نوشیدن قهوه در فرانسه

قهوه در فرانسه

اگر تا به حال به اروپا رفته اید، می دانید که هیچ چیز بهتر از نشستن در یک کافه فرانسوی در پیاده رو و خرید قهوه نیست. اگر هرگز فرصتی برای بازدید از فرانسه نداشته اید، این احتمال وجود دارد که تصور شما از قهوه فرانسوی کمی اشتباه تعبیر شود.

بین روست فرانسوی و فرنچ پرس، قابل درک است که چرا بسیاری از مردم قهوه فرانسوی را برتر می دانند. اما آیا واقعا اینطور است؟ آیا این اعتباری را که ما در خارج از فرانسه به آن بخشیده ایم، تضمین می کند؟

قهوه فرانسوی چیست؟

بیایید با چیزی که نیست شروع کنیم.

این یک دانه، دم، ترکیب یا سبک خاصی نیست. این بدان معنا نیست که از دانه های قهوه بو داده فرانسوی تهیه شده است. به قهوه ای که در فرنچ پرس درست می شود اشاره نمی کند.

قهوه فرانسوی هیچ کدام از این چیزها نیست.

قهوه فرانسوی یک فرهنگ است. اینگونه است که فرانسوی ها به جای آنچه در فنجانشان می نوشند، قهوه خود را می نوشند و از آن لذت می برند. بسیاری از علاقه مندان به قهوه، قهوه فرانسوی را کمی تلخ می دانند که از چیزی بیشتر از دانه های معمولی تهیه می شود. ساخته شده از دانه قهوه عربیکا یا دانه قهوه روبوستا است.

اما طعم، طعم و آماده سازی آن ارتباط چندانی با آنچه که دارد ندارد. قهوه فرانسوی در مورد تجربه است – نشستن در یک کافه پیاده رو، تماشای مردم و تماشای دنیا که در حال گذر از آن هستید، در حالی که در حال استراحت و لذت بردن از یک فنجان داغ و قوی هستید.

این کمتر یک نوشیدنی است و بیشتر یک روش زندگی است.

خرید قهوه

قهوه در فرانسه

با توجه به نام منطقه ای آن، درک اینکه چرا مردم تصور می کنند قهوه فرانسوی به قهوه ای گفته می شود که در پرس فرنچ پرس ساخته شده است، آسان است. انجام نمیدهد.

دو فرانسوی در سال 1852 مفهوم اصلی را برای مطبوعات فرانسوی ایجاد کردند. اما تا سال 1928 بود که دو ایتالیایی حق ثبت اختراع را بر روی آن ثبت کردند. نسخه ایتالیایی 1928 مفهوم اصلی 1852 را بهبود بخشید و مبنایی برای مطبوعات فرانسوی شد که امروزه آن را می شناسیم.

اما آیا مردم فرانسه واقعا از این روش دم کردن استفاده می کنند؟

بر خلاف تصور عمومی، پاسخ منفی است. ممکن است در خانه‌های مردم پرس بیابید، اما در بیشتر کافه‌ها و رستوران‌ها این‌طور نیست.

فرهنگ قهوه فرانسوی همه چیز در مورد سرو کردن یک شات سریع اسپرسو یا نوشیدنی مشابه بر پایه اسپرسو است. برخلاف ایتالیا که مملو از کافه‌هایی است که مملو از باریستا هستند، برای یافتن یک باریستا در فرانسه به سختی (جناسی در نظر گرفته شده) خواهید بود.

در بیشتر موارد، فقط پیشخدمت ها و سرورها هستند که به سرعت فنجان پس از فنجان اسپرسو می ریزند و سرو می کنند.

پس انتظار نداشته باشید که وارد یک کافه شوید و کسی را ببینید که پشت میز کار یک فرنچ پرس است. احتمال اینکه چند دستگاه اسپرسوساز با دکمه های آسان برای فشار دادن و تعداد زیادی فنجان خالی روی هم چیده شده باشند، بسیار بیشتر است.

قیمت قهوه

نحوه سفارش قهوه در فرانسه (و کجا آن را سفارش دهیم)

انتظار نداشته باشید که یک منوی قهوه گسترده یا تخته سیاه بزرگی را ببینید که تمام نوشیدنی های قهوه موجود در یک کافی شاپ فرانسوی را با جزئیات نشان می دهد. در بیشتر موارد، فرانسوی ها اسپرسو می نوشند، البته انواع مختلفی با مقادیر متفاوت آب، کف و شیر.

