فرهنگ نوشیدن قهوه در ایتالیا

فرهنگ نوشیدن قهوه

ایتالیایی‌ها قهوه و خرید قهوه را جدی می‌گیرند و فرهنگ قهوه ایتالیا در طول قرن‌ها به یک شکل هنری واقعی تبدیل شده است.
از این گذشته، ایتالیا کشوری است که قهوه را به اروپا معرفی کرد و هر ساله تقریباً 6 کیلوگرم قهوه در آن سرانه مصرف می شود!
بنابراین، جای تعجب نیست که یک سیستم کامل از آیین ها و رفتارها در مورد قهوه در اینجا وجود دارد. معروف به il galateo del caffè، این آداب قهوه ایتالیایی است که به شدت رعایت می شود. پیروی از قوانین آن دشوار نیست. آنها به منظور استخراج حداکثر طعم و لذت از یک فنجان کوچک قهوه ساخته و تکمیل شده اند.

فرهنگ قهوه ایتالیایی زمانی معنا پیدا می کند که بدانید چگونه کار می کند. به آن به عنوان یک رقص جدید فکر کنید! در ابتدا ممکن است همه چیز بسیار دشوار و حتی خسته کننده به نظر برسد. هر چند وقتی مراحل را یاد گرفتید، همه چیز منطقی و ماهیت دوم می شود.
بنابراین، برای اینکه کار را برای شما آسان کنم، در این پست وبلاگ، بعضی قانون های فرهنگ قهوه ایتالیایی را با شما به اشتراک خواهم گذاشت. گام به گام شما را با اصول و اسرار آن آشنا خواهم کرد. من حتی به اشتباهات قهوه ای که خودم مرتکب شدم اعتراف خواهم کرد. به این ترتیب، قبل از اینکه متوجه شوید، قهوه خود را مانند یک ایتالیایی واقعی هم در ایتالیا و هم در خانه میل خواهید کرد.

قهوه عالی در همه جای ایتالیا

یکی از بهترین چیزها در مورد ایتالیا این است که قهوه روبوستا و قهوه عربیکا در همه جا وجود دارد. فقط برای خوردن یک فنجان قهوه مناسب نیازی به رفتن به کافی شاپ خاصی ندارید.

من این را دوست دارم که در ایتالیا قهوه عالی یک حق جهانی است. همه دسترسی آسان و ارزان به آن دارند. حتی ماشین‌های خودکار در اینجا قهوه بسیار خوبی درست می‌کنند.

دسترسی به قهوه عالی در ایتالیا در اختیار چند خبره نیست که ممکن است سال ها و هزاران سال را صرف تجهیزات و ترکیبات قهوه کنند. مهم نیست که موقعیت اجتماعی یا مالی آنها در زندگی چگونه باشد، ایتالیایی ها به طور کلی در مورد قهوه و نحوه نوشیدن آن می دانند.

باریستا در ایتالیا

باریستا یک شغل مورد احترام در ایتالیا

باریستا یک حرفه محبوب و قابل احترام در ایتالیا است. بیش از 400000 نفر در کافه های اینجا کار می کنند و هر روز صدها قهوه درست می کنند. در حالی که باریستا بودن در کشورهای دیگر اغلب شغلی است که توسط دانشجویان یا افرادی که به دنبال شغل هستند در حالی که برای پیشرفت حرفه ای در زمینه های مختلف تلاش می کنند، انجام می شود، باریستا بودن در ایتالیا می تواند یک شغل مادام العمر باشد. جالب اینجاست که آشیل گاگیا – مخترع اولین دستگاه قهوه مدرن بدون بخار – یک باریستا در میلان بود. او از مکانیزم پیستونی انقلابی استفاده کرد که به او اجازه می داد در 15 ثانیه یک اسپرسو درست کند. امروزه دستگاه های قهوه گاگیا یکی از بهترین ها در این زمینه هستند.

باریستای ایتالیایی قهوه‌سازی را تا حد یک هنر زیبا انجام می‌دهد. دستان متخصص او تمام عناصری را که برای تولید یک فنجان قهوه عالی باید کنار هم قرار گیرند، کنترل و تنظیم می کند. یک باریستای خوب در اینجا کیفیت مخلوط‌ها و برشته‌های مختلف قهوه را درک می‌کند، می‌داند چگونه از ماشین‌های قهوه مختلف نگهداری و استفاده کند و چگونه آسیاب قهوه را بسته به جزئیات کوچک تنظیم کند. مهمتر از همه، یک باریستای خوب می داند که چگونه با مشتریانی که بسیاری از آنها روز به روز برای قهوه روزانه خود برمی گردند، رابطه دوستانه برقرار کند.

