[طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز] 9 قدم برای تهیه بهترین اسپرسو

9 قدم در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

درست کردن بهترین اسپرسو کار سختی است. در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز حداقل چیزهایی که نیاز دارید دانه قهوه خوش طعم، متد عالی، دستگاه اسپرسو ساز و آسیاب خوب و تمیز است. همچنین باید بهترین روش برای عصاره گیری اسپرسو را بلد باشید.

خرید قهوه عربیکا با تازه ترین رست در لویا

در این مطلب تمرینات و روش معمول خودم برای درست کردن بهترین قهوه اسپرسو را به شما یاد می دهم. در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز باید بتوانید اسپرسوی خوب را تشخیص دهید، عطر و طعم های مورد انتظار را شناسایی کنید و بتوانید بهترین عصاره را از دانه قهوه خود بگیرید.

پورتافیلتر خود را تمیز کنید

قبل از اینکه قهوه را در پورتافیلتر بریزید باید از تمیز و پاک بودن آن اطمینان حاصل کنید. در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز هم رطوبت و هم باقی مانده دانه های قهوه داخل پورتافیلتر باعث می شود طعم اسپرسوی شما مثل یک اسپرسوی بیش از حد عصاره گیری شده تلخ باشد.

تمیز کردن پورتافیلتر در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز
پورتافیلتر را با یک دستمال تمیز کنید

2. دوز قهوه را درست اندازه بگیرید

این کار ساده ایست. اگر آسیاب آندیمند دارید تنها کافیست یک دکمه را با دست یا پورتافیلتر فشار دهید و آسیاب میزان دوز را برابر با دوز از پیش تعیین شده شما تنظیم می کند. اگر میخواهید در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز یک باریستای واقعاً حرفه ای و گیک باشید، قبل از توزیع و تمپ قهوه آن را روی ترازو چک کنید. به این ترتیب مطمئن می شوید که عصاره گیری شما درست بوده چرا که دوز قهوه شما زیاد یا کم نیست.

دوز صحیح قهوه در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

3. پودر قهوه را داخل پورتافیلتر پخش کنید

اصولاً قهوه که داخل پورتافیلتر شما آسیاب می شود به صورت تپه ای یا هرمی است. این یعنی توزیع قهوه شما ناهموار است پس اگر قبل از تمپ کردن آن را پخش نکنید بعضی قسمت ها قهوه بیشتری دارند و بعضی قسمت ها قهوه کمتر. توزیع بد پودر قهوه منجر به کانال زنی هنگام عصاره گیری میشود.

اگر دوست دارید خیلی حرفه ای باشید میتوانید از وسایلی که برای توزیع قهوه وجود دارد استفاده کنید. یکی از این ابزار Leveler است که همانطور که از اسمش پیداست قهوه ی شما را هم سطح می کند. این کار باعث می شود قهوه شما به طور یکنواخت عصاره گیری شود که یکی از مهم ترین پارامترها در طرز تهیه اسپرسو با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز است.

توزیع قهوه قبل از تمپ کردن

برای توزیع مناسب قهوه هنگام طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز ابتدا با دستتان به بدنه سبد پورتافیلتر چند ضربه بزنید تا قهوه کمی پخش شود، سپس با استفاده از لولر سطح را صاف تر کنید.

توزیع قهوه با لولر در هنگام عصاره گیری

4. به صورت مساوی و هموار تَمپ کنید.

چندین سال پیش که در حال آموزش باریستایی بودم به من گفته شده بود که باید قهوه را با فشار 20 کیلویی تمپ کنم. با اینکه سال هاست این کار را انجام میدهم اما هنوز نمی دانم که فشار 20 کیلویی چقدر است. پس بیایید این تصور افسانه ای را همینجا تمام کنیم.

