شخصیت شناسی قهوه: 8 نوع تیپ شخصیتی بین قهوه خورها

شخصیت شناسی قهوه

همانقدر که گیاهان در باغچه مهم هستند، قهوه هم در زندگی مهم است. ما در مطلب شخصیت شناسی قهوه، لیستی از 8 نوع شخصیت مربوط به عاشقان قهوه را تهیه کرده ایم. حتماً در کامنت ها به ما بگویید شما به کدام یک شبیه تر هستید.

در کشوری مثل آمریکا هر فرد به طور متوسط 134 لیتر قهوه می نوشد و این مقدار در ایران هم در حال رشد است. جالب است بدانید قهوه فیلتری، در رتبه اول پر مصرف ترین نوشیدنی قهوه است و لاته و کاپوچینو به گرد پایش هم نمی رسند. حال این آمار درباره شخصیت شناسی قهوه به ما چی میگه؟

نه تنها انواع قهوه ها با هم خیلی فرق دارند بلکه نوع مصرفشان هم متفاوت است. لازم نیست حتماً انسان شناسی بلد باشید تا شخصیت شناسی قهوه را یاد بگیرید.. ما در ادامه به شما می گوییم چه شخصیت هایی را در میان قهوه خورها شناسایی کردیم. ببینید کدام یک به شما نزدیک است؟

با پاسخ به این کوییز ببینید بهترین قهوه برای شما چه قهوه ایست.

کافه هولیک یا معتاد قهوه (آخر هوموکافئینسیزها)

شخصیت شناسی قهوه معتاد قهوه

… اول صبح قبل از آب خوردن، دو تا فنجان قهوه فیلتری و یک موکا می نوشد. هر موقع که می بینیدش، قهوه خورده و انرژیش بالاست. خوشحال باشید. صبح ها درست بعد از اینکه بیدار میشه خیلی سخت میشه باهاش کنار اومد. این تا وقتیه که صدای آسیاب شدن دانه های قهوه را در آشپرخانه بشنوید. همه اطرافیانش میدانند: وقتی به سطح کافئین مورد نظرش رسید، خیلی خوش برخورد و مهربان میشود.

ویژگی ها: دندان زرد و بوی بد دهان

دشمن شماره یک: کسی که میخواهد دستگاه قهوه سازش را رسوب زدایی کند.

فایده او: نمیگذارد هیچ قهوه ای داخل قهوه ساز باقی بماند.

قهوه خور زوری (هوموکافئینسیز فرصت طلب)

شخصیت بر اساس نوشیدن قهوه

… واقعاً قهوه دوست نداره. اما بین بقیه که هست نمیتونه به این موضوع اعتراف کنه. وقتی همکاراش بعد از ناهار میرن سراغ دستگاه قهوه ساز، او هم باشون همراه میشه تا از جمع جدا نیفته. توی دوران دبیرستان هم برای اینکه از بقیه گروه طرد نشه زوری سیگار میکشیده. اگر خیلی روز خوبی داشته باشه چای مینوشه و اگر روز بدی داشته باشه یک لاته ماکیاتو با فوم شیر اضافی مینوشه.

ویژگی ها: روی میزش معمولاً نصف لیوان قهوه یخ کرده داره که در زمان استراحت گرفته و آروم آروم شروع به کپک زدن می کنه.

دشمن شماره یک: قهوه

فایده او: سر دستگاه قهوه ساز با بقیه صحبت می کنه، چون دلیل اصلیِ بودنش اونجا همینه.

شیرین خور (ساکارومِ هومو کافئینیسیزها)

8 تیپ شخصیتی در قهوه دوستان

… قهوه اش رو مثل یه وعده غذایی میخوره: با شکر دو برابر و شیر سه برابر. برای این فرد هدف از نوشیدن قهوه، تحریک گردش خون نیست. قهوه اون جای خالی که بعداز ظهرها بقیه با شکلات و شیرینی پر میکنن را پر میکنه. او برای مکالمه های کوتاه در آشپزخانه بسیار مناسبه، چون وقتی سر و کله اش پیدا میشه که بقیه گیج و ویج شدن.

ویژگی ها: کمی تپلو است و به ندرت پیش میاد دست رد به بیسکوییت یا کیک بزنه.

دشمن شماره یک: انسولین.

فایده او: اون تنها کسیه که کوکی های خشکِ کنارِ قهوه رو میخوره. چون واقعاً عاشق اوناس.

