُنا درست شده اند. همچنین قهوه پی بری که یک نوع جهش در قهوه است و دانه های قهوه کوچکتر و خوش عطر و طعم تر و گران تر هستند.

خرید انواع قهوه لاکچری اسپشیالیتی در لویا

وقتی حرف از قهوه لاکچری است، منطقه کوه های آبی جامائیکا و یا فازندا سانتا در برزیل از مناطق شناخته شده تولید قهوه است که مرغوب ترین و البته گران ترین قهوه را تولید می کند.

اما قهوه لاکچری چه قهوه ایست؟ ما به دنبال گزینه های واقعاً مجلل هستیم. از آن مدل قهوه هایی که بتوان مناسبت های مهم را با آن جشن گرفت! در ادامه 4 قهوه لاکچری برتر دنیا را به شما معرفی می کنیم.

قهوه مولوکای: کیلویی 135 دلار

گران ترین قهوه های جهان

قهوه مولوکای از جزیره مولوکای در هاوایی است که اغلب نسبت به قهوه کُنا گران تر است و هنوز هم می تواند از این مشهور تر شود. صنعت قهوه هنوز در حال پیشرفت است و اولین بار توسط یک تاجر آلمانی در اواسط دهه 1800 راه اندازی شد، اما تا دهه 1980 هنوز قهوه یک محصول تجاری حساب نمی شد.

دانه قهوه مولوکای با ارزش، یک گیاه کاتوائی قرمز رنگ است که در خاک های آتشفشانی هاوایی رشد می کند و نت های طعم قوی را تولید می کند که به خصوص با درجه رست های دارک تر بسیار خوش عطر و طعم است. اگر قهوه لاکچری می خواهید به دنبال برچسب “Molokai prime” بر روی بسته بندی باشید، این یعنی قهوه ای که می خرید بهترین است.

قهوه سنت هلن: کیلویی 320 دلار

قهوه لاکچری قهونه سنت هلن

این قهوه لاکچری که در جزیره کوچک و نسبتاً معروف سنت هلنا در جنوب اقیانوس اطلس رشد کرده است بسیار نادر و مطبوع می باشد. قهوه سنت هلنا از یک نقطه کوچک روی کره زمین می آید که قلمرو بریتانیا بوده و ناپلئون را به آن جا تبعید کرده بودند. دانه های قهوه بربن با نوک سبز که از یمن به این جزیره آورده شده است یکی از گران ترین قهوه های جهان است.

پرورش و پردازش این قهوه لاکچری سخت است و به دلیل طعم های دقیق و ظریفی که دارد بسیار مورد علاقه است. استارباکس در سال 2016 با استفاده از قهوه های سنت هلن تیتر خبرها شد و قهوه اسپشیالیتی اش را حدود کیلویی 320 دلار به فروش می رساند.

قهوه فینکا ال اینجرتو: کیلویی 1100 دلار

قهوه فینکا ال اینجرتو

این قهوه لاکچری گواتمالایی از رشد در ارتفاعات بسیار بالای 5500 فوت از سطح دریا بهره می برد. قهوه فینکا ال اینجرتو از مزرعه ای می آید که قبلاً نیشکر در آنجا کاشته می شده است. اغلب مقدار زیادی از این قهوه به مزایده گذاشته می شود و هر کیلو از آن حدود 1100 دلار فروخته می شود.

قهوه اینجرتو مانند قهوه کنا و برخی دیگر از قهوه های مشهور جهان در برچسب رستری ها استفاده می شود اما همیشه از خود دانه قهوه ای که در این قسمت از آمریکای مرکزی رشد می کند، درست نشده است (یا فقط درصد کمی از دانه های آن اینجرتوی اصل هستند).

کوپی لوواک: کیلویی 1200 دلار

قهوه مدفوع  گربه کوپی لوواک

کوپی لواک (Kopi Luwak) که یکی از روش های ارزشمند تولید قهوه لاکچری در اندونزی است، از فرآیندی بر روی دانه های قهوه استفاده می کند که باعث می شود قیمت آن ها بسیار بالا برود. گیلاس های قهوه در بدن سیوِت که نوعی گربه بومی جنگل های گرمسیری است، تخمیر می شود. علاوه بر تاثیرات شیمیایی که معده گربه روی دانه های قهوه ایجاد می کند، اعتقاد بر این است که سیوِت با اتکا بر حس بویایی اش دانه های قهوه را انتخاب کرده و تنها بهترین انوع قهوه را می خورد.

قهوه ای که تولید می شود یک قهوه بسیار گران قیمت است. لازم به ذکر است که در فروش این قهوه کلاه برداری هم میشود و تولید کنندگان ممکن است قهوه ای که در مدفوع حیوانات دیگر به جز سیوِت بوده است را به خریداران قالب کنند!

قهوه عاج سیاه: کیلویی 3000 دلار

قهوه مدفوع فیل عاج سیاه

خب از اسمش مشخص است هر چیزی که کلمه عاج در آن باشد حتماً چیز ارزانی نیست. قهوه لاکچری بعدی قهوه عاج سیاه یا بلک آیوری است که از شمال تایلند سرچشمه می گیرد و هر کیلو از آن حدود 3000 دلار قیمت دارد. پردازش این قهوه هم مانند هر قهوه لاکچری دیگر (که در بالا گفتیم) خیلی دلپذیر نیست. 🙂

قهوه لاکچری عاج سیاه هم از میان دستگاه گوارش فیل ها عبور می کند که توسط گروهی از آنزیم های خاص فعال شده و باعث می شود دانه های قهوه فوق العاده لطیف و خوش عطر و طعم شوند. بازده این فرآیند تنها تعداد اندکی دانه قهوه است چرا که فیل ها تمایل دارند این دانه ها را خرد کنند. نتیجه آن محصول بسیار خاصی است که به عنوان گران ترین قهوه لاکچری در کره زمین شناخته می شود. [1]https://www.themanual.com/ [2] “About Black Ivory Coffee”Black Ivory Coffee. Archived from the original on 4 January 2018. Retrieved 16 August 2016.

References

References
1 https://www.themanual.com/
2  “About Black Ivory Coffee”Black Ivory Coffee. Archived from the original on 4 January 2018. Retrieved 16 August 2016.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.