سفارش قهوه در فرانسه می تواند دلهره آور باشد، به خصوص اگر فرانسوی صحبت نکنید. بنابراین، قبل از اینکه در یک کافه در پیاده رو پاریس یک کافه قهوه یا کاپوچینو سفارش دهید، مطمئن شوید که چه چیزی را می خواهید.

در اینجا رایج ترین انواع نوشیدنی های قهوه در فرانسه و مقایسه آنها با نسخه هایی که قبلاً می شناسید و دوست دارید، آورده شده است. قیمت قهوه نیز متفاوت می باشد.

کافه

کافه در انگلیسی به معنای واقعی کلمه قهوه است. اما اگر یک کافه در یک کافی شاپ فرانسوی سفارش دهید، مانند نیویورک یا لس آنجلس قهوه دم کرده معمولی دریافت نمی کنید. در فرانسه، یک کافه یک شات اسپرسو است. معمولاً در فنجان های کوچک سرو می شود، بنابراین اگر بیش از یک فنجان سفارش دهید، هیچ کس تعجب نمی کند.

بسته به جایی که در حال نوشیدن هستید، ممکن است بشنوید که مردم محلی «un café» را به عنوان یک کافه نوآر سفارش می دهند. دقیقاً همان چیزی است: یک فنجان قهوه سیاه بدون هیچ چیز اضافه.

قهوه روبوستا

کافه امریکن (به آن کافه آلونژ یا آمریکانو نیز می گویند)

هوس یک فنجان قهوه آمریکایی استاندارد خود را دارید؟

اگر در پاریس هستید یا در حومه فرانسه سفر می کنید، می خواهید یک کافه آمریکایی سفارش دهید. این اساسا یک اسپرسوی آبکی است که با آب داغ تهیه می شود. تا آنجا که قهوه فرانسوی می رود، طعم آن بسیار نزدیک به چیزی است که اکثر آمریکایی ها نوشیدن آن را ترجیح می دهند.

کافه نویزت

برخی می گویند که نویزت فرانسوی شبیه ماکیاتوی ایتالیایی است. این یک شات اسپرسو به اضافه یک قطره شیر داغ یا خامه است. کلمه فرانسوی “noisette” در انگلیسی به فندق ترجمه می شود، اما از نظر قهوه فرانسوی، به رنگ آن اشاره دارد نه طعم.

یک دکا

آیا سعی می کنید مصرف کافئین خود را به حداقل برسانید؟ وقتی در حال نوشیدن نوشیدنی بدون کافئین هستید، به یک پیشخدمت فرانسوی بگویید «un deca».

کافه کرم (یا کافه لاته)

وقتی در فرانسه هوس یک کاپوچینو می کنید، می خواهید یک کرم کافه ای سفارش دهید. این یک اسپرسو کلاسیک با شیر بخارپز شده با کف زیادی است.

قهوه عربیکا

قهوه با شیر

مگر اینکه یک کاسه شیر و قهوه بخواهید، یک کافه در فرانسه سفارش ندهید. به طور معمول، فرانسوی ها کافه خود را در خانه، همراه با صبحانه، در یک کاسه دارند. اساساً این قهوه قطره ای کلاسیک شما است که با مقدار زیادی شیر درست می شود.

کاپوچینو

در فرانسه یک کاپوچینو سفارش دهید و اسپرسو با شیر بخار پز، کف و مقداری پودر کاکائو که روی آن پاشیده شده است، دریافت خواهید کرد. خوشمزه است، اما ممکن است آن چیزی که انتظار دارید نباشد.

قهوه وین

قهوه وین نسبت به لاته معمولی شما کمی شیرین تر است. این نوشیدنی اسپرسو سبک، پودر شکلات و خامه فرم گرفته است. اگر آمریکایی هستید که به استارباکس میل دارید، آن را دوست خواهید داشت.

قهوه قوی

اگر دوست دارید قهوه تان تلخ باشد، یک قهوه قوی امتحان کنید. این نوشیدنی اساساً اسپرسو با نصف آب تهیه می شود، بنابراین طعم فوق العاده تلخی دارد.

فیلتر قهوه

قهوه فیلتر شده قهوه قطره ای است که فرانسوی ها واقعا آن را نمی نوشند. این بخشی از فرهنگ قهوه فرانسوی نیست، اما می‌توانید آن را در خانه‌های قدیمی و همچنین رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی که به گردشگران ارائه می‌کنند، پیدا کنید.

قهوه لذیذ

اگر فقط برای مدت کوتاهی در فرانسه هستید، به خودتان لطفی کنید و یک کافه لذیذ سفارش دهید. نه تنها یک فنجان قهوه می خورید، بلکه یک بشقاب دسرهای کوچک خوشمزه نیز برای همراهی با آن خواهید داشت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.