بیوگرافی قهوه هند

قهوه هند

توماس جفرسون به درستی گفته است که قهوه نوشیدنی مورد علاقه جهان متمدن است. مورد علاقه همه است. این بیشتر از یک نوشیدنی گرم است. برای عده ای از قهوه خورها و معتادان مثل یک اجتماع است و خرید قهوه در ابتدای لیست روزمره شان قرار دارد و برای عده ای عاشق قهوه دین است. برخی آن را برای شروع روز خود می نوشند، در حالی که برخی آن را به عنوان دارو مصرف می کنند و برخی نیز وسواس زیادی به قهوه دارند. دوستداران قهوه نه تنها آن را متفاوت درست می کنند، بلکه آن را نیز متفاوت مصرف می کنند.

در هند، بسیاری از کافی شاپ ها و کافه ها درهای خود را به روی دوستداران بالقوه قهوه باز کرده اند. آنها مشتریان بالقوه قهوه خود را می شناسند و قهوه عربیکا و قهوه روبوستا و گونه های دیگر را سرو میکنند و به همین دلیل کافی شاپ ها در هند پر رونق بوده اند. این مقاله در مورد انواع قهوه زنجیره ای محبوب در هند صحبت می کند.

قبل از اینکه در مورد زنجیره های قهوه در هند صحبت کنیم، بگذارید بدانیم قهوه چیست. قهوه نوشیدنی دم کرده ای است که از دانه های بو داده قهوه به دست می آید. رنگ نوشیدنی تیره، تلخ و کمی اسیدی است و به دلیل وجود کافئین، اثر محرکی بر روی انسان دارد. دارای درصد متغیری از کافئین، عطر و طعم است.

توت های قهوه رنگ خود را از سبز به قرمز روشن تغییر می دهند که نشان دهنده رسیده بودن است. سپس چیده، پردازش و خشک می شود. بسته به طعم مورد نظر، دانه های قهوه خشک شده به درجات مختلف برشته می شوند. نوشیدنی قهوه توسط دانه های برشته شده تولید می شود که با آب تقریباً در حال جوش آسیاب و دم می شوند.

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های موجود در جهان است. می توان آن را گرم یا سرد سرو کرد. شیر، خامه، شکر، یخ، بستنی نیز برای تهیه قهوه اضافه می شود.

تاریخچه و منشا قهوه

اطلاعات کمی در مورد چگونگی و زمان کشف قهوه وجود دارد، اگرچه برخی از افسانه ها به منشا آن مربوط می شود.

قهوه اتیوپی

داستان یک افسانه اتیوپیایی

قدمت دنیای جنگل های قهوه باستانی به فلات اتیوپی می رسد.
گله بز کالدی اولین کسی بود که دانه های قهوه محبوب را کشف کرد.
داستانی پشت این کشف وجود دارد. کالدی متوجه شد که بزهایش پس از خوردن توت از درخت خاصی پرانرژی می شوند و شب ها نمی خوابند.
کلدی به راهب خانقاه محل خبر داد.
آنها سپس با توت های درخت نوشیدنی درست کردند و متوجه شدند که این نوشیدنی آنها را برای مدت طولانی هوشیار نگه می دارد.
دانش در مورد توت‌های بالقوه زمانی گسترش یافت که راهب این کشف را با راهبان دیگرش در صومعه به اشتراک گذاشت.

قهوه در شبه جزیره عربستان پخش می شود

این کلمه از شرق به شبه جزیره عربستان سرایت کرد و جهان با این حبوبات آشنا شد.
در شبه جزیره عربستان، تجارت کشت قهوه آغاز شد.
قهوه تا پانزدهم در منطقه یمن عربستان کشت شد.
در ایران، مصر، سوریه و ترکیه در شانزدهم میلادی شناخته شده بود.
بسیاری از قهوه خانه های عمومی در شهرهای شمال شرق به نام قهوه خانه شروع به ظهور کردند. بنابراین، قهوه نه تنها در خانه ها بلکه در خارج از خانه نیز لذت می برد.
محبوبیت قهوه خانه ها بسیار زیاد بود و بخشی از انواع فعالیت های اجتماعی شد.
مشتریان به موسیقی گوش می‌دادند، شطرنج بازی می‌کردند، در حین نوشیدن قهوه مشغول گفتگو بودند. این قهوه خانه ها به بخشی ضروری از فرهنگ اجتماعی آنها تبدیل شد که در آن می توانستند به تبادل اطلاعات بپردازند و به همین دلیل از آنها به عنوان “مکتب خردمندان” یاد می شد.

