درباره کشاورزی قهوه نپال

قهوه نپال

هنوز کشاورزی قهوه نپال نسبتاً جدید است، حداقل به عنوان یک محصول تجاری. گفته می شود در سال 1938، یک گوشه نشین افسانه ای به نام هیرا گیر، مقداری دانه قهوه را از استان سیندو میانمار (آن زمان برمه) آورده و در منطقه Aapchaur در ناحیه گلمی، نپال کاشته است. بعد از اینکه هیراگیری قهوه را معرفی کرد، تا زمانی که دولت نپال دانه های قهوه عربیکا و قهوه روبوستا را از هند در سال 1968 وارد کرد، به طور جدی کاشته نشد. بیست سال بعد به سمت یک محصول تجاری پیش رفت: شرکت قهوه نپال (NeCCo)، در سال 1983 و در سال 1984 راه اندازی شد. یک “مرکز توسعه قهوه” زیر نظر بخش کشاورزی در Aapchaur، Gulmi راه اندازی شد. با کمک های فنی و مالی دولت، مردم شروع به کشت قهوه کردند و به آرامی به بیش از 39 منطقه مرکزی و تپه ای نپال گسترش یافت و خرید قهوه در این کشور رواج پیدا کرد.

کشاورزی قهوه نپال

اگرچه قهوه نپال برای اولین بار حدود 6 دهه پیش تولید شد، اما تنها حدود سه دهه از آغاز کشاورزی تجاری قهوه در نپال می گذرد. اگرچه قهوه یکی از پیچیده ترین محصولات برای رشد است، در مقایسه با سایر محصولات در نپال، زیرا نیاز به مراقبت زیادی در تمام مراحل فرآیند تولید قهوه دارد، اما همچنین یکی از محصولاتی است که بالاترین ارزش بازار و بازدهی عالی را دارد. به شرط اینکه کشاورزان و بازرگانان بتوانند قهوه با بالاترین کیفیت تولید کنند، این یک تجارت بسیار سودآور است. به دلایلی مانند اینها است که این روزها کشاورزی و کشاورزی قهوه نپال در بین کشاورزان بسیار رواج یافته است. این روزها، بسیاری از کشاورزانی که از مزایای کشاورزی قهوه در نپال اطلاع دارند، قطعاً کشاورزی و کشاورزی قهوه نپال را بر سایر محصولات ترجیح می دهند.

کشاورزی قهوه نپال

یکی از دلایل اصلی که چرا کشاورزی قهوه نپال یک تجارت سودآور است، تقاضای بالای قهوه است. این تقاضاها نه تنها در بازارهای بین المللی بلکه در بازارهای نپال نیز وجود دارد. دورانی که مردم نپال به قهوه فوری بسنده می کردند گذشته است. در حال حاضر، همه به نوشیدنی های ارگانیک مبتنی بر قهوه نیاز دارند. اکنون، بسیاری از مردم متوجه این موضوع نیستند، اما دلیل این امر نیز کشاورزی قهوه نپال است. واردات قهوه ارگانیک از خارج از کشور باعث می‌شود قیمت دانه‌های قهوه بالا برود و برای اکثر مردم محلی غیرقابل‌قبول باشد. از زمان شروع کشاورزی تجاری قهوه در نپال، مردم محلی قهوه استاندارد بین المللی را قیمت قهوه بسیار پایین به دست آورده اند. این یکی از دلایلی است که آنها را برای مصرف بیشتر قهوه تحت تاثیر قرار داده است. بدون کشت قهوه در نپال، این امر غیرممکن بود.

