قهوه ارگانیک چیست و چه تفاوتی با قهوه غیر ارگانیک دارد؟

تفاوت قهوه ارگانیک با قهوه معمولی

در این مطلب می خواهیم درباره یک موضوع مهم در ارتباط با قهوه صحبت کنیم. چیزی که به شدت بر کیفیت سلامت ما تاثیر می گذارد، به خصوص زمانی که به طور روزانه مصرف می شود.

در طول دهه گذشته، مواد غذایی ارگانیک از رویکردهای مهم سلامت بوده است. اما آیا واقعاً لازم است که از قهوه ارگانیک استفاده کنیم؟ آیا قهوه معمولی، به خوبی قهوه ارگانیک نیست؟ بیایید ببینیم کدام یک بهتر است.

قهوه ارگانیک چیست؟

اگر دوست ندارید قهوه ای بنوشید که در معرض آفت کش ها، علف کش ها، قارچ کش ها و کودهای مضر قرار گرفته باشد، پس نوشیدن قهوه ارگانیک راهی مطمئن برای تضمین سالم ترین قهوه است و در عین حال برای محیط زیست نیز بهتر است.

ممکن است برخی بگویند که بازار ارگانیک فقط یک مد است و مواد غذایی و نوشیدنی ها در سراسر جهان باید سطح خاصی از کیفیت را داشته باشند، بنابراین محصولات دارای برچسب ارگانیک فقط برای کلاهبرداری است.

از طرف دیگر، می توان گفت که مقررات غذا و نوشیدنی در سراسر جهان، یکسان نیست. بنابراین نیاز به محصولات ارگانیک به طور کلی بیشتر احساس می شود.

اگر می دانستید که آب آشامیدنی شما در معرض آفت کش ها قرار گرفته است، از آن می نوشیدید؟ پس چرا درباره قهوه چنین ریسکی می کنیم؟

فواید قهوه ارگانیک

آیا قهوه ارگانیک سالم تر است؟

قهوه غیر ارگانیک که مصرف می کنیم، با وجود بیش از 200 آفت کشی که برای رشد آن مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از محصولات کشاورزی است که به شدت تحت درمان شیمیایی قرار گرفته است.

از آنجایی که دانه های قهوه در تمام طول روز در زیر نور مستقیم خورشید قرار می گیرند، سیستم ایمنی آنها ضعیف می شود و گیاه قهوه را در برابر حشرات و آفات، مستعد تر می کند.

بنابراین کشاورزان مجبورند مقادیر زیادی آفت کش و حشره کش را مستقیماً روی دانه های قهوه بپاشند که به ناچار وارد نوشیدنی که ما هر روز می نوشیم نیز می شود. با وجود چنین فرآیندی می توان دید که این نه تنها برای سلامتی ما مضر است، بلکه برای کشاورزانی که در حال پرورش قهوه هستند نیز سمی است.

وقتی صحبت از قهوه معمولی می شود، دو گروه سلامتی وجود دارد که فرآیند کشاورزی بر آنها تاثیر می گذارد. اولین مورد افرادی هستند که گیلاس قهوه را می چینند و آنها را فرآوری می کنند. دومی شما هستید که مصرف کننده اید.

مواد شیمیایی موجود در کشت قهوه غیر ارگانیک برای کشاورزان بسیار خطرناک است. بعلاوه، این مواد می تواند باعث بیماری های بلند مدت و کوتاه مدت هم برای ما و هم برای کشاورزان شود.

فرق قهوه ارگانیک و غیر ارگانیک چیست؟

وقتی صحبت از قهوه ارگانیک و غیر ارگانیک است، تفاوت این دو چیست و برنده کدام است؟ آیا قهوه غیر ارگانیک واقعاً بد است؟

همانطور که از اطلاعات ذکر شده در بالا می بینید، قهوه غیر ارگانیک برای افرادی که آن را می نوشند، کشت می کنند یا حتی در اطراف محل کشت آن زندگی می کنند، خیلی خوب نیست.

اما اجازه دهید کمی بیشتر به روند کشاورزی قهوه ارگانیک و غیر ارگانیک بپردازیم.

بزرگ ترین تفاوت قهوه ارگانیک با غیر ارگانیک در بخش هایی از فرآیند است که ما نمی بینیم. فرآیند کشاورزی.

وقتی صحبت از کشاورزی ارگانیک می شود، تمرکز اصلی کشاورز تصمیم گیری در تمام مراحل فرآیند برای حمایت از سلامت محیط زیست و مصرف کننده است.

یک کشاورز ارگانیک، کار خود را با یک کود طبیعی آغاز می کند. این معمولاً کودی است که از خود خمیر قهوه یا کود دامی به دست می آید.