قهوه در عربستان

به اروپا می آید

مسافران اروپایی که از نزدیکی شرق بازدید کردند، خبر یک نوشیدنی سیاه غیرمعمول را آوردند.
با آن، قهوه راه خود را به قاره اروپا باز کرد و در قرن هفدهم محبوب شد.
اخبار این نوشیدنی نیز با بحث و جدل همراه است. مردم مشکوک شدند و آن را “اختراع تلخ شیطان” نامیدند.
هنگامی که قهوه در سال 1615 به ونیز آمد، روحانیون محلی به آن اعتراض کردند.
پاپ کلمنت هشتم به دلیل شدت مجادله مجبور به مداخله شد.
قبل از گرفتن هر تصمیم نهایی، او تصمیم گرفت که طعم نوشیدنی را بچشد و آنقدر آن را دوست داشت که موافقت پاپ خود را اعلام کرد.
در شهرهای بزرگ انگلستان، اتریش، فرانسه، آلمان و هلند، قهوه خانه ها به مرکز فعالیت های اجتماعی و مرکز ارتباطات تبدیل شدند. با وجود جنجال‌ها، این کافی‌شاپ‌ها به رونق خود ادامه دادند.
«دانشگاه‌های پنی» در انگلستان به وجود آمدند، زیرا با قیمت قهوه یک پنی، می‌توان یک فنجان قهوه خرید و وارد گفتگو شد.
نوشیدنی های رایج آن زمان جای خود را به قهوه دادند. مردم وقتی قهوه می‌نوشیدند احساس می‌کردند که انرژی بیشتری دارند و کیفیت کارشان نیز بهبود می‌یابد.
در اواسط قرن هفدهم در لندن، بیش از 300 کافی شاپ ساخته شد. آنها مشتریان، بازرگانان، کشتی‌گیران، دلالان و هنرمندان را جذب کردند.
کسب و کارهایی از این کافی شاپ ها ایجاد شد. قهوه خانه ادوارد لوید یک نمونه است.

به دنیای جدید

قهوه در اواسط دهه 1600 به نیویورک آورده شد.
با افزایش محبوبیت قهوه، تمایل به کشت قهوه در خارج از عربستان افزایش یافت.

مزارع هلندی ها

در نیمه دوم قرن هفدهم هلندی ها بالاخره نهال ها را بدست آوردند. آنها ابتدا سعی کردند در هند کاشت کنند، اما موفق نشدند. بعدها آنها در باتاویا در جزیره جاوه که امروزه اندونزی نامیده می شود، موفق شدند.
هلند تولید و تجارت عظیمی در قهوه ایجاد کرد، زیرا گیاهان رشد کردند. در جزایر سوماترا و سلبس هلندی کشت قهوه خود را نیز گسترش داد.

قهوه در امریکا

ورود به قاره آمریکا

شاه لوئی چهاردهم فرانسه در سال 1714 یک گیاه قهوه جوان را از شهردار آمستردام دریافت کرد. این گیاه در باغ گیاه شناسی سلطنتی پاریس کاشته شد.
گابریل دو کلیو، افسر نیروی دریایی جوان در سال 1723، نهالی را از گیاه پادشاه برداشت و با خیال راحت به مارتینیک، که جزیره و منطقه ای از فرانسه است، برد.
این نهال کاشته شد و با گسترش بیش از 18 میلیون درخت قهوه در جزیره مارتینیک در 50 سال آینده رشد کرد. این نهال والد تمام درختان قهوه در دریای کارائیب، جنوب و آمریکای مرکزی بود.
داستان قهوه برزیل کاملاً جذاب است. وجود خود را مدیون Francisco de Mello Palheta است. امپراتور او را برای تهیه نهال قهوه به گویان فرانسه فرستاد. فرانسوی ها از اشتراک نهال با او خودداری کردند. اما همسر فرماندار قبل از رفتن یک دسته گل به او داد. نهال‌های قهوه درون گل‌ها پنهان شده بودند و همین امر راه را برای صنعت میلیارد دلاری امروز هموار کرد.
دانه های قهوه به سرزمین های جدید منتقل شد و توسط مبلغان و مسافران زیادی در سراسر جهان کاشته شد.
در جنگل های استوایی باشکوه و روی کوه های ناهموار، مزارع ایجاد شد. برخی از محصولات رشد کردند و برخی نتوانستند. بسیاری از شرکت ها سود کردند، اما برخی نتوانستند.
قهوه در پایان قرن 18 به یکی از سودآورترین محصولات صادراتی تبدیل شد. حتی کشورهای جدید نیز بر اساس اقتصاد قهوه ساخته شدند. قهوه پس از نفت خام، پرطرفدارترین کالا در جهان است.

