بهترین نسکافه چیست؟ کدام نسکافه را بخریم؟

بهترین نسکافه

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زیاد وقت ندارید و دوست دارید یک قهوه آسان و سریع نوش جان کنید و از کافئین آن لذت ببرید، حتماً به دنبال خرید بهترین نسکافه هستید. این دانه های جادویی در عرض چند ثانیه و بدون هیج زحمتی یک فنجان قهوه عالی برای شما درست می کتند.

تفاوت قهوه معمولی با نسکافه چیست؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که پودر نسکافه چه فرق با قهوه معمولی دارد؟ چرا نمی توان به پودر قهوه آب اضافه کرد و یک فنجان قهوه داشت. خب برای پاسخ بیایید به کمی عقب تر برگردیم و روش درست شدن بهترین نسکافه را نگاه کنیم.

پروسه تولید بهترین نسکافه
فرآيند تولید بهترین نسکافه

همانطور که در فلوچارت بالا مشاهده می کنید برای تولید قهوه فوری یا نسکافه ابتدا فرآیندهای معمول تهیه قهوه یعنی پردازش، رست و آسیاب بر روی دانه قهوه انجام می شود.

پس بهترین نسکافه هم از دانه معمولی قهوه درست می شود. اما همینجا متوقف نمی شود. سپس قهوه آسیاب شده را در کارخانه در مخازن مخصوص دم آوری می کنند و بعد آن را به یکی از روش های اسپری یا انجمادی، خشک می کنند.

برای اینکه بیشتر درباره روش تولید نسکافه یا قهوه فوری بدانید، مطلب خرید نسکافه را بخوانید.

اما بهترین نسکافه چه نسکافه ای است؟

در تولید پودر نسکافه عموماً از دانه های روبوستا استفاده می کنند چرا که کافئین بالاتری دارد. پودر نسکافه عموماً به صورت پودرهای ریز و یا تکه های نسکافه یافت می شود. دلیل آن هم به نوع فرآیند خشک کردن بستگی دارد. اگر نسکافه به وسیله اسپری خشک شده باشد نسکافه به صورت پودر ریز و گرد بدست می آید. اما در روش انجمادی، ابتدا کنسانتره قهوه داخل سینی های پهن خشک می شود و سپس به تکه های کوچک شکسته می شود.

پس بهترین نسکافه می تواند به سلیقه شما بستگی داشته باشد. بهترین نسکافه، نسکافه ای است که به آسانی و به سرعت داخل آب حل شود. در پودر نسکافه نباید هیچ گونه رطوبتی وجود داشته باشد و هر چقدر از دانه قهوه با کیفیت تری استفاده شود بهتر است.

خیلی ها معتقدند بهترین نسکافه، نسکافه گلد است. و برخی دیگر نسکافه کلاسیک را ترجیح می دهند. اگر طعم نسکافه به ترشی بزند یعنی از دانه های عربیکا در تولید آن استفاده شده است. همانطور که می دانید تفاوت عربیکا و روبوستا در این است که عربیکا طعم ترش تری دارد و روبوستا بیشتر تلخ است.

اصولاً دانه های عربیکا دانه هایی گران تر و با کیفیت تر در نظر گرفته می شوند که طیف وسیعی از عطر و طعم ها را دارند. اما در عوض کافئین این قهوه ها کم تر از روبوستا است. در واقع اگر حس کردید نسکافه ای که مصرف می کنید کافئین زیادی ندارد احتمالاً از دانه های عربیکا درست شده است. پس نیاز شما به کافئین نیز در انتخاب بهترین نسکافه موثر است.

کدام روش خشک کردن بهترین نسکافه را می دهد؟

طبق بررسی ها مشخص شده است نسکافه هایی که به روش انجمادی خشک می شوند عطر و طعم بیشتری را در قهوه نگه می دارند. البته به طور کلی تفاوت چندانی در این دو نوع روش وجود ندارد و نهایتاً قهوه فوری نسبت به قهوه تازه دم آوری شده از عطر و طعم کمتری برخوردار است.

اما نکته مثبت آن بالا بودن کافئین و آماده سازی سریع و بی دردسر است.

خرید بهترین نسکافه

قیمت بهترین نسکافه؟

قیمت نسکافه بسته به تولید کننده آن می تواند متفاوت باشد. این کاملاً وابسته به نرخ ارز و واردات نسکافه است. می توانید قیمت نسکافه را در صفحه لیست قیمت قهوه مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.