قهوه آسیاب شده یا دانه کامل قهوه

چرا دانه کامل قهوه بهترین انتخاب است؟

دانه کامل قهوه درست قبل از دم کردن آسیاب می شود، بنابراین طعم تازه تر و خوش طعم تر از قبل از آسیاب می شود.

قهوه آسیاب شده، طعم و عطر بیشتری را حفظ می کند، بنابراین برای مدت طولانی تری در انبار شما تازه می ماند.

اگر قهوه‌شناس هستید، قهوه با دانه کامل معمولا بهترین انتخاب است تا مطمئن شوید که تمام طعم‌ها، عطرها و نت‌های قهوه شما به تازگی برای فنجان شما منتشر می‌شوند.

چرا سوپر مارکت نه؟

یک مشکل بزرگ در اکثر کیسه های قهوه در سوپرمارکت وجود دارد.

آنها همین الان هم قدیمی هستند.

بخشی از دلیل آن این است که قهوه هفته ها – حتی ماه ها – پیش برشته شده است، بنابراین بیشتر عطر و شکر طبیعی خود را از دست داده است (اوج طراوت فقط 1-2 هفته پس از برشته شدن است).

اما بخش دیگر این است: بیشتر قهوه ای که در فروشگاه های مواد غذایی فروخته می شود، از قبل آسیاب شده است. و قهوه آسیاب شده بیشتر طعم طبیعی خود را تنها در 20-30 دقیقه از دست می دهد. دلیل آن این است که محلول آنقدر کوچک است که به سختی زمان لازم است تا اکسیژن به قهوه خیس شود و باعث پوسیدگی آن شود. قندهای طبیعی، عطرهای صاف و اسیدهای ملایم به تلخی خشن تبدیل می‌شوند.

و این چیز دیوانه کننده است: قهوه آسیاب شده، در هنگام خرید کهنه شده است (و هزینه اش با قهوه تازه یک اندازه است!). از طرف دیگر، دانه قهوه برای مدت طولانی‌تری تازه است – زیرا دانه‌ها در مقایسه با تفاله‌های جداگانه بزرگ تر هستند، بنابراین زمان زیادی طول می‌کشد تا اکسیژن کار کثیف خود را انجام دهد.

به همین دلیل است که می گوییم همیشه باید قهوه خود را خودتان آسیاب کنید و بعد دم کنید تا آن طعم تازه و شگفت انگیز را از دست ندهید.

معایب دانه کامل قهوه

قبل از اینکه قهوه را دم کنید، باید آن ها را آسیاب کنید. این بدان معناست که شما باید یک آسیاب خانگی با کیفیت بخرید و باید صبح ها زمان بیشتری را برای آسیاب کردن دانه ها اختصاص دهید. (البته فرآیند آسیاب کردن معمولا بیش از 30 تا 60 ثانیه طول نمی کشد. نحوه آسیاب کردن حبوبات خود را در اینجا بیاموزید.) به علاوه، باید هر چند وقت یکبار آسیاب را تمیز کنید تا به طور موثر کار کند.

شما همچنین باید با اندازه های مختلف آسیاب آزمایش کنید. آسیاب شما احتمالاً تنظیمات مختلفی برای تولید سایزهای مختلف و درشتی زمین دارد. این بدان معنی است که ممکن است لازم باشد با آسیاب و روش دم کردن خود بازی کنید تا ببینید کدام حالت و درشتی برای ایجاد فنجان عالی شما بهتر عمل می کند.

دانه قهوه

میتوانید با هر قهوه سازی قهوه را آسیاب کنید

قهوه آسیاب شده فقط برای یک چیز مفید است: قهوه جوش های معمولی. بسیار هم راحت است (ما آن را انکار نمی کنیم).حالا، اگر بخواهید قهوه فرنچ پرس درست کنید چه می کنید؟ یا شاید روی قهوه بریزید؟ یا اسپرسوی خانگی؟

قهوه آسیاب شده برای 95 درصد قهوه سازها کار نمی کند.

اندازه آسیاب شما باید با قهوه ساز شما یکی باشد؛ در غیر این صورت، قهوه نامتعادل دریافت می کنید. به دست آوردن جفت مناسب کار سختی نیست (در واقع، واقعاً آسان است)، اما وقتی قهوه آسیاب شده باشد، حتی نمی‌توانید آن را به اندازه مناسب برای یک قهوه ساز دیگر درست کنید.

قهوه ساز هااندازه مناسب آسیاب
قهوه ترکخیلی بزرگ
قهوه اسپرسوخیلی بزرگ
موکاپاتبین بزرگ تا خیلی بزرگ
قهوه ساز معمولیبزرگ
Pour Overریز تا بزرگ
آیروپرسریز تا متوسط
قهوه ساز فرنچ پرسریز
دم سردریز

همانطور که می بینید، استفاده قهوه آسیاب شده بسیار کم است.

اگر می‌خواهید بتوانید انواع دیگری از قهوه درست کنید (به من اعتماد کنید، این کار را انجام دهید)، باید بتوانید دانه‌های کامل را به اندازه مناسب آسیاب کنید – در حالت ایده‌آل درست بهترین زمان برای آسیاب درست قبل از دم کردن است. با این روش قهوه عطر و طعم خود را حفظ میکند.