کافئینیست عروق کرونر (کرونریایی هوموکافئینیسیز ها)

شخصیت شما بر اساس قهوه ای که می نوشید

… حمله قلبی براش بیماری نیست بلکه یک لایف استایله. قهوه اش معمولاً سیاه و سنگینه. روزی چندبار یک اسپرسو رو وارد بطن چپ میکنه. همیشه در راهروها با عجله رفت و آمد میکنه و موقع جلسات مدام قوزک پاشو به پایه میز میزنه. ظهرها دوست داره درباره دوچرخه مسابقه ایش که داخل گاراژه و میخواد آخر هفته دوباره سوارش بشه صحبت کنه.

ویژگی ها: اندام بسیار لاغر و پریدن پلک ها.

دشمن شماره یک: متخصص قلبش که سال هاست در تلاشه با حرف او رو قانع به ترک این عادات کنه.

فایده او: آخرین باری که در بیمارستان بستری شد، دکترش تونست مازراتی بخره.

عاشق قهوه (هوموکافئینیسیز فوق حساس)

شخصیت کافی لاور

وقتی ماشین قهوه ساز رو سرکار میبینه دماغشو میگیره بالا و رد میشه. پنجشنبه جمعه فقط یک کاپوچینو در کافه مورد علاقش که یه جای دنج و خلوته می نوشه. قهوه ای که می نوشه فقط باید از دون هایی باشه که گربه های جنگلی هضم کردن و طبق استاندارد ارگانیک کشت شده باشه و شیر فوم گرفته ارگانیک داشته باشه. اون مشتری دائم کافه است، مطمئناً به این دلیل هم هست که رئیسش اونجا پیداش نمیشه.

ویژگی ها: وقتی از کنار آشپزخانه قهوه در سرکار رد میشه، نگاهی رقت انگیز به بقیه میکنه. در زمان استراحت، فقط به دم کردن گل های باخ میپردازه.

دشمن شماره یک: از کجا شروع کنیم؟

فایده او: تنها کسیه که میدونه که چطور از یک فنجان قهوه خوب لذت ببره.

حساس به لاکتوز (هوموکافئینیسیز آلرژیک)

حساسیت به لاکتوز در قهوه

دوست داره لیتر لیتر لته ماکیاتو بنوشه اما نمیتونه، چون نمیتونه شیر رو پردازش کنه. صبح ها معمولاً دیر به سر کار میرسه چون توی صف کافه ای که کنار شرکت تولید کننده شیر سویاست ایستاده. برای روزهایی که کنفرانس داره، وقتی از گیاهی بودن قهوه اش مطمئن نباشه، یک سری قرص برای مشکلات معده همراهش داره. اما معمولاً یادش میره این قرصارو مصرف کنه.

ویژگی ها: هربار تعطیلات جایی میره، داستانهای وحشتناک جدیدی از رستوران ها تعریف میکنه. از نفخ رنج میبره.

دشمن شماره یک: کف ساز ماشین قهوه در دفتر. او برای خودش قهوه سیاه درست می کنه و شیر بادامی که همراهش اورده را داخل قهوه میریزه. اما لوله نازل بخار به دلیل جمع شدن شیرهای مونده، گرفته.

فایده او: وقتی چاره ای نداشته باشه مجبور میشه کفساز رو تمیز کنه که هیچ کس دیگه ای اینکارو انجام نمیده. اگر او نبود که لوله رو تمیز کنه نصف کارمندان احتمالاً تا الآن به دلیل مسمومیت مرده بودن.

استتار کننده (هوموکافئینیسیز الکلی)

قهوه خور الکلی

ویژگی ها: اگر در محدوده ای نیستید که بوش رو بشنوید، هیچی.

دشمن شماره یک: مدیر مسئول بعدی که ممکنه از این کار چشم پوشی نکنه.

فایده او: او برای یک فنجان “قهوه” حاضره تمام درد و دلاتون رو گوش کنه.

قهوه خور سنتی (هوموکافئینیسیز معمولی)

8 تیپ شخصیتی در میان دوست داران قهوه

… براش دون قهوه و کپسول قهوه هیچ جذابیتی نداره و همچنین شیر فوم دار شده. حتی بلد نیست از دستگاه قهوه ساز 10هزار یورویی در آشپزخانه استفاده کنه و دوست هم نداره یاد بگیره. همیشه فلاسک قهوه خودشو میاره سرکار که قهوه اش رو تا عصر گرم نگه میداره.

ویژگی ها: فنجان و نعلبکی قدیمی با طرح گل

دشمن شماره یک: همکارانی که وقتی ماشین 10هزار یورویی خراب شد، صف میکشن تا قهوه اون رو بخورن.

فایده: در صورت وقوع مشکلی که بالا اشاره کردیم، همیشه یک فلاسک همراهش داره. [1]https://www.coffeescience.org/

References

1 دیدگاه برای “شخصیت شناسی قهوه: 8 نوع تیپ شخصیتی بین قهوه خورها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.