قهوه پی بی | دانه ای خاص

قهوه پی بی

قهوه پی بی یکی از انواع قهوه است که جذابیت خاصی دارد. نام آنها به تنهایی چشم نواز است. آنها همچنین در مقایسه با دانه های قهوه معمولی دارای مشخصات فنجان برتری هستند.

اما آیا این افسانه چیزی قابل باور است؟ ما می خواهیم دنیای قهوه پی بی را کشف کنیم و کشف کنیم که آنها چه هستند، خاص هستند و چگونه آنها را برشته کنیم. شاید بار دیگر هنگام خرید قهوه انتخاب شما قهوه پی بی باشد.

PEABERRY چیست و چگونه تشکیل می شود؟

در داخل یک گیلاس قهوه معمولی بدون عیب، انتظار می رود دو دانه پیدا کنید که جلوی صاف آنها به سمت داخل و پشت گرد آنها به سمت بیرون باشد. دانه های گیلاس قهوه همان چیزی است که حذف، پردازش و برشته می شود تا مصرف کنندگان از «دانه های قهوه» لذت ببرند.

تخمین زده می شود که پیتبری حدود 5 تا 10 درصد از برداشت را تشکیل می دهد. آنها در نتیجه یک جهش یا نقص طبیعی در داخل گیلاس قهوه رخ می دهند، جایی که یک تخمک نمی تواند گرده افشانی کند. این باعث ایجاد فضای اضافی برای دانه در حال رشد می شود. در این فضا، یک دانه بزرگتر و گردتر در داخل رشد می کند. این یک دانه قهوه پی بی است.

همه گیلاس‌های یک‌دانه را نمی‌توان به‌عنوان قهوه پی بی تعریف کرد، زیرا ممکن است فقط یک دانه معمولی و صاف در داخل گیلاس رشد کند.

Peaberries معمولاً در طی فرآیند پس از برداشت دسته بندی و جدا می شوند. آنها یا با استفاده از یک غربال یا ماشین آلات پیچیده ای که به سرعت بر اساس وزن و اندازه مرتب می شوند، از هم جدا می شوند.

خرید قهوه

چرا پی بی دانه برتر در نظر گرفته می شود؟

گاهی اوقات اعتقاد بر این است که از آنجایی که یک لوبیا فلوتی نیازی به اشتراک مواد مغذی بین دو دانه ی جدا شده ندارد، دارای طعم عالی است.

معمولاً گفته می شود که قهوه پی بی می تواند اسیدی روشن، شیرینی و طعم های غلیظ و پیچیده را در یک فنجان ارائه دهد. برشته‌کننده‌ها سطوح بالاتری از تراکم در پیت‌بری را گزارش می‌کنند. اما با توجه به تحقیقات بسیار محدودی که بر روی قهوه پی بی انجام شده است، نمی توان گفت که آیا این شواهد نتیجه شرایط رشد منحصر به فرد آن است یا صرفاً اینکه تعداد زیادی از آن ها با کیفیت بالا هستند، شاید در ارتفاعات بالا یا دماهای سرد رشد کرده اند.

همچنین شایان ذکر است که قهوه پی بی موجود در بازار امروز با نام تجاری “قهوه پیبری” احتمالاً در شرایط با کیفیت بالا رشد کرده اند. این منجر به کیفیت کلی محصول می شود و نه فقط قهوه پی بی.

قیمت قهوه

آیا باید قهوه پی بی را برتر در نظر گرفت؟

قهوه پی بی جالب است، که نمی توان آن را انکار کرد. اما اینکه آیا آنها نسبت به دانه های معمولی برتری دارند یا خیر، قابل بحث است.

مانوئل تورس، که مسئول برشته کردن قهوه Brew92 در عربستان سعودی است، توضیح می دهد که قهوه پی بی «می تواند واقعاً خوب باشد یا می تواند قهوه معمولی باشد». آندرس سالیناس، برشته‌کننده قهوه در Cob’s Cafe در کلمبیا، اضافه می‌کند که «مانند سایر دانه‌های قهوه، می‌توانید کیفیت خوب یا بد را انتخاب کنید».

کیفیت یک قهوه پی بی تحت تأثیر همان متغیرهایی مانند تنوع، روش پردازش و ارتفاع قرار می گیرد که دانه های قهوه معمولی هستند. مانوئل توضیح می‌دهد که تولیدکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که شیوه‌های کشاورزی آن‌ها به طور کلی باکیفیت است – که به نوبه خود، میوه‌های باکیفیت تولید می‌کند. این باید در اولویت باشد و تولیدکنندگان باید هدفشان این باشد که «کل فرآیند را منسجم کنند» تا از این کیفیت اطمینان حاصل کنند.