به این ترتیب، خوب و خوشایند بودن برای باریستای شما ضروری است. سلام و احوالپرسی با او در مسیر ورود و خروج از بار، اخلاق نیکو محسوب می شود.

باریستاها در ایتالیا، به طور سنتی، انتظار انعام ندارند. در بعضی جاها، مخصوصاً در نقاط توریستی تر، من یک انعام کوچک روی پیشخوان دیده ام. اگرچه این هنوز بیشتر از یک قانون استثنا است.

قهوه در ایتالیا

یک اندازه قهوه برای همه

انتظار اندازه های پیچیده و فنجان های قهوه سطلی شکل را در ایتالیا نداشته باشید. در عوض، برای هر نوع قهوه ایتالیایی یک فنجان تک سایز وجود دارد. به عنوان مثال، یک اسپرسو در فنجان های کوچکی سرو می شود که در بالا کمی باز می شوند. فنجان های کاپوچینو گرد و در اندازه محدود هستند.

به هر حال، قهوه در ایتالیا را نباید در مدت طولانی نوشید یا نوشید. این یک سطل نیست که با داشتن فنجان قهوه قابل استفاده مجدد خود، برند یک شرکت قهوه خاص را به نمایش بگذارید یا اینکه چقدر از نظر زیست محیطی فکر می کنید، با خود حمل کنید.

قهوه در ایتالیا بسیار در محل سرو و مصرف می شود. اندازه ها کوچک هستند، حتی در مقایسه با آنچه که زنجیره های قهوه بین المللی ما را به این باور رسانده اند که یک اندازه قهوه قابل قبول است. از آب و شیر برای بزرگ کردن اندازه ها استفاده نمی شود تا احساس کنیم پول بیشتری می گیریم.

قهوه در اینجا بسیار تجربه ای برای داشتن در لحظه حال است. این یک نوشیدنی واقعاً قوی و بسیار خوش طعم است که باید در بهترین حالت خود از آن لذت ببرید. شما سفارش می دهید، از شما پذیرایی می شود، قهوه خود را می نوشید، از طعم آن در بهترین حالت لذت می برید، از پایان خود لذت می برید، به روز خود ادامه می دهید.

هیچ چیزی برای حمل کردن، چیزی که در طول روز از همه چیز بیهوده بخواهید، چیزی برای استفاده به عنوان یک کمک عاطفی وجود ندارد. همه چیز در مورد طعم در بهترین حالت و داشتن یک یا دو لحظه لذت و آرامش در طول روز است.

پشت پیشخوان بایستید یا پشت میز بنشینید

هنگام سفارش قهوه در ایتالیا، دو انتخاب دارید که آن را کجا ببرید:

  1. al banco (به انگلیسی، پشت پیشخوان) – شما صاف می مانید و قهوه خود را به پیشخوان سفارش میدهید.
  2. alla tavola (به انگلیسی، پشت میز) – شما پشت میز می نشینید و یکی از کارکنان سفارش شما را می گیرد.

تماشای ایتالیایی ها در حال خوردن قهوه هایشان در پیشخوان بسیار جالب است. از ورود به بار گرفته تا سفارش قهوه‌شان، خوردن آن و خروج از بار، کل مراسم به طور متوسط ​​6 تا 7 دقیقه طول می‌کشد (بر اساس مشاهداتی که یک بار در یک بار ایتالیایی بیش از نیم ساعت انجام دادم).

در این مدت، ایتالیایی‌ها یا در دنیای خودشان هستند، فقط از قهوه‌شان لذت می‌برند و به چیزهای خودشان فکر می‌کنند یا به صورت متحرک با کسی صحبت می‌کنند، معمولاً دوست یا همکارشان که با آن به بار آمده‌اند.

قدم زدن در یک بار و دیدن جمعیت در اطراف پیشخوان می تواند استرس را در فرد خارجی ایجاد کند که می خواهد اولین قهوه خود را در ایتالیا سفارش دهد. همیشه در نگاه اول مشخص نیست که چه کسی منتظر است و چه کسی قبلاً خدمت کرده است.