میخواهیم به روش جدیدتری تمپ کنیم. هدف از تمپ کردن این است که کیسه های هوای میان پودر قهوه را از بین ببریم و سطح کاملاً صاف شود تا قهوه ما به اندازه کافی عصاره گیری شود. تمپ کردن قهوه باید به اندازه ای سفت باشد که احساس کنید پودر قهوه فشرده شده است (به عبارت دیگر پودر قهوه از این پایین تر نمی رود). دقت کنید که سطح قهوه به صورت افقی باید هم سطح باشد تا از کانال زنی و همچنین عصاره گیری بیش از حد یا عصاره گیری کم جلوگیری شود.

تمپ کردن قهوه
فشاری که وارد میکنید نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد

5. هد گروپ را آب بگیرید

یکی دیگر از نکات در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز این است که قبل از قرار دادن پورتافیلتر درون هد گروپ، لازم است بگذارید آب هد گروپ برود تا ذرات قهوه باقی ماند در آن پاک شوند. این راهی آسان برای تمیز نگه داشتن دستگاه اسپرسو ساز شماست.[1]https://home.howstuffworks.com/espresso-machine.htm همچنین آب گرفتن باعث می شود مطمئن شوید که هد گروپ شما به میزان مناسب گرم شده است و میتوانید قهوه خود را بیشتر عصاره گیری کنید.

6. پورتافیلتر را قرار دهید و عصاره گیری را فوراً شروع کنید

پس از آب ریختن، پورتافیلتر را به هد گروپ متصل کنید و دم آوری را فوراً شروع کنید! اگر بلافاصله شروع به عصاره گیری نکنید ممکن است گرمای هدگروپ باعث سوزاندن سطح قهوه شود که منجر به اثرات تلخی در قهوه شما می شود.

فکت جالب: در مسابقات جهانی باریستا اگر عصاره گیری را بلافاصله آغاز نکنید امتیاز از دست می دهید.

7. حواستان به زمان و بازده عصاره گیری باشد

اکنون در حال تهیه اسپرسو هستید. اگر دستگاه شما حجمی است باید زمان را اندازه بگیرید. در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز اگر زمان عصاره گیری شما خیلی کم (عصاره گیری نا کافی) یا خیلی طولانی (عصاره گیری بیش از حد) بود باید یک اسپرسوی دیگر درست کنید و یا اینکه اندازه آسیاب و دوز قهوه را دوباره چک کنید.

اگر از اسپرسوساز دستی استفاده می کنید باید به بازده عصاره گیری قهوه توجه کنید. مثلاً اگر اسپرسوی شما خیلی سریع میرود، اسپرسوی شما رقیق است و احتمالاً همزمان بیش از حد عصاره گیری می شود.

طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز
طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

8. با لبخند سرو کنید

اگر این مراحل را دنبال کرده و از یک دستورالعمل خوب طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز استفاده می کنید به احتمال زیاد فنجان قهوه شما خوش عطر و طعم خواهد بود. مهم است به یاد داشته باشید که شغل ما باریستاها در زمینه میزبانی است پس باید به مشتریان خود خدمات خوب ارائه دهید. می توانید کمی درباره قهوه ای که استفاده می کنید به مشتری خود بگویید و اینکه انتظار چه نوع طعم هایی را از اسپرسوی خود داشته باشند و مهم تر از همه اینکه لبخند بزنید. شما می توانید با یک اسپرسوی خوش طعم سرو شده با لبخند، روز یک نفر را بسازید.

9. پورتافیلتر را در آورید، سبد را تمیز کنید و هد گروپ را آب بریزید

پس از سرو کردن وسایل را تمیز نگه دارید. آخرین چیز در طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو این است که نگذارید هیچ قهوه ای از قبل داخل سبد باقی بماند، از هد گروپ آب بریزید و پورتافیلتر را سر جایش در هد گروپ متصل کنید. به این ترتیب درست کردن اسپرسوی بعدی آسان تر و سریع تر خواهد بود.

برای تبدیل شدن به یک باریستای حرفه ای، باید مهارت های خود و نحوه سرویس دهی را با هم به کار بگیرید. باید بلد باشید لوازم و قهوه خود را چطور استفاده کنید و همچنین به مشتریان خود به خوبی سرویس دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.