ویژگی‌های گزارش‌شده قهوه پی بی مانند اسیدیته روشن، شیرینی و پیچیدگی طعم‌ها، البته در دانه‌های قهوه معمولی مزه خواهد شد. این به دلیل سخت کوشی تولیدکنندگان و همچنین تعدادی متغیر است.

مراحل مختلف سفر از درختی به فنجان دیگر نیز در طعم نهایی نقش دارد. این شامل حمل و نقل، برشته کردن، کنترل کیفیت و البته دم کردن است.

با فرض اینکه همه قهوه های پی بی برتر هستند، به خصوص زمانی که مراحل بسیار زیادی وجود دارد که تولیدکنندگان و برشته‌کنندگان برای برجسته کردن ویژگی‌های خاص در تمام قهوه‌های خود انجام می‌دهند، بسیار ساده‌سازی خواهد بود.

دانه قهوه پی بی

نحوه برشته کردن قهوه پی بی

چه برتر باشد چه نباشد، برای به دست آوردن بهترین نتیجه از این لوبیاهای کمیاب، باید به درستی برشته شوند. در اینجا چند نکته مختلف برای برشته کردن آنها وجود دارد.

اول، مهم است که توجه داشته باشید که قهوه پی بی قبل از بو دادن باید از دانه های معمولی جدا شود. اگرچه این کار معمولاً در طول فرآیند پس از برداشت انجام می شود، بو داده ها نیز باید بررسی کنند. به دلیل تفاوت در اندازه و چگالی آنها با دانه های معمولی، گرما به طور متفاوتی در سراسر دانه منتقل می شود. این منجر به اختلاف در نحوه برشته شدن و سرعت برشته می شود.

بو دادن نمونه اولین گام برای تعیین طعم های برجسته است. با این حال، ایجاد یک نمایه برشته برای پیتبری می تواند دشوارتر از یک دانه معمولی باشد. آندرس معتقد است که این به دلیل “ساختار گرد و … تراکم” است و توضیح می دهد که “دانه های غیر معمول به پارامترهای غیر معمول نیاز دارند”. بنابراین، اگر معمولاً با قهوه پی بی کار نمی کنید، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.

هنگامی که یک پروفایل برشته برای قهوه پی بی خود ایجاد کردید، بقیه برشته کردن می تواند بسیار ساده تر از برشته کردن دانه های معمولی باشد. این به دلیل تعدادی از عوامل است.

اول، شکل وجود دارد. Birdie Chiu، مالک Hazel & Hershey Coffee Roasters در هنگ‌کنگ، توضیح می‌دهد که «شکل گرد پی بی باعث می‌شود در دستگاه‌های برشته‌کاری، به‌ویژه دستگاه‌های درام، بهتر بغلتند». کارلوس د لا توره، رئیس کنترل کیفیت در کافه Avellaneda در مکزیکوسیتی، از این موضوع حمایت می‌کند و می‌گوید که این شکل «انتقال گرما را واقعاً کارآمد» می‌کند.

سپس قوام شکل وجود دارد. لوئیس لوپز، مدیر کیفیت در ASCAFÉ در کلمبیا، پیشنهاد می‌کند که «یکنواختی اندازه به برشته کردن کمک می‌کند»، و باعث می‌شود آنها حبوبات خوبی برای تمرین در حین برشته کردن باشند.

خرید قهوه پی بی

با این حال، چند نکته وجود دارد که باید مراقب آنها بود. Birdie پیشنهاد می‌کند که قهوه پی بی می‌توانند «ترک اول نسبتاً زودتر و کمتری داشته باشند (گاهی اوقات حتی غیرقابل توجه)»، که بنابراین در این زمان در بو دادن نیاز به توجه جدی دارد. کارلوس تاکید می‌کند که به دلیل شکل قهوه پی بی ، سرخ‌کنندگان باید بدانند که گرمای دستگاه برشته‌کننده ممکن است «بیشتر طول بکشد… رسیدن به مرکز» دانه.

مانند شبدر چهار برگ، گلابی نیز یک جهش طبیعی و جذاب است. اما آیا شبدر چهار برگ ضامن خوش شانسی است و آیا گیلاس تک دانه طعمی برتر را می دهد؟

قهوه پی بی با کیفیت بالا و قیمت قهوه مناسب وجود دارد. با این حال، این نتیجه چیزی فراتر از جهش آن خواهد بود. قهوه به خاطر جایی که از آن می آید، افرادی که به آن تمایل دارند و مراقبت در طول سفرش خاص است، نه صرفاً به خاطر شهرتش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.