کشاورزی قهوه در نپال زندگی کشاورزان را نیز تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده است. به نظر می رسد اکنون امیدی برای آنها وجود دارد که به کشاورزی ادامه دهند و هنوز هم زندگی خوبی داشته باشند. کشاورزی قهوه در نپال به جهان نوع جدیدی از قهوه داده است – قهوه عربیکا هیمالیا، که پیچشی جزئی در قهوه عربیکا اصلی است. به دلیل تفاوت در خاک، آب، ارتفاع و آب و هوا. نپال در حال حاضر در میان مردمی که دیوانه قهوه هستند مشهور است. همچنین سازمان هایی مانند Specialty Coffee Association of America و بسیاری دیگر قهوه تولید شده در نپال را به عنوان قهوه ای با استاندارد بالا و نپال را به عنوان کشوری با محیطی ایده آل برای تولید قهوه با کیفیت عالی می شناسند. کشاورزی قهوه نپال مسئول تغییرات مثبت بسیاری در زمینه صنعت قهوه ملی و همچنین جهانی است.

گیلاس قهوه

منطقه تولید قهوه در نپال

ارتفاع از 800 متر تا 1600 متر در نپال برای تولید قهوه خوب در نظر گرفته می شود و در بین این ارتفاع است که اکثر مناطق تولید قهوه نپال قرار دارند. تپه های زیادی در منطقه تپه ای نپال وجود دارد که از نوع خاک و رطوبت کافی برای تولید قهوه با کیفیت بالا برخوردار است. تپه های دارای خاک فرسوده نمی توانند محصول دیگری را پرورش دهند، با این حال، این همان خاکی است که برای کشت قهوه نپال ایده آل است. اگرچه مزرعه قهوه نپال بسیاری در سراسر تپه‌های نپال پراکنده است، اما کافی نیستند. ما بسیار کمتر از پتانسیل خود در حال اجرا هستیم.

تخمین زده می شود که نپال از حدود 1 میلیون هکتار زمین ایده آل برای کشت قهوه در نپال تشکیل شده است، اما به نوعی، تنها درصد کمی از آن مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر تنها حدود 1753 تن گیلاس قهوه در نپال در 973 هکتار از زمین کشت می شود. این به وضوح نشان می دهد که ما در تولید قهوه و استفاده از زمین های موجود بسیار کمتر از ظرفیت خود هستیم. دلیل آن می تواند کمبود پرسنل درگیر در صنعت قهوه در نپال، از جمله افرادی که دارای دانش فنی هستند، یا ناتوانی سازمان های دولتی و غیردولتی متعدد در تبدیل صحیح این منبع عظیم به مزرعه قهوه باشد.

مقدار قهوه تولید شده در نپال هنوز کم است و حتی نیازهای بازارهای محلی را برآورده نمی کند. و بنابراین، نپال مجبور است با صرف میلیون ها دلار قهوه فوری و قهوه ارگانیک مارک دار را از نقاط مختلف جهان وارد کند. کلید دستیابی به همه اینها در مکان های مناسب تخصیص مناطق تولید قهوه بیشتر در نپال و مشارکت افراد بیشتری در زمینه کشاورزی قهوه در نپال است. این سازمان ها همچنین باید برنامه های آگاهی را برای آگاه کردن مردم در مورد مزایای مالی و کلی انجام دهند. کشاورزی قهوه در نپال و آموزش هایی که آنها را برای مشارکت حرفه ای در این زمینه مجهز می کند.

قهوه عربیکا

تپه ها با فرسایش خاک و رانش زمین عمدتاً به دلیل جنگل زدایی در حال تخریب بوده اند. و زندگی مردم محلی در درجه اول به دلیل کمبود منابع درآمد زایی بد به بدتر شده است. با توجه به شرایط محیطی و اقتصادی نپال، کشاورزی قهوه در نپال می تواند راه حل ایده آلی باشد. گیاهان قهوه که روی تپه های فرسایش یافته کاشته می شوند به آنها کمک می کند خاک را حفظ کنند و از تخریب بیشتر جلوگیری می کند. به همین ترتیب، ایجاد مزرعه و مراکز تولید قهوه برای هزاران نفر از مردم محلی به ویژه زنان شغل ایجاد کرده و آنها را از نظر مالی توانمند می کند. همه اینها منجر به بهبود شرایط اقتصادی و محیطی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.