طعم سوختگی قهوه به چه علت است؟

قیمت قهوه

آنچه در این مطلب می خوانید

هر قهوه‌نوشی ناامیدی از نشستن برای لذت بردن از یک فنجان قهوه خوب را تجربه کرده است، اما به جای آن با یک فنجان قهوه زننده و سوخته روبرو می‌شود. گاهی اوقات طعم سوختگی قهوه به دلیل برشته شدن سوخته می شود و کاری نمی توانیم در مورد آن انجام دهیم. اما بیشتر اوقات طعم های سوخته ناشی از اشتباه در فرآیند دم کردن هستند.

در این مقاله، نکات و ترفندهایی را به شما می‌دهیم که به شما کمک می‌کند از تهیه قهوه روبوستا یا قهوه عربیکا سوخته جلوگیری کنید و شما را در تشخیص فرآیند دم کردنتان راهنمایی کنیم. شروع کنیم!

رست کردن

متأسفانه، گاهی اوقات قهوه طعم سوخته می دهد زیرا به سادگی برشته نشده است. اگر قهوه شما بسیار تیره است، احتمالاً نمی توانید از ساخت فنجانی که طعم سوختگی ندارد اجتناب کنید. همانطور که رست تیره تر می شود، طعم های برشته و دودی بیشتری در فنجان شما ظاهر می شود و احتمال مواجهه با طعم های سوخته افزایش می یابد.

حتی اگر دانه‌های قهوه‌تان خیلی تیره نباشند، یک برشته ناسازگار نیز می‌تواند طعم سوختگی ایجاد کند. کباب های ناسازگار دارای برخی از لوبیاها هستند که کمتر برشته شده اند و برخی دیگر بیش از حد برشته شده اند. دانه ی بیش از حد برشته شده طعم ذغالی و دودی خواهد داشت و طعم نامطلوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

بهترین راه برای جلوگیری از طعم های سوخته مربوط به بو دادن در قهوه، خرید قهوه از یک روستر معتبر است. هر روستری هر چند وقت یکبار دسته بدی دارد، اما بهترین روسترها دانه های قهوه عالی و یکنواخت برشته شده را تولید می کنند. خرید در اطراف و امتحان کردن روست های مختلف بهترین راه برای یافتن قهوه ای است که دوست دارید. با این روش نی توانید به یک قیمت قهوه مناسب نیز دست پیدا کنید.

رست قهوه

دمای آب

اگر آب دم شما خیلی داغ باشد، می تواند طعم تلخ و تلخی را در فنجان قهوه شما ایجاد کند که اکثر مردم آن را ناخوشایند می دانند. این طعم‌ها با طعم سوخته‌ای که از لوبیاهای بیش از حد برشته شده دریافت می‌کنید کمی متفاوت هستند، اما آنقدر شبیه هستند که برخی افراد این دو را با هم ترکیب می‌کنند.

یک تصور اشتباه رایج درباره قهوه این است که باید از آب جوش برای دم کردن قهوه خود استفاده کنید. در واقع، دمای ایده آل برای تهیه قهوه بین 195 درجه فارنهایت و 205 درجه فارنهایت به جای آب جوش 212 درجه فارنهایت است. تفاوت 7 درجه ای ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما وقتی از آب خنک تر استفاده می کنید، از طعم متفاوت قهوه شگفت زده خواهید شد.

اگر دماسنج ندارید، استفاده از دمای مناسب دم کردن ممکن است سخت باشد. یک قانون کلی که باید رعایت کنید این است که قبل از دم کردن، اجازه دهید آب به مدت 30 ثانیه خنک شود. برای اکثر کتری ها و آبگرمکن ها، این کار شما را به اندازه کافی به 205 درجه فارنهایت نزدیک می کند.

سوختگی قهوه

روش دم کردن

یکی دیگر از عوامل مهم در تشخیص قهوه تلخ این است که به روش دم آوری که استفاده می کنید دقت کنید. دستگاه های قطره چکه اتوماتیک به دو دلیل اصلی در تهیه قهوه تلخ و سوخته بدنام هستند. اول، آنها معمولا از آب جوش استفاده می کنند. قهوه سازهای اتوماتیک معمولاً از آبگرمکن های تعبیه شده برای جوشاندن آب قبل از عبور آب از تفاله قهوه استفاده می کنند. برخی از دستگاه‌های گران‌تر به شما امکان کنترل دمای آب را می‌دهند و اینها معمولاً قهوه بسیار بهتری نسبت به دستگاه‌های میز استاندارد شما می‌سازند.

دلیل دوم کانال سازی است. دستگاه‌های چکه‌کن خودکار معمولاً کار خیلی خوبی در پخش یکنواخت آب در سطح تفاله قهوه انجام نمی‌دهند. در نتیجه، برخی از زمین ها بیش از حد اشباع می شوند در حالی که برخی دیگر عمدتا خشک می مانند. تفاله های بیش از حد اشباع قهوه باعث استخراج بیش از حد می شود، دقیقاً مانند آب جوش. این بدان معنی است که شما طعم های نامطلوب مشابهی را در قهوه خود به جای یک فنجان صاف و متعادل دریافت می کنید.

دلیل سوم که کمتر رایج است، مربوط به صفحات داغ بسیاری از آبجوسازی های اتوماتیک است. اگر آبجوی شما صفحه گرم کننده داخلی دارد، سعی کنید از آن استفاده نکنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند. گذاشتن قهوه در یک بشقاب داغ، فرآیند استخراج را ادامه می دهد و به سرعت قهوه خوب را به یک آشغال تلخ و سوخته تبدیل می کند.

اگر به طور کلی طعم قهوه فیلتر را دوست دارید اما می‌خواهید کنترل بیشتری داشته باشید، قهوه‌های دستی را امتحان کنید. با کنترل فرآیند ریختن و استفاده از آب کمی خنک تر، می توانید کیفیت قهوه خود را با کمی تلاش به شدت بهبود بخشید.

خرید قهوه

نتیجه

قهوه سوخته معمولاً یک مشکل قابل حل است که می توانید با انجام چند مرحله آسان برای اصلاح فرآیند دم کردن، آن را برطرف کنید. گاهی اوقات، قهوه سوخته نشان دهنده دانه های بیش از حد برشته شده یا برشته نشده است، و، متأسفانه، در این شرایط کاری نمی توانید انجام دهید. اگر به طور مداوم قهوه تلخ درست می کنید، حتی پس از تلاش برای به کارگیری نکات این راهنما، توصیه می کنیم به دنبال یک روستر جدید باشید. یک دسته بد را می توان بخشید، اما کباب های ضعیف به طور مداوم نشانه یک برشته کننده بد است و بهتر است پول خود را در جای دیگری خرج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.