با اینکه یک کشاورز ارگانیک به اندازه کشاورز معمولی در ابتدای فرآیند نیاز به مبارزه با حشرات یا آفات زیادی ندارد، اما مشکل علف هرز همچنان وجود خواهد داشت.

برای این کار، کشاورز ارگانیک از روش های طبیعی برای از بین بردن علف های هرز استفاده می کند. این می تواند شامل سوزاندن علف های هرز با وجین کننده شعله گاز طبیعی، استفاده از حیوانات برای خوردن علف های هرز، یا حتی کار فیزیکی سخت برای از بین بردن علف های هرز با دست باشد.

یک کشاورز معمولی، فرآیند خود را با ضدعفونی کردن خاک برای حذف هرگونه قارچ طبیعی شروع می کند. مرحله بعد این است که به خاک یک کود شیمیایی پر از مواد نفتی می دهد. سپس دانه های قهوه قبل از کاشت، آغشته به حشره کش ها و قارچ کش ها می شوند. پس از کاشت بذز، یک ماده شیمیایی دیگر به آب آبیاری اضافه می شود تا از آفات به دور بماند. پس از اینکه گیاهان قهوه شروع به جوانه زدن کردند، روی آنها علف کش اسپری می شود تا علف های هرز ناخواسته از بین بروند.

با مقایسه این فرآیند های کشاورزی در کنار هم، انکار تفاوت فاحش در روش کشت قهوه ارگانیک و غیر ارگانیک، دشوار است.

کشت قهوه ارگانیک گیلاس قهوه

چرا قهوه ارگانیک بهتر است؟

وقتی صحبت از قهوه ارگانیک است، هیچ بحثی در این نیست که دانه قهوه تمیز تر برابر با هوا، آب و خاک تمیزتر است.

این به این دلیل است که در تولید قهوه از کودهای مصنوعی یا مواد شیمیایی استفاده نشده است. با اینکه قهوه معمولی هم هنوز دارای مزایای زیادی برای سلامت است، دانه های قهوه ارگانیک دارای اکسیدان های غنی از مواد مغذی بیشتری هستند. برخی افراد حتی ادعا می کنند که می توانند تفاوت طعم بین این دو قهوه را تشخیص دهند.

بهرحال مهم است که بدانید قهوه شما چگونه رشد کرده است. همه ما ترجیح می دهیم قهوه ای بخریم که کشت آن مسئولانه انجام شده باشد.

تفاوت قهوه بدون کافئین با قهوه معمولی در کشت ارگانیک

آیا قهوه ارگانیک می تواند بدون کافئین باشد؟ البته.

می توانید درباره قهوه بدون کافئین اینجا بیشتر بخوانید.

فرآیند کافئین زدایی قهوه که به طور سنتی شامل استفاده از حلال های شیمیایی است، می تواند باعث سرطان و سایر بیماری ها شود [1]https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22695871/.

قهوه ارگانیک بدون کافئین هیچ یک از این خطرات را ندارد، زیرا برای حذف کافئین، به جای حلال شیمیایی از آب سوییس استفاده می شود.

خرید قهوه بدون کافئین سوییس واتر

قبل از اینکه سوارهواپیما شوید تا کمی آب سوییس بیاورید، باید بدانید که هر نوع آب چشمه تصفیه شده این کار را انجام می دهد. این تکنیک از زمانی که در سال 1933 در سوییس توسعه یافت، به نام سوییس واتر شناخته می شود.

قهوه ارگانیک چیست؟

قهوه ارگانیک قهوه ای است که در معرض آفت کش ها، علف کش ها، قارچ کش ها و کودهای مضر قرار نگرفته است.

آیا قهوه ارگانیک سالم تر است؟

قهوه غیر ارگانیک که مصرف می کنیم، با وجود بیش از 200 آفت کشی که برای رشد آن مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از محصولات کشاورزی است که به شدت تحت درمان شیمیایی قرار گرفته است.

کشت قهوه ارگانیک چگونه است؟

یک کشاورز ارگانیک، کار خود را با یک کود طبیعی آغاز می کند. این معمولاً کودی است که از خود خمیر قهوه یا کود دامی به دست می آید. رای این کار، کشاورز ارگانیک از روش های طبیعی برای از بین بردن علف های هرز استفاده می کند. این می تواند شامل سوزاندن علف های هرز با وجین کننده شعله گاز طبیعی، استفاده از حیوانات برای خوردن علف های هرز، یا حتی کار فیزیکی سخت برای از بین بردن علف های هرز با دست باشد.

آیا قهوه غیر ارگانیک، مضر است؟

خیر، اما با اینکه قهوه معمولی هم هنوز دارای مزایای زیادی برای سلامت است، دانه های قهوه ارگانیک دارای اکسیدان های غنی از مواد مغذی بیشتری هستند. برخی افراد حتی ادعا می کنند که می توانند تقاوت طعم بین این دو قهوه را تشخیص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.