خرید پودر قهوه – چگونه بهترین پودر قهوه را انتخاب کنیم و از کجا بخریم؟

انتخاب و خرید پودر قهوه کار سختی نیست اما به یک دانش ابتدایی نیاز دارد. پس اگر آشنایی زیادی با قهوه ندارید این مطلب برای شماست. اصلا پودر قهوه چیست؟

پودر قهوه چیست؟

پودر قهوه یعنی همان قهوه آسیاب شده. دانه های قهوه از ابتدا به صورت دانه نیستند. بلکه ابتدا قهوه به صورت گیلاس قهوه رشد می کند که دانه قهوه درون این گیلاس قرار دارد. این دانه ها پس از فرآیند داشت و برداشت، به روش های مختلف مانند شستشوی خیس، نیمه خیس و خشک فرآوری می گردند. پس از این فرآوری نوبت می رسد به فرآیند برشته کاری یا رست قهوه.

پس پودر قهوه از دانه های قهوه که به صورت تازه و خوب رست یا برشته کاری شده اند به دست می آید. در خرید پودر قهوه باید دقت داشت که همیشه خرید پودر قهوه ای که تازه است را انجام دهید. چرا که پودر قهوه نسبت به دانه قهوه چندین برابر سریع تر عطر و طعمش را از دست می دهد.

خرید پودر قهوه اسپرسو

دانه قهوه می تواند به چند نوع روش برشته کاری شود. انواع پروفایل های رست شامل لایت، مدیوم، مدیوم-دارک و دارک می شود. توجه داشته باشید همیشه رست های لایت تر باعث می شود که عطر و طعم اصلی قهوه حفظ گردد اما از طرف دیگر این عطر و طعم زودتر از بین می رود. هرچه برشته کاری به سمت دارک تر برود، طعم ها و اسیدیته های طبیعی قهوه کمتر می شود در عوض طعم برشته کاری و تلخی قهوه غالب می شود.

خرید پودر قهوه را از کجا انجام دهم

پس در خرید پودر قهوه حتماً آن را از رستری یا فروشگاه هایی تهیه نمایید که قهوه را تازه تازه رست و برای شما آسیاب می کنند. همچنین بسته بندی که پودر قهوه را در آن نگهداری می کنید حتماً باید سیلد و هوابندی شده باشد. یعنی هیچ هوایی به داخل آن نفوذ نکند. تا پودر قهوه شما مدت زمان بیشتری عطر و طعم خودش را حفظ کند.

در فروشگاه قهوه لویا هر هفته رست تازه قهوه انجام شده و بر اساس درخواست مشتری پودر قهوه آسیاب نیز می گردد. به همین دلیل خرید پودر قهوه تازه از لویا را به شما توصیه می کنیم. بسته بندی پودر قهوه در لویا به صورت کاملاً هوابندی شده است که این امر تضمین کننده تازگی قهوه هنگام رسیدن به دست مشتری می باشد.

خرید پودر قهوه

بهترین پودر قهوه چیست؟

بهترین پودر قهوه، قهوه ایست که اولاً دانه آن به تازگی بو داده شده باشد، منظور ما از تازگی نهایتاً 2 هفته است. یعنی نهایتاً 2 هفته از برشته کاری دانه قهوه گذشته باشد. دقت داشته باشید چون شما میخواهید خرید پودر قهوه انجام دهید عطر و طعم آن سریع تر می تواند از بین برود.

در وهله دوم باید در نظر بگیرید که پودر قهوه را مخصوص چه دستگاهی می خواهید. از رستری یا فروشگاهی که از آن خرید می کنید بخواهید که قهوه را به صورت تازه برای شما آسیاب کند.

در خرید پودر قهوه چطور تشخیص دهیم که کدام قهوه مناسب ماست؟

مناسب بودن پودر قهوه ای که می خرید کاملاً به این بستگی دارد که شما چه قهوه با چه طعمی دوست دارید؟ اگر دوست دارید در خرید پودر قهوه و دم آوری آن کافئین زیادی دریافت کنید و انرژی شما خیلی بالا برود، خرید پودر قهوه روبوستا را توصیه می کنیم. قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا دارای کافئین بالاتری است. از طرفی طعم قهوه روبوستا تلخ تر و شبیه لاستیک سوخته است. البته کمی! بسیاری از افراد انتظار این عطر و طعم را از قهوه خود دارند.

و اما اگر میخواهید قهوه شما به جای تلخی، کمی رو به ترشی هم بزند خرید پودر قهوه عربیکا برای شما انتخاب بهتری است. قهوه عربیکا اصولاً دارای طیف گسترده تری از عطر و طعم هاست. پودر قهوه عربیکا می تواند انواع طعم های میوه ای، مرکبات، کاراملی، خاکی، توت ها و… را داشته باشد. باید در چشیدن قهوه کمی وارد باشید تا بتوانید این عطر و طعم ها را از هم تشخیص دهید. این پروفایل عطر و طعم در خرید پودر قهوه عربیکا بستگی به خاستگاه این قهوه دارد. منطقه ای که قهوه در آن رشد کرده تاثیر زیادی بر عطر و طعم آن دارد.

