موکا پر انرژی و شکلاتی ظاهر میشود

موکا

موکا یک نوشیدنی راحت مورد علاقه برای قرن ها بوده است. اگرچه آن یکی از جدیدترین نوشیدنی های اسپرسو هست، اما پس از معرفی آن در دهه 1700 به سرعت به محبوبیت رسید. موکا ترکیبی عالی از شکلات شیرین و اسپرسو تلخ است.

شکلات مدت‌هاست که برای توصیف طعم‌های خاص موجود در قهوه استفاده می‌شود. این به ویژه برای رست های تیره صادق است. رست های تیره به خاطر طعم های غنی خود از جمله کارامل، آجیل های مختلف و البته شکلات تلخ معروف هستند.

افزودن شکلات واقعی به قهوه برشته تیره بهترین راه برای برجسته کردن این طعم های خوشمزه و متعادل کردن شیرینی و تلخی است. این مواد برای قرن ها در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار گرفته اند.

امروزه موکاها آنقدر محبوب هستند که تقریباً در همه جا قابل سفارش هستند. درست کردن آن ها فوق العاده آسان است و نوشیدنی مناسبی برای شاد کردن هر نوع صبحی است.

شکلات

موکا چیست؟

موکا لته گونه‌ای از کافه لته است که شامل طعم‌های شکلاتی، معمولاً به شکل سس یا شربت شکلاتی است. در ایتالیا و سایر نقاط اروپا از موکاها به عنوان موکا لته یا کافه موکا لته یاد می شود.

لته به نوشیدنی شیر بخار پز گفته می شود که ذاتاً حاوی اسپرسو نیست. موکا یک اصطلاح رایج است که برای اشاره به شکلات مایع یا قهوه شکلاتی بسته به اینکه از چه کسی بخواهید استفاده می شود. به همین دلیل است که اگر در ایتالیا یک موکا سفارش دهید، مهم است که یک کافه موکا لته بخواهید.

این نام سنتی برای نوشیدنی اسپرسو شکلاتی در آمریکا به “موکا” کوتاه شد. اگرچه موکا فقط به معنای شکلات است و به اسپرسو یا شیری که نوشیدنی موجود است اشاره نمی کند، اما در ایالت ها آنقدر رایج شده است که تقریباً هر باریستا منظور شما را می داند.

موکاها مانند لته ساخته می شوند، اما دارای طعم شکلاتی نیز هستند. موکا لته اغلب با شربت شکلات تلخ طعم دار می شود، اما راه های زیادی برای افزودن شکلات به این نوشیدنی غنی اسپرسو وجود دارد.

یک موکای سنتی حاوی شات های قهوه اسپرسو، مقدار زیادی شیر بخارپز، مقداری شربت موکا است و روی آن کف شیر ریخته می شود. ترکیبی از اسپرسو غنی، شیر خامه ای و شکلات شیرین یک نوشیدنی خوشمزه و اعتیاد آور را ایجاد می کند.

موکاها بسیار بزرگتر از کاپوچینوهای سنتی ایتالیایی هستند. آنها معمولاً به اندازه 12-20 اونس در آمریکا بزرگ هستند. برخلاف کاپوچینو و ماکیاتو، موکا لته اجازه می دهد تا تمام مواد آن با هم مخلوط شوند و طعمی مخلوط و متعادل ایجاد کنند. این مانند لته است، به همین دلیل است که اغلب موکاها را با آنها مقایسه می کنند.

در حالی که موکاها معمولاً بسیار شیرین تر از یک نوشیدنی اسپرسو بدون طعم هستند، در مقایسه با آب نبات ذاتاً طعم شیرینی ندارند. موکاها طعم شکلات هرشی را ندارند. شربت شکلاتی که اغلب به اسپرسو اضافه می شود بسیار تیره و تلخ است و حاوی شیرین کننده بسیار کمی است.

موکا یک نوشیدنی راحت مورد علاقه برای قرن ها بوده است. اگرچه آنها یکی از جدیدترین نوشیدنی های اسپرسو هستند، اما پس از معرفی آنها در دهه 1700 به سرعت به محبوبیت رسیدند. موکا ترکیبی عالی از شکلات شیرین و اسپرسو تلخ است.

شکلات مدت‌هاست که برای توصیف طعم‌های خاص موجود در قهوه استفاده می‌شود. این به ویژه برای کباب های تیره صادق است. رست های تیره به خاطر طعم های غنی خود از جمله کارامل، آجیل های مختلف و البته شکلات تلخ معروف هستند.

