11 نکته برای دم کردن قهوه بهتر در خانه

دم کردن قهوه

دم کردن قهوه در خانه نیازی به طی کردن های سخت و تخصصی ندارد و با یادگیری تکنیک های ساده می توانید قهوه های خوش طعم و خوش بو همانند کافه ها دم کنید

با دنبال کردن این یازده راه میتوانید قهوه های خوش طعم تری در خانه میل کنید.

۱.استفاده از دانه تازه قهوه

دانه های معطر و خوش طعم سازنده تمام عطر و طعم قهوه است که به طور متوسط بعد از برشته کردن در فرآیندی به نام گاز زدایی از دانه قهوه خارج میشود و بعد از هشت روز هفتاد درصد از این ترکیب از بین میرود. با گذشت زمان قهوه کهنه ای به دست می آید. آسیاب کردن قهوه این فرایند را سریع تر میکند.

استفاده از دانه تازه قهوه و آسیاب کردن آن درست قبل از دم کردن باعث میشود شما قهوه ای خوش طعم و کامل داشته باشید.

۲. استفاده از ترازو

خیلی از مردم فکر میکنند قانون دم کردن قهوه دو قاشق آن با دو سوم یک فنجان است و این دستور یا دستور های ساده تر میتوانند قهوه دم کردن شما را به مرحله های بهتری ارتقا دهد. در بین قهوه ها و نوع مخلوط آنها تفاوت های زیادی وجود دارد پس اندازه مورد نیاز برای دم کردن قهوه متفاوت است. استفاده از ترازو برای دم کردن قهوه میتواند جایگزین بسیار مناسبی به جای قاشق باشد. در این صورت شما بدون نیاز به توجه به نوع قهوه میتوانید مقدار قهوه را با ترازو اندازه گیری کنید.

۳. استفاده از مقدار مناسب قهوه

استفاده از مقدار مناسب قهوه و آب برای دم کردن قهوه رابطه ای مستقیم با غلظت قهوه شما دارد. استفاده از قهوه بیشتر غلظت بیشتر و قهوه کمتر غلظت کمتری در فنجان شما دارد. . پس چگونه میتوانید بفهمید که چه مقدار قهوه باید استفاده شود؟ بهترین راه برای فهمیدن چگونگی اندازه آب و قهوه استفاده از یک تناسب است. تناسب ۱۲/۱ برای دم کردن قهوه های خانگی تناسب مناسبی است که یک به همراه یک شکلات تلخ میتواند مصرف شود. ما توصیه می کنیم از نسبت ۱۴/۱ استفاده کنید که به برجسته کردن طعم های ظریف تر و اسیدی کمک می کند.

۴. استفاده از آسیاب قهوه

یک آسیاب مناسب یکی از مهم ترین ابزار در دم کردن قهوه است. اندازه ذرات آسیاب شده دانه قهوه در زمان دم آن تاثیر بسیاری دارد. هرچه اندازه ذرات کوچک تر باشد طعم و عطر آن زودتر از ذرات خارج میشود و اگر ذرات بزرگ تر باشند نیاز به زمان بیشتری دارید. هنگام دم کردن قهوه باید اندازه تمام ذرات قهوه یکی باشند. اینکه بتوانید اندازه دقیق قهوه آسیاب شده خود را کنترل کنید تسلط بهتری در دم کردن قهوه به شما میدهد.

آسیاب فرز این کار را برای شما انجام میدهد. این آسیاب ها در یک اندازه آسیاب بسیار خاص در دفعات بالا برای شما انجام میدهند. یکی از آسیاب های که برای استفاده در خانه پیشنهاد میشود آسیاب N520  با ده درجه آسیاب خاص است و میتواند بهترین سایز آسیاب را برای قهوه دم کردن شما آسیاب کند.

۵. آسیاب در اندازه مناسب

روش های متنوع در دم کردن قهوه نیاز به سایز های مخصوص خودشان دارند. اما چگونه بدانیم بهترین سایز کدام است؟ دو راه بسیار آسان برای فهمیدن آن است: زمان و مزه.

قهوه باید در حدود سه دقیقه و نیم دم بکشد و طعمی مطلوب بدهد. اگر قهوه سریع دم بکشد یعنی ریز تر از حد مورد نظر است. اگر بیشتر از زمان گفته شده طول بکشد یعنی قهوه درشت تر از حد استاندارد است. همچنین اگر قهوه طعمی اسیدی و ترش داشته باشد به این معناست که ذرات آسیاب شده قهوه درشت تر از حد مورد نظر است و اگر طعم قهوه بیش از اندازه تلخ باشد یعنی اندازه قهوه آسیاب شده ریز تر از اندازه مورد نظر است. به طور کلی اسپرسو به آسیاب ریز نیاز دارد. برش ها و aeropress به آسیاب متوسط و فرنچ پرس ها به آسیاب درشت نیاز دارند. تظیم کردن تنظیمات آسیاب خود بر اساس طعم و زمان میتواند شما را یک قدم به قهوه ای خوشمزه در خانه نزدیک تر کند.

