[ترندهای داغ قهوه] 6 ترند قهوه در سال 2021 و به کار گیری آنها در کافی شاپ

ترندهای داغ قهوه در سال 2021

ترندهای داغ قهوه در سال 2021 چیست؟ ما جدید ترین ترندهای قهوه در سراسر جهان را گردآوری کرده ایم و درباره نحوه استفاده از این ترندها در کافی شاپ ها شما را راهنمایی خواهیم کرد.

نمیتوان انکار کرد که در سراسر جهان، ذائقه مصرف کنندگان در حال تغییر است. از غذا و نوشیدنی ها گرفته تا مد، الکترونیک و رسانه… قهوه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

انطباق با این اولویت ها می تواند برای کسب و کارها چالش برانگیز باشد اما همچنین یک فرصت است. برندها می توانند با توسعه محصولات و خدمات جدید بر روی این تغییرات سرمایه گذاری کنند و در بین مشتریان خود محبوبیت به دست آورند.

پس بیایید نگاهی به برخی از این ترندهای داغ قهوه بیندازیم و ببینیم چطور در حال تکامل هستند و برندها چگونه می توانند بر روی آن سرمایه گذاری کنند.

6 ترند داغ قهوه: قهوه سرد

ترند 1#: قهوه سرد

بیلی منسون مدیر نوآوری در رستری برند معروف قهوه اینتلیجنسیا در ایالات متحده است. او می گوید با اینکه لاته محبوب ترین قهوه بین افراد است، محبوبیت قهوه های سرد به سرعت در حال افزایش است و آن را به یکی از ترندهای داغ قهوه تبدیل کرده است.

او می گوید “فروش قهوه سرد ما بیشتر از هر زمان دیگری شده. فکر کنم روی آوردن به قهوه سرد (مثل کلد برو) تبدیل به جریان اصلی قهوه شده. ترجیحات مصرف کنندگان در حال تغییر است و ما قطعاً شاهد تاثیر این موضوع بر فروش قهوه سرد بوده ایم.”

در عرض چند سال آیس کافی ها در امریکا به طرز شگفت آوری رشد کرده اند. نرخ رشد قهوه سرد در این کشور در سال 2019 برابر با 7.3 درصد بوده و ارزش کل آن 10.4 میلیارد دلار برآورد شده است.

دنی پانگ مدیر فروش در سیستم های نوشیدنی مارکو، با بیلی موافق است. او می گوید چند سالی است که قهوه سرد محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده. آب و هوا یکی از بزرگ ترین عواملی است که باعث این تغییر شده است. معمولاً مصرف قهوه در ماه های گرم تر کاهش می یابد چرا که در این فصل افراد نوشیدنی های خنک و سرد را دوست دارند.

با این حال در سال های اخیر معرفی و رشد سریع آیس کافی ها، کلد برو و دیگر قهوه های سرد به سرعت افزایش یافتته است.

در سال های آینده هوای گرم تری را تجربه خواهیم کرد تا زمانی که راه حلی درست و پایدار برای عکس شدن این روند پیدا شود.

این ما را به ترند دوم می رساند:

ترند #2: تاثیرات زیست محیطی و اجتماعی

بر اساس نظرسنجی که در سال 2018 توسط فوربس انجام شد، 88 درصد از مصرف کنندگان ترجیح می دهند از برندهایی استفاده کنند که جهت گیری مثبتی در زمینه زیست محیطی و اجتماعی دارند. این تمایل به سرمایه گذاری بر روی محصولات پایدار و اخلاقی در همه چیز اعمال می شود، از اتومبیل افراد گرفته تا غذایی که میخورند و قهوه ای که می نوشند و این بر روی ترندهای داغ قهوه هم تاثیر گذار است.

به طور مثال اگر شیر گیاهی را در نظر بگیریم، طبق مطالعات 32% از مردم در امریکا در سال 2021 شیر گیاهی مصرف می کنند. این مطالعه نشان می دهد که افزایش تقاضا برای شیر جایگزین توسط عوامل محیطی و سلامت شخصی هدایت شده است.