فقط یک دقیقه منتظر بمانید و مراحل را مشاهده کنید. ممکن است به زودی متوجه افرادی شوید که فنجان هایی در جلوی خود دارند (از آنها پذیرایی شده است)، افرادی که نعلبکی در جلوی خود دارند (آنها منتظر باریستا هستند تا یک فنجان قهوه تازه را روی نعلبکی بگذارد)، افرادی که سفید کوچک در دست دارند. تکه های کاغذ (منتظر پرداخت هستند) و افرادی که چشم باریستا را گرفته اند و سفارش خود را ثبت می کنند.

این دقیقاً همان کاری است که شما می خواهید انجام دهید – با احوالپرسی چشم باریستا را به خود جلب کنید و سپس سفارش خود را ثبت کنید.

از طرف دیگر، به سادگی یک میز انتخاب کنید، بنشینید، خود را راحت کنید، روزنامه بخوانید، ایمیل های خود را بررسی کنید و قبل از اینکه متوجه شوید یکی از کارکنان برای دریافت سفارش شما می آیند.

اسپرسو ایتالیایی

قهوه ها نام های ایتالیایی دارند

هنگام سفارش قهوه در ایتالیا، انتظار می رود که از نام ایتالیایی مناسب برای نوشیدنی قهوه ای که می خواهید تهیه کنید استفاده کنید. به هر حال، ایتالیایی‌ها قرن‌ها وقت صرف کرده‌اند تا نام‌های مناسب و روش درستی را برای تهیه بسیاری از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های قهوه در جهان بیاورند. بنابراین، مودبانه است که به واژگان ثابت آنها پایبند باشید.

در اینجا چند نکته ساده وجود دارد که به شما کمک می کند تا در کنار احساس و رفتار بیشتر از نظر قهوه محلی به شما کمک کند:

اگر یک اسپرسو می خواهید، چیزی که ایتالیایی باید بگویید un caffè است. اگر به زور عادت می گویید un espresso، زیاد نگران نباشید. خیلی طول کشید تا عادت به گفتن un espresso را ترک کنم و شروع کنم به un caffè. باریستاها بسیار فهمیده بودند. فقط هرگز “un expresso” را نپرس. چنین چیزی وجود ندارد!
اگر می خواهید یک اسپرسو با آب بیشتری مصرف کنید، به آن un caffè lungo می گویند.
اگر یک اسپرسو دوتایی می خواهید، باید un caffè doppio را بخواهید. به خاطر داشته باشید که اسپرسو ایتالیایی بسیار قوی است. بنابراین، فقط در صورتی که واقعاً به آن نیاز دارید، یک دوبل سفارش دهید.
اگر کاپوچینو می خواهید، مردم محلی اغلب آن را به سادگی کاپوچینو می نامند.
اگر فقط کمی شیر در قهوه خود می خواهید، یک کافه ماکیاتو بخواهید. این یک اسپرسو است که با مقدار کمی کف شیر/شیر مشخص شده است.
اگر آمریکایی می خواهید، آن را بخواهید. نگران نباشید که درک نخواهید شد یا به خاطر انتخاب قهوه مورد قضاوت قرار خواهید گرفت. با این حال، یک قهوه آمریکایی در ایتالیا به عنوان اسپرسو در یک فنجان عمیق با یک کوزه آب داغ سرو می شود تا اسپرسو را دقیقاً به همان اندازه که می خواهید رقیق کنید.
اگر لاته می‌خواهید (و در یک کافی‌شاپ شیک در فرودگاه‌های ونیز یا برگامو نیستید)، یک کافه لاته سفارش دهید در غیر این صورت ممکن است فقط شیر در یک لیوان از شما سرو شود.
اگر چیزی قوی‌تر از یک اسپرسو می‌خواهید، به سراغ یک کافه کورتو بروید – این یک اسپرسو با یک شات مشروب است.
اگر می خواهید مورد علاقه شخصی من را امتحان کنید، یک کافه کان پانا سفارش دهید. این یک اسپرسو با یک بسته بزرگ خامه تازه است.

پرداخت برای قهوه شما

وقتی در ایتالیا قهوه سفارش می دهید، معمولاً قهوه تان را سرو می کنند و یک تکه کاغذ کوچک که سفارشتان و قیمت قهوه شما روی آن نوشته شده است، به شما می دهند. هنگامی که آماده پرداخت هستید، این تکه کاغذ را نزد صندوقدار پشت تایر می برید. او به شما خواهد گفت که چقدر بدهی دارید، پرداخت شما را می گیرد و هر تغییری که ممکن است به شما بدهی داشته باشید را به شما می دهد.