به همین دلیل است که چرخ قهوه خرطومی قطعه شماره 1 دستگاه قهوه ساز است که ما پیشنهاد می کنیم(البته به غیر از قهوه تخصصی شگفت انگیز).

دانه های کامل به شما قدرتی بر طعم قهوه می دهد

و در نهایت، با قهوه آسیاب شده، عاشق طعمی می شوید که می چشید. اگر آن را دوست ندارید، خیلی بد است. شما نمی توانید اندازه آسیاب را تغییر دهید، به این معنی که نمی توانید دم را تغییر دهید.

اما دانه‌های کامل، از طرف دیگر، به شما امکان می‌دهند تا تغییرات کوچکی در اندازه آسیاب ایجاد کنید تا طعم قهوه خود را تغییر دهید.

اینگونه عمل میکند که:

  1. اندازه آسیاب تعیین کننده سرعت دم کردن است. زمین های کوچک به سرعت استخراج می شوند، زمین های بزرگ بیشتر طول می کشد. بنابراین با ایجاد تغییرات کوچک در اندازه آسیاب خود هر بار که قهوه درست می کنید، می توانید به آرامی طعم قهوه خود را بهتر و بهتر کنید. هر روز صبح می تواند بهتر از قبل باشد.
  2. طعم قهوه تلخ است؟ میتوانید درستش کنید تلخی (وقتی دانه قهوه خوب و تازه ای داشته باشید)، یعنی مقدار زیادی از زمین ها استخراج کرده اید. با آسیاب کردن دانه ها خود در یک محیط درشت تر، می توانید عصاره گیری کل را کاهش دهید و طعم متعادلی را بازگردانید.
  3. طعم قهوه ترش است؟ شما هم می توانید آن را بهتر کنید. ترشی از زیر استخراج ناشی می شود (اساساً، زمین های شما به اندازه کافی دم نکرده اند). با استفاده از یک اندازه آسیاب ریزتر، می توانید سرعت استخراج را برای استخراج بیشتر افزایش دهید! تعادل برمی گردد.

با دانه کامل و آسیاب، شما کنترل دم کرده خود را دارید، نه کارخانه ای دور که اندازه آسیاب را برای شما تعیین می کند.[1]https://www.javapresse.com/blogs/buying-coffee/whole-bean-vs-ground-coffee.

کدام یک ارزان تر است؟

قهوه آسیاب شده به سه دلیل ارزان تر از قهوه کامل است.

ابتدا، اگر مسیر کامل دانه را انتخاب کنید، باید یک آسیاب نیز خریداری کنید، که می تواند از حدود ۴۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان به عنوان هزینه اولیه هزینه داشته باشد. اگر قصد خرید آسیاب قهوه دارید میتوانیم محصولاتی به شما معرفی کنیم.

دوم، هزینه حمل و نقل دانه کامل برای شرکت ها بیشتر از دانه قهوه آسیاب شده است. این تا حدی به این دلیل است که حفظ دانه کامل از آلودگی در هنگام حمل و نقل دشوارتر است.

سوم، قهوه آسیاب شده تجاری اغلب به کیفیت دانه کامل نیست. شرکت‌های تجاری انواع دانه ها را که از مکان‌های مختلف تهیه می‌شود را در یک دسته ریخته و آن را آسیاب می‌کنند. از سوی دیگر، دانه‌های کامل تقریبا همیشه یک منبع واحد دارند یا یک ترکیب قهوه هدفمندتر هستند. این باعث می شود آنها گران تر (و در بسیاری از موارد کیفیت بالاتر) باشند.

coffee

قهوه ای دم کنید که شما را خوشحال کند

قهوه غنی تر، تازه تر و خوش طعم تر نه تنها طعم عالی دارد بلکه صبح شما را با چیزی که دوست دارید القا می کند. این به شما فرصتی می دهد تا چیزی را که به آن افتخار می کنید بسازید … چیزی فقط برای شما.

قهوه روزانه برای شما لحظه ای می سازد که نه تنها با کافئین، بلکه با آرامش، تمرکز و شادی به بقیه روز شما انرژی می دهد.

به همین دلیل است که ما به آسیاب قهوه و قهوه کامل علاقه داریم—راه بهتری برای شروع روزتان وجود ندارد.

همچنین به همین دلیل است که ما به دوستداران خرید قهوه کمک می کنیم تا بهترین قهوه ها را برای تهیه در خانه پیدا کنند.

قهوه لویا با شور و شوق برشته شده و طعم منحصر به فرد هر دانه را برجسته می کند، قهوه لویا به گونه ای طراحی شده است که هر آنچه را که نیاز دارید هر روز صبح خاص بسازید را در اختیار شما قرار دهد.

ما فکر می کنیم شما آن را دوست خواهید داشت .

References

References
1 https://www.javapresse.com/blogs/buying-coffee/whole-bean-vs-ground-coffee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.