خواص قهوه سبز برای سلامتی

خرید قهوه سبز

اگر موز سبز است، به اندازه کافی رسیده نیست تا بخورید.
اگر گوشت یا سیب زمینی سبز شود، شروع به خراب شدن می کند.
اگر لکه‌های سبز رنگ روی نان یا میوه‌ها مشاهده کردید، وقت آن است که آن‌ها را بیرون بیندازید.

قهوه سبز؟ این یک موضوع کاملا متفاوت است.

ممکن است درباره مکمل های قهوه سبز و خرید قهوه سبز در ارتباط با برنامه های کاهش وزن شنیده یا خوانده باشید، اما اگر تا به حال به سوپرمارکت یا کافی شاپ محلی خود رفته اید تا به دنبال قهوه سبز واقعی بگردید، ممکن است ناامید شده باشید. برخی آن را حمل می کنند، اما اکثر آنها این کار را نمی کنند.

مزایای ادعایی کاهش وزن قهوه سبز کاملاً بحث برانگیز است و به زودی به آن داستان خواهیم پرداخت. با این حال، به دلایل دیگری که ما نیز در مورد آنها صحبت خواهیم کرد، در دنیای سلامت و تندرستی بسیار محبوب شده است.

علیرغم تبلیغات اخیر، قهوه سبز انواع عجیب و غریبی نیست که از تولیدکنندگان تخصصی یا کشورهای دور دست تهیه شود. در حقیقت، در هر مزرعه و مزرعه قهوه، مقدار زیادی دانه قهوه سبز وجود دارد. قیمت قهوه سبز نیز مانند قهوه های دیگر انواع متفاوتی دارد.

قهوه سبز چیست؟

قهوه سبز از دانه های قهوه سبز به دست می آید و مترادفی برای دانه‌های قهوه سبز وجود دارد: دانه‌های قهوه.

درست است؛ قهوه سبز به سادگی محصولی از دانه های قهوه معمولی، معمولی و خام است که هنوز بو داده نشده اند. دانه های قهوه ای که چیده و فرآوری شده اند سبز هستند و فقط به دلیل فرآیند برشته کردن، رنگ قهوه ای آشنا خود را به خود می گیرند.

(اگر فکر می‌کردید که دانه‌های قهوه قرمز یا زرد هستند، نیمی از حق با شماست. آن‌ها «گیلاس‌های» قهوه‌ای هستند که حاوی دانه‌ها هستند.)

یک تعریف دیگر وجود دارد که باید قبل از حرکت به آن بپردازیم: عصاره قهوه سبز. بدیهی است که این ماده از دانه‌های قهوه خام استخراج می‌شود و محصولی است که به عنوان مکمل کاهش وزن به بازار عرضه می‌شود.

با این حال، در صنعت قهوه نیز کاربرد مهمی دارد. عصاره دانه قهوه سبز در فرآیندی که به آن فرآیند آب سوئیس برای کافئین‌زدایی قهوه می‌گویند، استفاده می‌شود، روشی کاملا طبیعی که از دهه 1980 فقط به صورت تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.

بنابراین این پاسخ ساده است: هنگام خرید قهوه سبز قهوه ای را خواهید دید که بو داده نشده است. با این حال، هنوز هم می توانید آن را بنوشید.

قهوه سبز

قهوه سبز چه طعمی دارد؟

بیشتر «طعم قهوه» که به آن عادت کرده‌ایم، و همچنین عطر علامت تجاری دم‌نوش، به فرآیند برشته کردن مربوط می‌شود. بنابراین اگر قهوه سبز را در آزمایش چشایی کور بنوشید، ممکن است حتی متوجه نشوید که قهوه است.

قهوه سبز طعمی ملایم تر و سبک تر از قهوه معمولی دارد و وقتی به درستی درست شود کمی غلظت دارد. برخی طعم آن را “علفی” توصیف می کنند یا آن را با طعم چای سبز یا گیاهی مقایسه می کنند، اما کاملاً یکسان نیست. همچنین نسبت به قهوه بو داده اسیدی تر است.

قهوه‌ای که از دانه‌های سبز خام تهیه می‌شود چه دانه قهوه روبوستا و چه دانه قهوه عربیکا، واقعاً شبیه «قهوه» نیست. معمولاً رنگی کهربایی دارد، گاهی اوقات با رنگ سبز.

اگرچه اینها تفاوت های سطحی هستند. سوال مهم – حداقل در هنگام در نظر گرفتن فواید سلامتی و پزشکی – این است که آیا قهوه بو داده و سبز دارای ویژگی های شیمیایی یکسانی هستند؟ خیر.

دم کردن قهوه سبز

چه چیزی قهوه سبز را متفاوت می کند

دانه های قهوه حاوی ترکیباتی به نام اسیدهای کلروژنیک هستند. بسیاری از غذاهای دیگر مانند زغال اخته، گوجه فرنگی و بادمجان نیز حاوی این اسیدها هستند، اما قهوه از همه آنها بالاتر است.

