قهوه فرنچ پرس خوش طعم و غنی

فرنچ پرس

یاد بگیرید که چگونه از فرنچ پرس برای تهیه قهوه صاف، غنی و خوشمزه در خانه استفاده کنید. تهیه قهوه با استفاده از فرنچ پرس کمی بیشتر طول می کشد، اما در واقع بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. فنجان به دست آمده کاملاً ارزش چند دقیقه وقت اضافی را دارد.

من عاشق یک فنجان قهوه عالی در صبح هستم. واقعاً چیزی که باید بگویم این است که صبح به یک فنجان قهوه عالی نیاز دارم و من از آن لذت می برم! قهوه فرنچ پرس خود را با چیزی شیرین مانند شکلات توت فرنگی یا بیسکوییت کره بادام زمینی میل کنید و لذت ببرید.

فکر می‌کنم وقتی نحوه استفاده از پرس قهوه را یاد بگیرید، می‌توانید هر روز از قهوه‌ی واقعا خوب و خوشمزه لذت ببرید و برای

فرنچ پرس چیست

چرا این روش تهیه قهوه فرانسوی را دوست خواهید داشت؟

بدون دردسر است. برخی از دستور العمل های فرنچ پرس در مورد اونس و وزن تفاله قهوه بسیار فنی هستند. من فکر نمی کنم که لازم باشد. ما از وزن ها و اندازه گیری های آسان برای این دستور استفاده می کنیم.
فرنچ پرس واقعا خوش طعم است. اگر قبلاً قهوه فرنچ پرس را امتحان نکرده اید، حتما امتحان کردن این قهوه خوش طعم را در برنامه خود جای دهید. این بهترین فنجان قهوه ای است که تا به حال در خانه درست خواهید کرد، قول می دهم.
آسان است! من قصد دارم تمام اطلاعاتی را که برای تهیه قهوه فرنچ پرس کامل نیاز دارید در اختیار شما بگذارم. شما می توانید این فرآیند را بارها و بارها تکرار کنید و هر بار فنجان قهوه بهتری را دریافت کنید.

فرنچ پرس چیست؟

به طور کلی از شیشه و فلز ساخته شده است، یک قهوه ساز پرس فرانسوی شبیه یک پارچ شیشه ای کوچک با یک فیلتر فلزی و پیستون داخل آن است. آنها در اندازه های مختلف هستند، اما محبوب ترین مدل ها حدود 2 فنجان بزرگ قهوه را تولید می کنند.

ممکن است در رستوران‌ها یا کافی‌شاپ‌های مجلل قهوه فرانسوی سرو شود.

خوشبختانه، ما نحوه استفاده از فرنچ پرس را در خانه یاد خواهیم گرفت، بنابراین می‌توانید هر زمان که خواستید از این قهوه غنی و طعم‌دار لذت ببرید.

قهوه فرنچ پرس

قهوه فرنچ پرس چیست؟

فرآیند تهیه قهوه فرنچ پرس شامل ترکیب قهوه آسیاب شده درشت با آب جوش و خیساندن آن در فرنچ پرس قبل از فرو بردن تفاله ها در کف کاراف است.

قهوه به دست آمده طعم غنی تر و کامل تری نسبت به روش های دیگر دارد. یکی از مزایای این روش این است که چون گرمای کمتری برای تهیه آن وارد می‌شود، کمتر احتمال دارد که طعم تلخی را که در بسیاری از قهوه‌ها رایج است ایجاد کنید.

نحوه استفاده از فرنچ پرس برای تهیه قهوه

اندازه این دستور پخت 2 فنجان قهوه است. شما به راحتی می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که بسته به نیاز خود بیشتر یا کمتر شود. من تمام جزئیات نسبت مناسب قهوه به آب را در پایین صفحه توضیح خواهم داد.

بعد از خرید قهوه آن را آسیاب کنید. دانه های قهوه بو داده کامل را در یک آسیاب قهوه بریزید و به صورت درشت آسیاب کنید. این مهم است زیرا یک آسیاب ریز سوراخ های فیلتر فرنچ پرس را مسدود می کند.
آب جوش. با استفاده از کتری یا قابلمه، آب را به جوش بیاورید. از روی حرارت بردارید و بگذارید 2 دقیقه بماند تا دما کمی کاهش یابد.

پودر قهوه را اضافه کنید. قهوه آسیاب شده را به فرنچ پرس اضافه کنید و آب داغ را روی قهوه بریزید. با استفاده از یک قاشق پلاستیکی، آن را سریع هم بزنید و روی آن را بپوشانید. هنوز پیستون را فشار ندهید!
شیب تند. قهوه را به مدت 4 دقیقه بگذارید تا دم بکشد. اگر قهوه سبک تر یا قوی تر را ترجیح می دهید، می توانید زمان بندی را تنظیم کنید. 4 دقیقه نقطه شیرینی برای دم کردن متعادل و با قدرت متوسط است.
پیستون را با دقت به سمت پایین فشار دهید و تفاله های قهوه را به پایین فشار دهید. قهوه خود را در لیوان بریزید و لذت ببرید.

نحوه آسیاب کردن قهوه برای فرنچ پرس

یک فنجان قهوه فرنچ پرس خوب وابسته به آسیاب است. در حالی که می توانید قهوه از قبل به اندازه مناسب آسیاب شده را آنلاین بخرید، من به شدت پیشنهاد می کنم دانه های خود را آسیاب کنید. قهوه شما به این ترتیب بسیار تازه تر خواهد بود و کنترل کاملی بر آسیاب آن خواهید داشت.