افزودن شکلات واقعی به قهوه برشته تیره بهترین راه برای برجسته کردن این طعم های خوشمزه و متعادل کردن شیرینی و تلخی است. این مواد برای قرن ها در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار گرفته اند و امروزه نیز از صمیم قلب لذت می برند.

امروزه موکاها آنقدر محبوب هستند که تقریباً در همه جا قابل سفارش هستند. درست کردن آن ها فوق العاده آسان است و نوشیدنی مناسبی برای شاد کردن هر نوع صبحی است.

قیمت قهوه

تاریخچه ای برای موکا

کافه موکا همیشه آن لته مملو از شکلات نبود که همه ما امروز می شناسیم و دوستش داریم. کافه موکا لته به عنوان یک موکاچینو شروع به کار کرد. موکاچینو اولین بار در اوایل قرن 18 در ایتالیا معرفی شد.

در اصل، اصطلاح موکا با شکلات مرتبط نبود. این اصطلاح از محلی در یمن به نام شهر موکا آمده است. شهر موکا به دلیل نوع خاصی از دانه قهوه شناخته شده بود. این دانه قهوه طعم های منحصر به فردی داشت. یکی از آنها شکلات بود.

دانه قهوه همراه با نت های شکلاتی به سرعت به عنوان قهوه Al-Mocha شناخته شد و به دلایل خوب بسیار محبوب شد. قهوه آل موکا همان چیزی است که ما امروزه به عنوان دانه های قهوه عربیکا می شناسیم و هنوز هم به خاطر طعم های شکلاتی خود به آن علاقه دارند.

شهر موکا دانه‌های قهوه شکلاتی Al-Mocha را محبوب کرد و منجر به تبدیل شدن دانه‌های عربیکا مدرن به پرمصرف‌ترین دانه‌های قهوه در این سیاره شد. این دانه‌های قهوه دارای طعم‌های بسیار دیگری هستند و در همه جا رشد می‌کنند و خرید و فروش می‌شوند، اما منشأ آنها در یمن است.

اصطلاح موکا تا زمانی که قهوه محبوبیت پیدا کرد به شکلات اشاره نکرد. این در قرن 16 در اروپا بود. در این دوره زمانی، شکلات و اسپرسو یا سایر دم‌نوش‌های قهوه اغلب با هم به روش‌های مختلف سرو می‌شدند.

یکی از ترکیبات متعدد شکلات و اسپرسو که در قرن شانزدهم در اروپا محبوبیت پیدا کرد، نوشیدنی ای بود که به آن bicerin می گویند. این نام از کافه Bicerin در ایتالیا گرفته شده است.

بیسرین یک قهوه کوچک است که از نصف اسپرسو و نیمی از شربت شکلات پر شده است. این نوشیدنی مانند ماکیاتو لایه لایه است، اما مانند کاپوچینو یا لته شیرین است. bicerin به سرعت در ایتالیا و از آنجا در سایر نقاط جهان محبوبیت یافت.

بیسرین اولین نوشیدنی اسپرسو شکلاتی شناخته شده است و اغلب به عنوان سلف موکا لته مدرن شناخته می شود. تفاوت اصلی بین بیسرین و موکا لته اضافه کردن شیر بخارپز است. موکا لته ها لته های واقعی هستند که به آن شربت شکلات اضافه شده است.

بیسرین بیشتر شبیه ماکیاتو است. ماکیاتو به طور سنتی به عنوان یک شات اسپرسو با شیر بخار پز برای کاهش تلخی اسپرسو سرو می شود. بیسرین به جای استفاده از شیر بخار پز، از سس شکلات استفاده می کند.

قهوه موکا

۵ نکته جالب

۱.روز ملی موکا 29 سپتامبر است.
۲.با سفارش موکا در ایتالیا یک لیوان شیر شکلات به دست می آید.
۳.موکا به هر دو نوع دانه قهوه و نوشیدنی اسپرسو شکلاتی اشاره دارد.
۴.موکاها فقط لته های طعم دار هستند.
۵.ترکان عثمانی قهوه موکا را در دهه 1500 اختراع کردند.