اسید کلروژنیک و یکی از محصولات جانبی آن، کافئیک اسید (بدون ارتباط با کافئین) به خوبی شناخته شده است که دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است. در واقع، اعتقاد بر این است که بسیاری از مزایای سلامتی قهوه به دلیل وجود این اسیدها است.

با این حال، وقتی دانه‌های قهوه را برشته می‌کنید، یک اتفاق خنده‌دار رخ می‌دهد. همانطور که آنها طعم بیشتری می گیرند، سطح اسید کلروژنیک آنها به طور چشمگیری کاهش می یابد.

به عبارت دیگر، دانه‌های قهوه بو داده نشده حاوی مقدار بسیار بیشتری از ترکیباتی هستند که دارای مزایای پزشکی و سلامتی هستند – یا به بیان ساده‌تر، قهوه سبز برای شما بهتر از قهوه بو داده است.

یک تفاوت دیگر بین قهوه سبز و قهوه معمولی وجود دارد: میزان کافئین آنها.

تعمیم آن دشوار است، زیرا انواع لوبیا و روش های برشته کردن همه تأثیر دارند. با این حال، بو دادن دانه های قهوه به آرامی میزان کافئین موجود در قهوه را کاهش می دهد. برای مثال کباب تیره نسبت به کباب روشن کافئین کمتری دارد.

بنابراین قهوه‌ای که از دانه‌های قهوه سبز خام تهیه می‌شود، که اصلاً تحت فرآیند برشته کردن قرار نگرفته‌اند، مقداری کافئین بیشتر از برشته‌های روشن و کمی بیشتر از تیره‌ترین برشته‌ها دارد. (این در مورد عصاره قهوه سبز صدق نمی کند؛ استفاده از آن باعث کاهش مصرف کافئین می شود.)

اکنون که مقایسه ها از بین رفته اند، زمان آن رسیده است که به بخش هایی از این مقاله که بیشتر خوانندگان به آن علاقه مند هستند برسیم.

فواید قهوه سبز برای سلامتی

بحث طولانی مدت در مورد توانایی فرضی عصاره قهوه سبز برای کمک به کاهش وزن سزاوار بخش خاص خود است – و ما چه کسی هستیم که نه بگوییم؟

ما این بحث را پس از خلاصه ای از مزایای کمتر بحث برانگیز دارویی و سلامتی که قهوه سبز می تواند ارائه دهد، تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

قند خون و دیابت

تعدادی از مطالعات گزارش کرده اند که قهوه سبز (یا عصاره آن، که به شکل مکمل مصرف می شود) می تواند سطح گلوکز خون ناشتا، سطح تری گلیسیرید و پروفایل کلی چربی را بهبود بخشد. همه به طور پیچیده با ایجاد یا کنترل دیابت نوع 2 مرتبط هستند.

همچنین شواهدی وجود دارد که اسیدهای کلروژنیک غنی از آنتی اکسیدان موجود در قهوه سبز می تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و سندرم متابولیک، علل اصلی دیابت، را در بیماران پیش دیابتی درمان کند. این اثرات در هر دو شرکت کننده سالم و چاق در مطالعه دیده شده است.

فشار خون

پروژه های تحقیقاتی و کارآزمایی های بالینی متعددی وجود دارد که توانایی عصاره قهوه دانه سبز و اسیدهای کلروژنیک را در کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا نشان می دهد و در عین حال عملکرد عروق خونی آنها را بهبود می بخشد.

مطمئناً به نظر می‌رسد که استفاده از عصاره قهوه سبز یا مکمل‌های غذایی می‌تواند یک جزء مؤثر در درمان فشار خون بالا باشد، اگرچه استفاده از هر رویکرد پزشکی جایگزین برای درمان بیماری یا بیماری همیشه باید ابتدا توسط متخصص مراقبت‌های بهداشتی اولیه شما پاک شود.

قیمت قهوه سبز

کلسترول بالا

یک متاآنالیز تحقیقات انجام شده در مورد توانایی عصاره دانه قهوه سبز در درمان سطوح کلسترول، نویدبخش این رویکرد است.

بهبود در کلسترول تام، کلسترول HDL (خوب) و کلسترول LDL (بد) همگی در بیمارانی که از مکمل عصاره قهوه سبز استفاده می کنند نشان داده شده است.

سایر مزایای سلامتی احتمالی

مطالعات در مورد توانایی قهوه سبز یا عصاره آن در درمان تعدادی دیگر از بیماری ها یا شرایط پزشکی، تا این لحظه بی نتیجه هستند.

با این حال، زمانی که اسیدهای کلروژنیک یا قهوه سبز برای بهبود خلق و خو و خستگی، عملکرد مغز و بیماری‌های تخریب‌کننده عصبی مانند بیماری پارکینسون و آلزایمر و عفونت‌های باکتریایی آزمایش شدند، نتایج مطالعات امیدوارکننده‌ای وجود داشت.

همچنین مطالعات مقدماتی روی حیوانات یا لوله آزمایش وجود دارد که نشان می‌دهد اسیدهای کلروژنیک موجود در قهوه سبز ممکن است به درمان سرطان پوست و همچنین انواع جدی‌تر این بیماری از جمله سرطان ریه، کبد، سینه و روده کمک کند.