بهترین پودر قهوه برای اسپرسو

خرید پودر قهوه اسپرسو

بهترین پودر قهوه برای اسپرسو بهتر است که میکسی از روبوستا و عربیکا باشد. همواره ترکیب این دو قهوه در اسپرسو یک گزینه عالی است. اما باز هم این به سلیقه شما بستگی دارد. قهوه روبوستا یک کرمای عالی و غلیظ به اسپرسوی شما می دهد. کرما همان لایه فوم یا کف است که روی اسپرسو تشکیل می شود و همه ما عاشق آن هستیم. اما همانطور که گفتیم اگر کافئین بالا یا طعم روبوستا را دوست ندارید می توانید میکسی از عربیکا و روبوستا و یا خرید پودر قهوه 100% عربیکا را انجام دهید.

خرید پودر قهوه اسپرسو

بهترین پودر قهوه فرانسه چیست؟

خرید پودر قهوه فرانسه

در خرید پودر قهوه برای قهوه فرانسه یا فرنچ پرس حتماً باید دقت کنید که پودر قهوه شما به صورت درشت آسیاب شده باشد. این یعنی هیچ گاه قهوه ای که مخصوص اسپرسو آسیاب شده است را برای فرنچ پرس استفاده نکنید. در درست کردن قهوه فرنچ پرس می توانید از هر نوع قهوه ای که دوست دارید استفاده کنید. این مورد کاملاً سلیقه ایست و با توجه به توضیحاتی که درباره انواع روبوستا و عربیکا دادیم می توانید خرید پودر قهوه خود را انجام دهید. البته رست های مدیوم تا دارک پیشنهاد می شود.

بهترین پودر قهوه ترک چیست؟

خرید پودر قهوه ترک یکی دیگر از مواردی است که باید به آن بسیار دقت کنید. پودر قهوه ترک به دلیل روشی که دم آوری می شود تا آخر در فنجان شما باقی خواهد ماند. به همین دلیل این قهوه باید به صورت بسیار ریز، از اسپرسو هم ریز تر، آسیاب شود. می توانید انواع قهوه را برای خرید پودر قهوه ترک انتخاب کنید. پیشنهاد ما خرید پودر قهوه ترک لویا است که از بهترین خاستگاه های جهان گردآوری شده و برشته کاری و آسیاب آن به صورت تازه و هر هفته انجام می شود.

تفاوت پودر قهوه فوری با پودر قهوه معمولی

خرید قهوه گلد اکوادور

همانطور که گفتیم پودر قهوه همان دانه قهوه است که آسیاب شده است اما پودر قهوه فوری کاملاً به یک روش دیگر به دست می آید. در فرآیند درست کردن پودر قهوه فوری، ابتدا قهوه را دم آوری می کنند، سپس قهوه به دست آمده را طی فرآیندهای خشک کردن انجمادی و یا خشک کردن با اسپری، خشک می نمایند و آن را به صورت دانه های ریز می شکنند و بدین صورت قهوه فوری بدست می آید. قهوه فوری نیاز به هیچ دستگاه و روش دم آوری ندارد و تنها کافیست به آن آب جوش اضافه نمایید.

نگهداری از پودر قهوه

پس از خرید پودر قهوه و باز کردن بسته ی آن باید چند نکته را در نگهداری از قهوه خود رعایت کنید. اصولاً نگهداری پودر قهوه بیش از یک ماه باعث از دست رفتن عطر و طعم قهوه می شود. اما روش هایی وجود دارد که عمر پودر قهوه شما را افزایش می دهد.
به طور کلی باید پودر قهوه را در مکانی نگهداری کنید که حتماً به دور از رطوبت، نور و تغییرات دمایی باشد. پودر قهوه یا دانه قهوه خریداری شده را در آشپزخانه نگهداری نکنید. بهتر است آن را در انباری کوچکی که مواد غذایی خود را نگهداری می کنید قرار دهید. نگهداری پودر قهوه در کابینت آشپزخانه هم ممکن است. به شرطی که از رطوبت و اجاق گاز به دور باشد.

ظرف نگهداری قهوه

ظرفی که برای پودر قهوه استفاده می کنید بهتر است شفاف نباشد. اگر شفاف است آن را در معرض نور قرار ندهید. می توانید از انواع ظرف های فلزی و شیشه ای استفاده نمایید. بهتر است که درب این ظروف کاملاً محکم شود و از نفوذ هوا جلوگیری به عمل آید. ظرف هایی که درب آن ها دارای واشر است انتخاب بهتری هستند.
همچنین می توانید قهوه را در کیسه های مخصوص زیپ دار نیز نگهداری کنید. در هر صورت مطمئن شوید که جریان هوا به قهوه شما راه پیدا نمی کند.

آیا می توان پودر قهوه را فریز کرد؟

بله! اگر پودر قهوه زیادی خریداری کرده اید، می توانید قسمتی از آن را فریز کنید اما بسته بندی پودر قهوه شما باید کاملاً سیلد و هوابندی شده باشد تا رطوبت به قهوه شما نفوذ نکند. زمانی که قهوه را از فریزر در آوردید دیگر نمی توانید آن را دوباره فریز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.