فواید قهوه

نوشیدنی مورد علاقه شما مزایای زیادی دارد :

این به شما کمک می کند تا چربی سوزی کنید.
حاوی مواد مغذی ضروری است.
ممکن است خطر پارکینسون را کاهش دهد.
ممکن است از کبد شما محافظت کند.
می تواند با افسردگی مبارزه کند و شما را شادتر کند.
به بهبود سطح انرژی کمک می کند.
می تواند عملکرد فیزیکی شما را به شدت بهبود بخشد.
ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.
ممکن است خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد.
مزایایی دارد، اما مصرف بیش از حد قهوه نیز می تواند فاجعه آمیز باشد. می تواند باعث مشکلات خواب، حالت تهوع، تنش عضلات و سردرد شود. قهوه می تواند پوست شما را نیز کم آب کند. اگر معتاد به قهوه هستید و تصمیم به ترک آن دارید، سردردهای شدیدی را تجربه خواهید کرد که می تواند تا یک هفته ادامه داشته باشد. بنابراین، آن را عاقلانه بنوشید.

صنعت قهوه هند

هنگام بازگشت از زیارت مکه، بابا بودان، قدیس مسلمان هندی، دانه های قهوه را با پنهان کردن در ریش خود از یمن به میسور در هند قاچاق کرد. او آنها را در تپه‌های چاندراگیری در منطقه چیکاماگالور، یک شهر تپه‌ای عجیب و کمتر شناخته شده، کاشت. میسور اکنون بخشی از ایالت کارناتاکا است و این آغاز صنعت قهوه در هند بود. اولین مزرعه در سال 1840 تأسیس شد و سپس به Wynad، Shevaroys و Nilgiris گسترش یافت. زمانی که در قرن نوزدهم، مستعمرات بریتانیا کنترل را به دست گرفتند، مزارع قهوه برای صادرات رونق گرفت. بدین ترتیب، گسترش صنعت قهوه در جنوب هند سریع بود.

هند ششمین تولیدکننده بزرگ قهوه در جهان است. این گیاه در سایبان های ضخیم در گات های غربی، که یک سایت میراث جهانی یونسکو و کانون تنوع زیستی است، کشت می شود. هند در سال 17-2016 5.5 میلیون کیسه قهوه تولید کرد. 65 درصد قهوه از کارناتاکا، 15 درصد از تامیل نادو و 20 درصد از کرالا تهیه می شود. 2,10,000 تولید کننده قهوه در هند هستند. آنها قهوه را به دو روش شستشو (مرطوب) و طبیعی (خشک) پردازش می کنند.

قهوه در هند

کافی شاپ در هند

به خوبی ثابت شده است که مردم هند عاشق قهوه هستند. تولید قهوه در هند بسیار زیاد است و همینطور محبوبیت کافی شاپ ها در هند. تجارت قهوه در هند بازار بزرگی دارد و با گذشت زمان حتی افزایش یافته است. فرهنگ کافه در هند رو به افزایش است و دلیل اصلی آن به خاطر محیط، کیفیت، طعم و اطراف کافی شاپ ها است.

چه جوان باشید و چه پیر، همیشه می خواهید برای ملاقات با یک کافه دیدن کنید، زیرا این مکان در زمان امروزی بیشترین اتفاق را دارد. از آنجایی که مشتریان بالقوه مشتاقانه منتظر کافی شاپ برای شبکه و آرامش خود هستند، کسب و کار در حال رشد است.

10 بهترین زنجیره قهوه در هند عبارتند از:

  • Café Coffee Day
  • Indian Coffee House
  • Barista Café and Restaurant
  • Costa Coffee
  • Brewberrys Café
  • Café Mocha
  • Starbucks Coffee company
  • The Coffee Bean & Tea Leaf Restaurant and café
  • Aqua Java
  • Georgia café

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.