اگر دانه‌های قهوه عربیکا یا دانه های قهوه روبوستا خود را با آسیاب دستی یا آسیاب برقی آسیاب می‌کنید، آن‌ها را تا زمانی که شبیه ماسه درشت شوند، آسیاب کنید. اگر خیلی طولانی آسیاب می کنید و قهوه بیشتر شبیه پودر به نظر می رسد، از اول شروع کنید! می توانید از آن قهوه برای دستگاه قطره چکان خود استفاده کنید. برای فرنچ پرس باید از آسیاب درشت استفاده کنید.
برخی از آسیاب های قهوه اتوماتیک هستند. اگر یک آسیاب قهوه از قبل برنامه ریزی شده دارید، آن را روی “متوسط” تنظیم کنید تا آسیاب کاملی داشته باشید.

آسیاب قهوه

جزییات فنی

فکر می‌کنم مهم است که بدانید مردم فرمول دقیقی را برای تهیه بهترین فنجان قهوه فرنچ پرس تعیین کرده‌اند.

نسبت فرنچ پرس: برای هر 1 فنجان (8 اونس) آب، از 1 قاشق غذاخوری گرد قهوه آسیاب شده استفاده کنید. بنابراین، برای دو فنجان آب، 2 قاشق غذاخوری گرد می خواهید.
دمای آب فرنچ پرس: دمای مناسب برای دم کردن قهوه 195 درجه فارنهایت/90 درجه سانتی گراد است. این فقط کمی کمتر از جوش است. به جای استفاده از دماسنج، دوست دارم آبم را بجوشانم و سپس یک تایمر را برای 2 دقیقه تنظیم کنم تا دما کمی پایین بیاید.

چه مدت برای دم کردن قهوه فرنچ پرس

نقطه شیرین برای دم کردن قهوه در فرنچ پرس چیزی حدود 4 دقیقه است. من متوجه شدم که اگر یک فنجان قهوه واقعاً قوی بخواهم، 5 دقیقه عالی است، و اگر آن را سبک تر بخواهم، می توانم 3 دقیقه انجام دهم و دقیقاً به آنچه می خواهم برسم.

احتمالاً باید آزمایش کنید تا دقیقاً قهوه خود را چگونه دوست دارید. با 4 دقیقه شروع کنید و از آنجا تنظیم کنید.

سوالات متداول قهوه فرنچ پرس

چرا قهوه فرنچ پرس من ضعیف است؟

ممکن است دو مسئله وجود داشته باشد. اول، ممکن است اجازه ندهید قهوه به اندازه کافی خیسانده شود. حتما از تایمر برای دم کردن حداقل 4 دقیقه استفاده کنید. همچنین، قهوه فرنچ پرس ضعیف می تواند به دلیل آسیاب اشتباه باشد. معمولاً قهوه ضعیف از دانه های قهوه ای که خیلی درشت آسیاب شده اند به دست می آید. دفعه بعد مطمئن شوید که درجه درشت متوسط ​​دارید.

آیا می توانید از قهوه آسیاب شده در فرنچ پرس استفاده کنید؟

شما نباید از قهوه آسیاب شده ای که در قهوه ساز قطره ای در فرنچ پرس استفاده می کنید استفاده کنید. قهوه خیلی ریز آسیاب می‌شود، فیلتر را مسدود می‌کند و احتمالاً قهوه‌ای گل‌آلود و رنده‌شده ایجاد می‌کند. در عوض، دانه های خود را آسیاب کنید یا قهوه ای بخرید که به طور خاص برای فرنچ پرس آسیاب شده است.

آیا باید فرنچ پرس را هم بزنید؟

بله، قبل از گذاشتن درب، مخلوط قهوه/آب را کمی هم بزنید. این به تفاله‌های قهوه کمک می‌کند تا کاملاً با آب اشباع شده و دم‌کردن بهتری داشته باشد. اگر از هم زدن خودداری کنید، در نهایت با توده های قهوه مواجه می شوید که هرگز آب را لمس نکرده اند، بنابراین قهوه ضعیفی خواهید داشت.
هر چند فقط یک بار باید هم بزنید. هم زدن اغلب توصیه نمی شود، زیرا می تواند روند خیساندن را مختل کند.

چرا نمی توانم فرنچ پرس خود را با قاشق فلزی هم بزنم؟

از آنجایی که پرس قهوه از شیشه ساخته شده است، باید مراقب باشید که آسیبی به آن وارد نشود. یک قاشق پلاستیکی یا چوبی نسبت به قاشق فلزی نرم‌تر است، بنابراین به طور تصادفی شیشه را خراش نمی‌دهید.

شاید وسوسه انگیز باشد که آن را بشویید و کنار بگذارید تا فردا دوباره استفاده کنید، اما مهم است که پرس قهوه خود را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید. قهوه ای که در ظروف شیشه ای باقی می ماند، لکه می کند و لایه ای به جا می گذارد که اگر روی آن بماند و دوباره گرم شود، به سختی پاک می شود.
با یک قاشق پلاستیکی یا دستان خود، به آرامی تفاله ها را از ته قفسه جدا کنید. سپس تمام قطعات را با آب گرم و صابون بشویید. بگذارید در هوای آزاد خشک شود تا دوباره از آن استفاده کنید.

آیا قیمت قهوه فرنچ پرس با بقیه قهوه ها تفاوت زیادی دارد؟

خیر قیمت این قهوه همانند باقی قهوه هاست و تفاوت چندانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.