این یعنی تقاضا برای شیر گیاهی در کافی شاپ ها هم افزایش پیدا کرده است. پس اگر شما صاحب کافی شاپ هستید برای همگام شدن با این ترند جهانی می توانید گزینه استفاده از شیر گیاهی برای قهوه ها را نیز به منوی خود استفاده کنید. بیلی می گوید که در کافه های آنها ابتدا افراد برای شیر سویا و شیر بادام درخواست می کردند و حالا به شیر جو دو سر روی آورده اند.

یک نمونه دیگر نیز روی آوردن به قهوه های ارگانیک است.

ترند #3: سلامتی و تناسب اندام

قهوه در 5 سال گذشته رشد فوق العاده ای داشته است. حالا ترند بعدی سلامت است. نوشیدنی هایی که در آن ها چای و دمنوش های گیاهی وجود دارد از ترندهای داغ قهوه شده اند.

پندمی کووید-19 به طور طبیعی بر مصرف کنندگان تاثیر گذاشته و مردم را به سمت بهبود سلامت جسمی و روانی سوق داده است.

مصرف کم تر نوشابه های قنددار و حرکت به سمت دیگر نوشیدنی های سرد به همین علت است. به طور مثال انواع چای سرد و کلد برو و قهوه های سرد بسیار محبوب تر شده اند و یک جایگزین سالم برای نوشابه و دیگر نوشیدنی های سرد هستند.

بسیاری افراد از قهوه به عنوان یک مکمل ورزشی استفاده می کنند چون هم به آنها انرژی تمرین کردن می دهد و هم کالری بسیاری پایینی دارد.

ترند #4: تمرکز روز افزون بر کیفیت

دیگر قهوه های ارزان و تلخ بی کیفیت، انتخاب مردم نیست. بسیاری از افراد دوست دارند قهوه خوب بنوشند و قهوه اسپشیالیتی به یکی از بزرگ ترین ترندها در میان غذا و نوشیدنی ها تبدیل شده است.

تمرکز روزافزون بر کیفیت در کافی شاپ ها و رشد آموزش مصرف کنندگان باعث شده استانداردهای کیفیت در قهوه به سطح جدیدی برسد.

مردم دوست دارند داستان پشت قهوه ای که مینوشند را بدانند. از خاستگاه، کشت و فرآوری گرفته تا نوع رست قهوه و دم آوری آن. تنها نوشیدن یک قهوه فیلتری که یک باریستای ماهر آن را درست کرده می تواند این افراد را راضی کند.

این باعث ارتقاء تجربه کافی شاپ ها شده و توجه آنها را به طیفی از محصولات باکیفیت در زمینه قهوه و خارج از آن جلب کرده است. لاته های بدون کافئین (مثل آنهایی که با ماچا، زردچوبه و یا دیگر مواد باکیفیت درست می شود) نمونه ای عالی از این موضوع هستند.

خرید قهوه بدون کافئین

ترند #5: محصولات خوش عکس

امروزه، غذا و نوشیدنی باید خوش عکس باشد. این نیز یکی از ترندهای داغ قهوه است.

امروز تعداد زیادی از مردم عکس غذا و نوشیدنی که میخورند را در شبکه های مجازی منتشر می کنند. اگر #قهوه را در اینستاگرام سرچ کنید، بیش از 145 میلیون پست را پیدا می کند.

به همین دلیل است که در حال حاضر کافی شاپ ها اولویت خود را زیباتر کردن نوشیدنی و محیط کافه قرار داده اند. از ظروف خاص و مطابق با استایل و رنگ کافه استفاده می کنند. پس از آن بسیاری از برندها تجهیزات خود را با رنگ برند، استایل هنری و غیرمعمول و حتی تجهیزات دست ساز، سفارشی می کنند.