و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اسیدهای کلروژنیک آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که از نظر تئوری قادر به مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد هستند که باعث آسیب جدی به بدن می شود و عامل اصلی در ایجاد بیماری های متعدد است.

عصاره قهوه سبز به عنوان مکمل کاهش وزن

حدود یک دهه پیش، قهوه سبز به طور گسترده ای به عنوان یک درمان معجزه آسا برای چاقی مطرح شد.

بسیاری از تولیدکنندگان، با شروع جهشی توسط دکتر اوز، مجری برنامه گفتگوی آمریکایی، مکمل‌های قهوه سبز را به دلیل مطالعات حیوانی که ظاهراً نشان می‌داد قهوه سبز در کاهش وزن بدن و تجمع چربی بهتر از دارونماها عمل می‌کند، به کار گرفتند.

فقط چند مطالعه انسانی در مورد این موضوع انجام شد، و تجزیه و تحلیل آنها توسط دانشمند بریتانیایی ایگو اوناکپویا نشان داد که آنها قابل اعتماد نیستند. آنها ضعیف ساخته شده و در مدت زمان بسیار کوتاه انجام شده است.

هیچ تحقیق بعدی ادعاهای کاهش وزن را تایید نکرده است، و کارشناسان بهداشت این احتمال را که عصاره قهوه سبز می تواند به عنوان یک کمک کاهش وزن باشد را رد کرده اند. با این وجود، فروش همچنان به رونق خود ادامه می دهد.

کاهش سایز با قهوه سبز

عوارض جانبی احتمالی قهوه سبز

همه غذاها یا مکمل هایی که برای شما مفید هستند خوش خیم نیستند. بسیاری از آنها معایب بالقوه ای نیز دارند. قهوه سبز نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما عوارض جانبی احتمالی آن عوارض جزئی هستند.

اولین مورد دلیل محتوای کافئین قهوه سبز است.

البته اکثر مردم می توانند مقادیر متوسطی از کافئین را تحمل کنند، اما زمانی که کافئین بیش از حد مصرف شود، می تواند منجر به اضطراب و مشکلات خواب شود.

هیچ قانون محکمی در مورد میزان قهوه سبز “بیش از حد” وجود ندارد، زیرا واکنش همه افراد به کافئین متفاوت است. اما به نظر می رسد نوشیدن چهار یا پنج فنجان در روز خط جدایی است.

کافئین بیش از حد ممکن است باعث افزایش فشار خون شود، اما از طرف دیگر، اسید کلروژنیک موجود در قهوه سبز می تواند فشار خون را کاهش دهد.

این اثرات متناقض می تواند برای افرادی که داروهایی برای درمان فشار خون بالا مصرف می کنند مشکل ساز باشد، بنابراین آنها باید قبل از افزودن قهوه سبز یا مکمل های قهوه سبز به برنامه روزانه خود به دنبال مشاوره پزشکی باشند.

نحوه مصرف قهوه سبز

شما می توانید قهوه سبز یا عصاره قهوه سبز را به چهار شکل تهیه کنید: دانه های کامل، آسیاب شده، پودر شده، در کپسول.

همچنین می‌توانید آن را با فنجان در برخی از کافی‌شاپ‌ها (از جمله استارباکس) بخرید – اگر آخرین مسیر را طی کنید، کیفیت قهوه به دانه‌هایی که استفاده می‌کنند و باریستاهایی که آن را درست می‌کنند بستگی دارد.

پودر قهوه سبز و کپسول برای استفاده به عنوان مکمل های غذایی در نظر گرفته شده است. البته کپسول ها به سادگی بلعیده می شوند و پودر را می توان با آب یا نوشیدنی دیگری به انتخاب شما مخلوط کرد.

تهیه قهوه از دانه های قهوه سبز خام آسیاب شده ساده است. تفاله ها را به مدت ده دقیقه در آب بسیار داغ (نه در حال جوش) قرار دهید، صاف کنید و بنوشید. دانه ریز متوسط ​​بهترین نتایج را ایجاد می کند.

اگر از دانه سبز خام بدون آسیاب کردن استفاده می کنید، این فرآیند تقریباً به همین راحتی است اما به زمان بیشتری نیاز دارد.

دانه ها را یک شب در آب خیس کنید.
مخلوط دانه/آب را به جوش بیاورید، پانزده دقیقه بجوشانید، سپس خنک کنید.
برای برداشتن دانه ها صاف کنید و بنوشید. باقیمانده قهوه را می توان برای چند روز در یخچال نگهداری کرد.
علاقه مندان به قهوه به شما خواهند گفت که هر چه دانه های قهوه بهتر باشد، قهوه بهتر است. این به ویژه برای قهوه سبز صادق است، زیرا بو دادن وارد تصویر نمی شود.

دانه‌های قهوه سبز خام از اتیوپی (با بدن کامل) و گواتمالا (صاف‌تر) جزو بهترین‌هایی هستند که می‌توانید پیدا کنید، اما تا زمانی که از یک تامین‌کننده قهوه معتبر خریداری کنید، باید بتوانید تقریباً از تمام مزایای سلامتی قهوه سبز لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.