می‌توانید در بالا یکی از این تکه‌های کاغذ را ببینید که در یکی از بارهای مورد علاقه‌ام در ویچنزا، جایی که قبلا زندگی می‌کردم، به من داده شد. در آن زمان آن را بسیار خنده دار یافتم و بنابراین از آن عکس گرفتم. من یک americano سفارش داده بودم و آنها روی رسیدم نوشته بودند.

گاهی اوقات، آنها اصلا به شما یک تکه کاغذ نمی دهند. سپس، شما به سادگی باید به پیشخوان بروید و به شخصی که تالار را سفارش داده اید بگویید. این مورد در شیرینی فروشی مورد علاقه من در ویچنزا بود. عنصر اعتماد زیادی وجود داشت و من هرگز ندیدم کسی از آن سوء استفاده کند.

اکنون، برخی از بارها و کافه های ایتالیایی کمی متفاوت عمل می کنند. به این ترتیب، ابتدا باید به صندوقدار بروید، به او بگویید چه چیزی را می خواهید سفارش دهید و پیش پرداخت کنید. سپس صندوقدار یک رسید به شما می دهد. رسید را به پیشخوان می برید جایی که باریستا سفارش شما را آماده می کند.

معمولاً در بارها و کافه‌هایی که در مکان‌هایی با حجم زیاد هستند، پیش‌پرداخت انتظار می‌رود. به عنوان مثال، در ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و مکان‌های شلوغ اطراف شهرها و شهرهای ایتالیا.

کاپوچینو یک نوشیدنی صبحگاهی است

قهوه با شیر صرفاً یک نوشیدنی صبحگاهی در ایتالیا است. شروع روز با یک کاپوچینو و یک شیرینی (به نام کورنتو یا بریوش در نقاط مختلف ایتالیا) یک صبحانه سنتی ایتالیایی است.

ایتالیایی ها قهوه با شیر را برای خوردن بعد از ناهار و شام بسیار سنگین می دانند. در صورت سفارش کاپوچینو در بعدازظهر یا بعد از یک وعده غذایی قابل توجه، از خدمات خودداری نمی کنید، اما به طور کلی، این کاری نیست که مردم محلی انجام می دهند.

من هرگز فرصتی برای شکستن این قانون فرهنگ قهوه ایتالیا نداشتم، زیرا شیر نمی‌نوشم. در حالی که من عاشق خامه، پنیر و بستنی هستم، به دلایلی شیر چیزی در مورد آن دارد که واقعاً من را ناراحت می کند. بنابراین، متأسفانه یا خوشبختانه، من هرگز در زندگی ام کاپوچینو نخورده ام.

نوشیدنی صبحگاهی

اسپرسو در تمام طول روز

اسپرسو واقعاً در ایتالیا حاکم است و می توان آن را در هر زمانی از روز مصرف کرد. مخصوصاً در اواسط صبح و بعد از ناهار و شام محبوب است.

فراموش نکنید که اسپرسو معمولاً در ایتالیا کافه نامیده می شود.

ایتالیایی ها کافه خود را به قدری دوست دارند که حتی شکلات (تصویر بالا) پر از یک شات اسپرسو دارند. یک نسخه بدون کافئین از شکلات ها نیز وجود دارد. به این ترتیب، اگر نمی توانید آن را به بار برسانید، همچنان می توانید در صورت نیاز یک اسپرسو (یا دو) میل کنید.

آب قبل از قهوه

برای درک کامل طعم یک کافه ایتالیایی مناسب، ابتدا باید یک یا دو جرعه آب بنوشید. آب کام شما را تمیز می کند و آن را برای درک کامل عطر قهوه که از 800 مولکول مختلف تشکیل شده است آماده می کند.

گاهی اوقات، وقتی در ایتالیا یک قهوه سفارش می دهید، باریستا به طور خودکار یک لیوان کوچک آب به شما رایگان می دهد. با این حال، اغلب باید آن را جداگانه سفارش دهید و سپس هزینه آن را پرداخت کنید. هزینه زیادی ندارد قیمت آن حدود 0.50 تا 0.70 یورو است که اگر می خواهید تجربه کامل قهوه را داشته باشید، ارزشش را دارد.