ترند #6: آماده نوشیدن

یکی از بزرگ ترین ترندهای داغ قهوه، نوشیدنی های آماده یا RTD است. این نوشیدنی ها تنها در چند سال اخیر به سرعت رشد کرده اند. ترندهای دیگر مانند قهوه سرد، راحتی و تمرکز بر سلامت نیز این ترند را تقویت کرده اند.

به طور کلی نوشیدنی های آماده به نوشیدنی گفته می شود که داخل بطری یا قوطی و آماده ی مصرف باشد.

قهوه کلد برو یکی از عناصر کلیدی در بازار نوشیدنی های آماده است. اما دیگر نوشیدنی های قوطی مثل لاته، نیترو کلد برو و کامبوچا نیز به طور گسترده در دسترس هستند.

این ترند علاوه بر راحت بودن، معمولاً در خارج از کافی شاپ ها در سوپرمارکت و فروشگاه ها نیز در دسترس هستند.

ترندهای داغ قهوه: نوشیدنی های آماده مصرف

برندها چطور می توانند به این تغییرات پاسخ دهند؟

به قول معروف “تنها چیزی که ثابت است تغییر است” و این جمله هیچ وقت مثل الان صادق نبوده است که اطلاعات با سرعت نور منتقل می شوند.

مصرف کنندگان جوان تر با دسترسی به اینترنت و شبکه های اجتماعی دائماً با ایده ها و اطلاعات جدید درباره محصولات بمباران می شوند. این یعنی برندها با تعداد بیشتری ترند روبرو هستند که باید خود را با آن وفق دهند.

همراهی با این تغییرات می تواند چالش برانگیز باشد. اما این همچنین یک فرصت برای حفظ مشتریان قدیمی و بدست آوردن مشتریان جدید است.

کافی شاپ هایی که ترندها را زودتر بشناسند و خود را با آنها وفق دهند شانس بیشتری برای حفظ و بدست آوردن مشتری در میان نسل های جوان دارند.

توصیه دنی بسیار ساده است: در جریان باشید.

این کلید بقا و موفقیت در دراز مدت است، به ویژه در شرایط فعلی که محبوبیت کافه ها در افزایش است و رقابت ها روز افزون شده است.

باز باشید – خودتان را محدود نکنید

بیلی میگوید “من به شخصه فکر می کنم که قهوه داغ بهترین است. با این وجود اگر فقط قهوه داغ سرو کنیم، بخش بزرگی از مشتریان را از دست می دهیم. ما بیشتر از هر چیز دیگری نوشیدنی های قهوه با شیر را می فروشیم و فروش قهوه های سرد ما بیشتر از هر وقت دیگری است. “

بیلی اشاره می کند که انعطاف پذیری بسیار مهم است. حتی اگر مشتری شما یک نوشیدنی با شیر و شکر زیاد سفارش دهد، باریستا هنوز هم می تواند با مشتری یک ارتباط خوب برقرار کند و درباره آن نوشیدنی اطلاعات خوبی به او ارائه دهد.

از تجهیزات خوب استفاده کنید

شما برای تهیه نوشیدنی های با کیفیت و افزودن آیتم به منو نیاز به سرمایه گذاری بر روی تجهیزات مناسب دارید. مثلاً در پاسخ به محبوبیت قهوه سرد، برند اینتلیجنسیا شروع به نصب شیرهای مخصوص قهوه سرد برای باریستاها کرد تا در همانجا بتوانند قهوه سرد درست کنند.

این سیستم قهوه ساز، قهوه سرد را از یک منبع قهوه آماده یا قهوه غلیظ می رساند و به وسیله آن طیف وسیعی از نوشیدنی های مختلف به آسانی آماده می شود.

از لحاظ کیفیت قهوه های فیلتری، می توانید یک قهوه ساز فیلتری Pour over را تهیه کنید که مشتریان عاشق قهوه را جذب کنید. [1]https://perfectdailygrind.com/

خرید انواع قهوه ساز در لویا

References

1 دیدگاه برای “[ترندهای داغ قهوه] 6 ترند قهوه در سال 2021 و به کار گیری آنها در کافی شاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.