قهوه کلمبیا با کیفیت عالی

قهوه کلمبیا

قهوه کلمبیا چیست؟

قهوه کلمبیا قهوه ای است که در بخش های مختلف در کلمبیا رشد کرده است. این نوع دانه قهوه خودش نیست. قهوه کلمبیایی به دلیل طعم و عطر عالی آن ارزشمند است زیرا تقریباً تمام قهوه‌های کشت شده از انواع عربیکا هستند.

بسته های قهوه ای که به عنوان قهوه کلمبیایی برچسب خورده اند ممکن است ترکیبی از قهوه های مختلف از سراسر کلمبیا یا یک منشا واحد باشند. قهوه کلمبیایی تک منشا قهوه ای است که توسط یک مزرعه یا تعاونی در کلمبیا تولید شده و قابل ردیابی است.

کلمبیا پس از برزیل و ویتنام سومین تولیدکننده قهوه است. قهوه احتمالاً اولین بار در سال 1723 توسط یسوعی ها به کلمبیا معرفی شد. گسترش در ابتدا بسیار کند بود و تا پایان قرن نوزدهم قابل توجه نبود. تا سال 1912، دانه های قهوه 50 درصد از کل صادرات کلمبیا را تشکیل می دادند.

در بسیاری از بسته های قهوه حاوی قهوه کلمبیایی نیز عبارت Supremo و Excelso روی بسته وجود دارد.

Supremo و Excelso اشاره ای به اندازه دانه قهوه است. هیچ ارتباطی با کیفیت قهوه و قابلیت ردیابی آن در مناطق خاصی در کلمبیا ندارد.

درخت قهوه

تفاوت قهوه کلمبیایی با قهوه معمولی چیست؟

می توان گفت که قهوه کلمبیایی یک قهوه معمولی است. این یک نوع دانه قهوه، پروفیل برشته کردن یا روش دم کردن نیست. قهوه کلمبیایی فقط قهوه ای است که در مرزهای کلمبیا رشد کرده است.

قهوه کلمبیایی را می‌بینید که اغلب در بسته‌های درجه یک قهوه در مکان‌هایی مانند سوپرمارکت استفاده می‌شود. این به این دلیل است که قهوه کلمبیایی از انواع برتر عربیکا تشکیل شده است در حالی که بسیاری از کشورهای تولیدکننده قهوه دیگر قهوه روبوستا پایین‌تر را پرورش می‌دهند. وقتی قهوه 100% عربیکا باشد، به دلیل کیفیت برتر، قیمت قهوه بالاتری را می طلبد.

سردرگمی بین قهوه کلمبیایی و انواع دیگر قهوه به دلیل برچسب بسته های روی قهوه ایجاد می شود. عبارت “100% قهوه کلمبیایی” روی شیشه یا بسته قهوه شما توسط فدراسیون ملی کافه تروس (FNC) کلمبیا استفاده می شود و چیزی بیش از یک ترفند بازاریابی برای متمایز شدن به عنوان چیزی خاص در ذهن مصرف کنندگان قهوه نیست.

فقط به مواقعی فکر کنید که عبارتی مانند “گیلاس مورلو” یا “لیموی ایتالیایی” را روی یک بسته غذا دیده اید. ذهن شما فوراً فکر می کند که چیز خاصی است.

آیا گیلاس مورلو برتر است؟ لیموهای ایتالیایی نسبت به لیموهای اسپانیایی چطور؟ نه، فکر کردم تو عاقل تر نیستی. به نظر می رسد بازاریابی کار می کند، نه؟

با وجود این، هیچ شکی در مورد کیفیت و لذت انبوه قهوه کلمبیایی در سراسر جهان وجود ندارد. قهوه های کلمبیایی واقعاً مردم را خشنود می کنند. برای مثال، در مقایسه با قهوه های آفریقایی، آنها به چیزی که احتمالاً به عنوان قهوه فکر می کنید بسیار نزدیک تر هستند.

با این حال، اگر به اکثر مردم یک فنجان قهوه از برزیل، بولیوی یا گواتمالا بدهید، احتمالاً آنها عاقل‌تر نیستند.

خرید قهوه کلمبیا

قهوه کلمبیایی چه طعمی دارد؟

قهوه کلمبیایی همان چیزی است که شما می توانید آن را خوشایند جمعیت بنامید. قهوه کلمبیایی با کیفیت خوب و ویژه طعم هایی مانند شکلات، کارامل و آجیل را به نمایش می گذارد.

این بسیار شبیه قهوه های برزیلی است، اما اسیدیته بیشتری دارد. اسیدیته در قهوه با کیفیت خوب بسیار ارزشمند است، زیرا به قهوه کیفیتی سرزنده و با طراوت می بخشد.

اسیدیته در قهوه را نباید با ترشی آن اشتباه گرفت. اسیدیته چیزی است که از یک سیب یا آناناس آبدار لذت می برید. ترشی مزه نامطبوعی است که وقتی میوه ای را گاز می زنید که فرصتی برای رسیدن نداشته است به دست می آورید.

به دلیل طعم ملایم‌تر بسیاری از قهوه‌های کلمبیایی، آنها قهوه‌ای عالی برای مصرف انبوه می‌سازند. تعادل آنها در شیرینی، اسیدیته و بدن باعث می شود بسیاری از اسپرسوها ترکیب شوند.