چگونه موکا درست کنیم؟

ساخت موکای امروزی تقریباً مشابه ساختن لته است. تنها استثنا این است که یک موکا لته مدرن شامل شربت شکلات است و یک کافه لته شامل شربت شکلات نیست. دو مرحله برای ایجاد یک موکا لته شکلاتی زیبا و غنی وجود دارد.

ابتدا قهوه اسپرسو را دم کرده و شروع به مخلوط کردن آن با سس شکلات کنید. این باعث می شود طعم شکلات در طول نوشیدنی راحت تر شود. دوم، شیر کامل را بخارپز کنید و به آرامی آن را داخل نوشیدنی بریزید و اجازه دهید مقداری کف شیر روی آن کف کند.

این نوشیدنی را می توان با خامه فرم گرفته یا با مارشمالو میل کرد. به دلیل چندین دهه آزمایش، انواع مختلفی از موکا وجود دارد. سس شکلاتی که موکا استفاده می کند را می توان جایگزین پودر کاکائو و شکر کرد.

پودر کاکائو و شکر می توانند به این نوع لته طعم شکلاتی غنی تر و بیشتری نسبت به استفاده از شربت شکلات بدهند. بسیاری از مردم استفاده از پودر کاکائو را به سس شکلات ترجیح می دهند زیرا می توانند شیرینی موکاهای خود را با بازی با مقدار شکر کنترل کنند.

موکاها را می‌توان با بسته‌های شکلات داغ فوری نیز درست کرد، اما این موکاها به احتمال زیاد طعم شیرین‌تری نسبت به موکای معمولی خواهند داشت. شیرینی موکا لته بسته به ترجیحات، فرهنگ و باریستا متفاوت است.

تغییرات

موکا لته ممکن است علاوه بر کافه لته کلاسیک، بیشترین تجربه را برای نوشیدنی اسپرسو داشته باشد. در نتیجه، تنوع زیادی از این نوشیدنی وجود دارد. با این حال، محبوب ترین ممکن است موکا شکلات سفید باشد.

موکای شکلات سفید یک نسخه شیرین تر و کمتر شکلاتی از موکای معمولی است. این دو حتی می توانند برای ایجاد موکای مرمری ترکیب شوند. این نوشیدنی به دلیل رنگ قهوه ای مایل به قهوه ای که دارد اغلب به عنوان موکای خرمایی نیز شناخته می شود. مزه موکای مرمری بیشتر شبیه شکلات شیری است تا شکلات سفید یا نوشیدنی شکلات تلخ.

بسیاری از طعم های دیگر به موکای سنتی اضافه شده اند تا احساسات تعطیلات مانند موکای نعناع فلفلی را ایجاد کنند. این نوشیدنی با شربت نعناع درست می شود اما می توان آن را در خانه با کمی عصاره نعناع به موکا لته کلاسیک شما تهیه کرد.

برای دم کردن یک بیسرین سنتی به جای موکا لته مدرن، یک شات اسپرسو دم کنید و شربت شکلات را به آن اضافه کنید. این نوشیدنی اغلب بر حسب ترجیح شامل یک حبه کف شیر یا خامه فرم گرفته بود. این یک نوشیدنی خوشمزه است که می تواند به شما کمک کند با دوستداران قهوه در گذشته ارتباط برقرار کنید.

نتیجه

موکا لته یک نوشیدنی اسپرسو شکلاتی فوق العاده است که طعم تلخ و خاکی قهوه را با طعمی از شیرینی برجسته می کند. کرمی بودن شیر بخار پز و خامه فرم گرفته موکا لته را واقعا بی نظیر می کند.

بیسرین اغلب حاوی اسپرسو با یک قاشق خامه بود. اگرچه شربت شکلات و اسپرسو یکسان باقی ماندند، اما هر کسی که هر دو نوشیدنی را مصرف کرده باشد، می تواند موافق باشد که طعم آنها اساساً متفاوت است.

موکا لته به یکی از محبوب ترین نوشیدنی های اسپرسو در سراسر جهان تبدیل شده است. این فقط نشان می دهد که شکلات و قهوه یک ترکیب طعم قدرتمند هستند.[1]https://twigscafe.com/everything-you-need-to-know-about-mocha/

در ادامه به بررسی انواع قهوه و راهکار های خرید قهوه مناسب خواهیم پرداخت.

لویا کافی در زمینه قهوه تحقیقات زیادی انجام داده و قهوه ای با کیفیت به دست علاقه مندان قهوه می رساند.

برای آگاهی از قیمت قهوه به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.