۶. استفاده از فیلتر آب

میدانستید که ۹۸٪ از قهوه دمی را آب تشکیل میدهد؟ به این معناست که کیفیت و طعم آب نقش بسیار مهمی را در دم کردن قهوه بازی میکند. اگر آبی که استفاده میکنید مزه بد یا بوی عجیبی دهد قهوه شما هم طعم خوبی نخواهد داشت. استفاده از آب تصفیه شده یکی از بهترین کارها برای فنجان قهوه تان است. در بعضی مناطق آب لوله کشی به اندازه کافی خالص است که بتوان از آن برای دم کردن استفاده کرد اما در بیشتر مکان ها شما نیاز به فیلتر خانگی دارید یا از بطری های آب معدنی استفاده کنید و مطمئن شوید که از آب مقطر استفاده نکنید چون وجود مواد معدنی در آب طعم قهوه را بهتر میکند.

۷. مطمئن باشید دمای آب مناسب است  

برای استخراج بهترین طعم ها از قهوه خود، آبی که برای دم کردن استفاده می کنید باید در دمای بهینه باشد: بین 195 تا 205 درجه فارنهایت. در حالی که دما نه تنها بر سرعت استخراج تأثیر می گذارد (آب خنک قهوه را بیشتر دم می کند و کندتر از آب داغتر)، همچنین بر آنچه استخراج می شود تأثیر می گذارد. بسیاری از اسیدیته دلپذیر و طعم‌ های متمایز مورد علاقه ما در قهوه دم‌آوری شده با آب کمتر از 195 درجه فارنهایت ظاهر نمی‌شوند.

برعکس، آب بالای 205 درجه فارنهایت باعث می‌ شود طعم‌ های تلخ بیشتری از قهوه استخراج شود. دم کردن درست در آن نقطه مناسب، شیرینی و پیچیدگی قهوه ‌های ما را بدون استخراج طعم‌ های تلخ غیر ضروری نشان می‌ دهد.

استفاده از یک دما سنج برای بررسی دما ایده آل است (کتری های  Fellow Stagg یک دما سنج داخلی دارد)، آبی که حدود 30 تا 60 ثانیه از جوشش فاصله دارد معمولاً دقیقاً در محدوده مورد نظر قرار می گیرد.[1]https://www.caffeluxxe.com/blogs/news/11-tips-for-brewing-better-coffee-at-home

۸. پیش مرطوب کردن / پیش گرم کردن فنجان قهوه

قبل از اینکه قهوه خود را دم کنید، مطمئن شوید که هر چیزی که قهوه شما قرار است با آن برخورد کند تا حد امکان به دمای دم کردن شما نزدیک باشد. اگر این کار را انجام ندهید، دستگاه دم کردن شما در طول فرآیند دم کردن، گرما را از آب می ‌دزدد و دمای آب را به میزان قابل توجهی کاهش می‌ دهد. با دانستن اینکه آب با دمای مناسب در طول دم کردن چقدر مهم است، قطعاً باید از کاهش بیهوده دمای آب خودداری کنید.

علاوه بر این، هنگام دم کردن ، مطمئن شوید که فیلتر خود را با آب داغ خیس کنید و اجازه دهید که تخلیه شود. این کار نه تنها فیلتر را به دمای مناسب می رساند، بلکه طعم کاغذ را نیز از بین می برد.

۹. قهوه خود را شکوفا کنید

ممکن است متوجه شوید که وقتی برای اولین بار روی تفاله قهوه خود آب می ‌ریزید، قهوه شروع به حباب زدن کند (این امر به ویژه در قهوه‌ های بسیار تازه قابل توجه است). این پدیده شکوفه نامیده می‌ شود و به دلیل خروج دی‌ اکسید کربن (یک محصول جانبی طبیعی فرآیند برشته کردن) از قهوه ایجاد می ‌شود.

شکوفه ‌دهی مرحله مهمی در فرآیند دم‌ آوری است، زیرا وجود CO2 می‌ تواند با دور کردن آب از قهوه آسیاب شده و جلوگیری از استخراج، تأثیر منفی بر دم ‌کردن شما بگذارد. در ابتدای فرآیند دم کردن، باید مقدار کمی آب اضافه کنید و قبل از اضافه کردن آب بیشتر، حدود 30 ثانیه صبر کنید تا قهوه شکوفا شود. مقدار آبی که برای شکوفه دادن استفاده می شود معمولاً دو برابر مقدار قهوه ای است که استفاده کرده اید (مثلاً اگر از 35 گرم قهوه استفاده می کنید، می خواهید از 70 گرم آب برای شکوفه استفاده کنید).

۱۰. قهوه خود را کاملا اشباع کنید

هنگام دم کردن قهوه، باید مطمئن شوید که تمام قهوه آسیاب شده برای مدت زمان مشابهی با آب در تماس است. و در حالی که وقتی برای اولین بار آب را به پرس یا فرنچ پرس خود اضافه می کنید، ممکن است به نظر برسد که قهوه کاملا اشباع شده است، یافتن پاکت های قهوه خشک غیر معمول نیست. بهترین راه برای اطمینان از خیس شدن تمام قهوه ‌تان این است که قهوه ‌تان را بلافاصله پس از اضافه کردن آب در مرحله گل دهی، کمی هم بزنید.

۱۱. روشهای مختلف دم کردن را آزمایش کنید

بخشی از لذت دم کردن قهوه، آزمایش روش های مختلف دم کردن و قهوه های مختلف است!

این نوشته در رسپی ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.