مخلوط هایی برای اسپرسو ایجاد می شود تا یک فنجان قهوه متعادل تولید شود. اسپرسو یک قهوه غلیظ است و بنابراین هرگونه عدم تعادل در طعم بزرگتر می شود. در حالی که این می تواند با یک قهوه فیلتر بسیار رقیق شده بسیار لذت بخش باشد، اما در اسپرسو نامطلوب است زیرا همه ویژگی ها اغراق آمیز هستند.

اما قهوه‌ی گرد و سنگین‌تر تمام آن چیزی نیست که کلمبیا تولید می‌کند. کلمبیا در واقع دارای تنوع بسیار زیادی از پروفایل های طعم است. همچنین قهوه های پر جنب و جوش و میوه ای با طعم هایی مانند گوجه فرنگی و انواع توت ها و همچنین قهوه هایی با نت های گلی و مربا پیدا خواهید کرد.

خرید قهوه‌ کلمبیایی واقعاً لذتی آرام بخش برای همه فراهم می‌کنند، به همین دلیل است که بسیار محبوب هستند.

آیا قهوه کلمبیایی بهترین است؟

اکثریت قریب به اتفاق قهوه ای که در کلمبیا کشت می شود از نوع قهوه عربیکا است. در مقایسه با کشورهای بزرگ تولیدکننده قهوه مانند ویتنام که مقادیر زیادی از انواع روبوستای پایین‌تر را تولید می‌کنند، قطعاً می‌توان گفت که عربیکا کلمبیایی بهتر است.

آب و هوای کلمبیا نیز یکی از مناسب ترین آب و هواها برای قهوه در جهان است. همانطور که آب و هوای جهان تغییر می کند و بیش از پیش نامنظم می شود، کشورهای تولیدکننده قهوه مانند ویتنام در رنج هستند. خوشبختانه، آب و هوا در کلمبیا بسیار پایدارتر است.

همچنین، برخلاف بسیاری از قهوه های آفریقایی و آسیایی که به صورت خشک (طبیعی) فرآوری می شوند، بیشتر قهوه های کلمبیایی فرآوری شده مرطوب (شسته شده) هستند. قهوه شسته شده بیشتر از قهوه فرآوری شده طبیعی مورد توجه قرار می گیرد، زیرا می توانید تروآر قهوه (محل کشت قهوه) را تجربه کنید، و فرآوری شسته شده نیز منجر به اسیدیته دلپذیرتر می شود.

با این حال، برای پاسخ به این سوال که آیا قهوه کلمبیایی بهترین است یا خیر، پاسخ دادن به آن مشکل است. مطمئناً برای پیدا کردن کسی که قهوه کلمبیایی را به دلیل تنوع زیاد طعم های آن قدردانی نمی کند، سخت تحت فشار خواهید بود.

اما اگر قهوه کلمبیایی را بهترین می‌دانیم مانند این است که بگوییم شکلات بهتر از بستنی است. اوه، بستنی شکلاتی!

برای افراد ناآشنا، قهوه کلمبیایی به قهوه ای نزدیک تر است. به همین دلیل، بیشتر ترکیب‌های اسپرسو و بسیاری از کافی‌شاپ‌های تخصصی از استفاده از قهوه‌های کشورهای آفریقایی مانند اتیوپی یا کنیا به‌خاطر طعم‌های «تند»شان اجتناب می‌کنند. بسیاری از قهوه های آفریقایی می توانند بیشتر به چای شبیه باشند تا قهوه.

همه چیز در پایان روز به اولویت بستگی دارد. بسیاری از قهوه های شکلاتی و آجیلی دلپذیر واقعاً خوشمزه هستند. اما همانطور که در قهوه عمیق تر می شوید، طعم های سنتی کمتری مانند انواع توت ها، میوه های خشک یا قهوه هایی با طعم گل را درک می کنید.

قیمت قهوه کلمبیا

آیا قهوه کلمبیایی برشته تیره است؟

قهوه کلمبیایی می تواند هر رست مورد علاقه شما باشد: قهوه روشن، متوسط، تیره، فرانسوی یا ایتالیایی. اغلب اوقات، قهوه را به صورت تیره برشته می کنند تا دانه های بی کیفیت را بپوشانند که منجر به تلخی می شود.

برای تجربه واقعی قهوه کلمبیایی، به سراغ یک برشته سبک یا متوسط بروید. شما می خواهید بتوانید طعم های زیبای ذاتی لوبیا را تشخیص دهید. هرگز قهوه برشته تیره نخرید زیرا قهوه شما تلخ می شود.

حقایق قهوه کلمبیا

جغرافیا

قهوه در سراسر نیمه شمالی کلمبیا در خطی از مرز جنوب شرقی آن با اکوادور تا مرز شمال غربی با ونزوئلا تولید می شود. قهوه در 20 بخش از 33 بخش تشکیل دهنده کلمبیا تولید می شود.

تولید

در سال 2020، کلمبیا 858,000 متریک تن (1,892,000,000 پوند) قهوه تولید کرد. این 14.3 میلیون کیسه 60 کیلوگرمی (132 پوند) قهوه است.

واریته ها

رایج ترین گونه های تولید شده در کلمبیا تایپیکا، کاتورا و کاستیلو هستند. همچنین Bourbon، کلمبیا، Maragogype، Tabi و حتی Geisha را خواهید یافت. این واریته ها در درجات مختلفی بسته به بخش تولید می شوند.

محصول

قهوه های کلمبیایی هر سال دو محصول تولید می کنند. برداشت اصلی و برداشت میتاکا کوچکتر. اکثر برداشت های اصلی بین سپتامبر و دسامبر و برخی بین مارس و ژوئن انجام می شود. زمان برداشت بستگی به منطقه جغرافیایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.