باید اعتراف کنم که برای مدت طولانی در برابر پذیرش این قانون فرهنگ قهوه ایتالیا مقاومت کردم. بیشتر مرا گول بزن! حتی یک جرعه کوچک آب قبل از نوشیدن قهوه، دنیایی از لذت های حسی را باز می کند. قهوه به نقاط و گوشه هایی در دهان شما برخورد می کند که حتی نمی دانستید دارید. طعم غنی تر، بافتی تر به نظر می رسد، مانند سمفونی کاملی از نت های قهوه است.

مخلوط کردن

حتی اگر قهوه خود را بدون شکر مصرف کنید، باز هم باید قبل از نوشیدن آن را مخلوط کنید.

یک قاشق کوچک قهوه همیشه با قهوه شما در ایتالیا سرو می شود. این فقط برای دکوراسیون نیست. با حرکت دادن ملایم قاشق از بالای فنجان به پایین، از آن برای مخلوط کردن قهوه خود استفاده کنید. هرگز در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت مراقب باشید که به دیواره های فنجان برخورد نکنید زیرا صدای تولید شده ناخوشایند تلقی می شود.

درباره قاشق قهوه

ایتالیایی ها لیسیدن قاشق قهوه را پس از مخلوط کردن قهوه نشانه رفتار بسیار بد می دانند. آنها به سادگی قاشق را روی نعلبکی قرار می دهند و به نوشیدن قهوه خود ادامه می دهند.

باید اعتراف کنم که در ابتدای زندگی ام در ایتالیا، همیشه این قانون خاص آداب قهوه ایتالیایی را زیر پا می گذاشتم. من هرگز نتوانستم در برابر تکه های ریز خامه که به قاشق می چسبد مقاومت کنم. به طور خلاصه، کرما لایه‌ای طبیعی از روغن‌های قهوه است که در بالای اسپرسو شکل می‌گیرد و به آن کمک می‌کند تا طعم شدید و مقاومت‌ناپذیر آن را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند.

در هر صورت، خیلی زود متوجه شدم که تکه های خامه روی قاشق قهوه به خودی خود طعم خوبی ندارند. به جای آن، بسیار خوب است که قهوه خود را در اسرع وقت شروع کنید و از عطر و طعم کامل آن بهره ببرید. بنابراین، لیسیدن قاشق قهوه چیزی به تجربه قهوه ایتالیایی اضافه نمی کند. این فقط لذت بردن از قهوه واقعی را به تاخیر می اندازد.

در مورد قاشق‌های قهوه و فرهنگ قهوه ایتالیایی صحبت می‌کنیم، می‌توان از یک پاس تقلبی دیگر در اینجا اجتناب کرد. هرگز هنگام نوشیدن قهوه، قاشق قهوه را در فنجان نگذارید. ناراحت کننده است و باعث می شود صورت خود را بچرخانید تا از قاشق اجتناب کنید. علاوه بر این، در صورتی که قاشق به چشم شما برخورد کند، بسیار خطرناک است.

زمان قهوه

قانون دو دقیقه را رعایت کنید

برای اینکه از یک قهوه اسپرسو در بهترین حالت لذت ببرید، باید آن را در دمای حدود 60 درجه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه میل کنید و حداکثر 2 دقیقه پس از تهیه آن میل کنید. کارشناسان قهوه ایتالیایی توصیه می کنند که 50 درصد طعم اسپرسو در دو دقیقه اول پس از تهیه آن از بین می رود.

به عبارت دیگر، وقت خود را برای چت کردن یا نگاه کردن به اطراف تلف نکنید. باریستا بلافاصله پس از تهیه قهوه شما را سرو می کند. اگر نیاز به اضافه کردن شکر دارید، این کار را با احتیاط انجام دهید و سپس با حرکات ظریف همانطور که در بالا توضیح داده شد مخلوط کنید. اگر قهوه خود را بدون شکر مصرف می کنید، به دلایلی که در بالا توضیح داده شد، آن را مخلوط کنید.

یک جرعه آب بنوشید (اگر یک لیوان کوچک آب برای شما سرو شده است یا اگر یک لیوان سفارش داده اید). بگذارید کام شما را بشوید. سپس اولین جرعه قهوه خود را بنوشید.

از انفجار طعم لذت ببرید!

به هر حال، از دمیدن قهوه خودداری کنید تا خنک شود. این رفتار بد تلقی می شود و در هر صورت، قانون دو دقیقه حداکثر لذت را تضمین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.