[خوشمزه ترین قهوه] ترکیب های خوشمزه قهوه اسپرسو در کافیشاپ + طرز تهیه

خوشمزه ترین قهوه ها

اگر تازه شروع به نوشیدن قهوه کرده اید اما طعم آن را دوست ندارید تنها نیستید. خیلی از افراد قهوه را بخاطر کافئینش مینوشند اما طعم تلخ و قوی آن را دوست ندارند. خبر خوب این است که انواع زیادی از خوشمزه ترین قهوه ها وجود دارند که در آن ها اصلا طعم تلخ قهوه را احساس نخواهید کرد.

در اینجا بهترین پیشنهادهای ما برای خوشمزه ترین قهوه ها را بخوانید.

خوشمزه ترین قهوه ها: کافه موکا

خوشمزه ترین قهوه موکا
کافه موکا

همانطور که از اسمش پیداست این مدل قهوه نه مزه ی قهوه بلکه مزه شکلات می دهد. کافه موکا یکی از خوشمزه ترین قهوه هایی است که در ترکیب با اسپرسو درست می شود و میتوانید خودتان آن را در خانه درست کنید. طرز تهیه آن بسیار راحت است. طرز تهیه کافه موکای استارباکس را اینجا بخوانید. شاید اسم موکاچینو به گوشتان خورده باشد، این همان کافه موکا است و در همه کافیشاپ های دنیا بسیار محبوب است.

مزه کافه موکا مثل هات چاکلت است ولی مثل قهوه معمولی کافئین دارد. شکی نیست که یکی از خوشمزه ترین قهوه ها موکاست و میتوانید هنوز در آن کمی طعم قهوه را بچشید اما طعم شکلات در آن غالب است.

قهوه موکا ورژن های مختلف دارد مثل موکای نعنایی که در فصل زمستان محبوب تر است و یک نوشیدنی کریسمسی است. همچنین موکای گیلاس و بسیاری طعم های دیگر هم پیدا می شود.

این ها خوشمزه ترین قهوه ها برای افرادیست که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند.

معمولاً میتوانید موکا را در کافیشاپ ها پیدا کنید اما به سادگی در خانه هم درست میشود.

درست کردن کافه موکا

روش های مختلفی برای درست کردن کافه موکا وجود دارد که میتوانید بر اساس ترجیح خودتان آن را تغییر دهید.

دستور اصلی درست کردن کافه موکا شامل یک شات اسپرسو ترکیب شده با شیر بخار دیده و پودر کاکائو یا سیروپ شکلات است. می توانید بسته به ترجیح خود مواد زیر را هم اضافه کنید:

 • شکر
 • خامه زده شده
 • وانیل
 • طعم دهنده های دیگر

برای درست کردن کافه موکای ساده، دو قاشق غذاخوری پودر یا سیروپ شکلات را با 2 شات اسپرسو یا قهوه دم شده و یک فنجان شیر بخاردیده ترکیب کنید.

طرز تهیه شیر بخار دیده با دستگاه

خوشمزه ترین قهوه ها: کارامل ماکیاتو

طرز تهیه کارامل ماکیاتو
کارامل ماکیاتو

ماکیاتو در زبان ایتالیایی به معنای “قهوه لکه دار شده” است. این عبارت به این برمیگردد که در درست کردن کارامل ماکیاتو از یک شات اسپرسو با مقدار زیادی فوم شیر استفاده شده است. این قهوه نیز یکی از خوشمزه ترین قهوه هاییست که حتماً باید امتحان کنید.

یک ورژن دیگر آن هم لاته ماکیاتو است که همان کارامل ماکیاتو با شیر بخار دیده برای داشتن یک نوشیدنی خامه ای تر است.

ماکیاتوی سنتی معمولاً شیرین نمی شود و یکی از خوشمزه ترین قهوه ها برای افرادی است که دوست ندارند نوشیدنیشان شیرین باشد.

با این حال این نوشیدنی پایه ای برای افزودن طعم دهنده ها و شیرین کننده های دیگر بسیار مناسب است. این باعث شده ماکیاتو از یک نوشیدنی غیر شیرین به یک نسخه مدرن تر دسر مانند تبدیل شود.

یکی از ورژن های ترند شده کارامل ماکیاتو است که در اواخر دهه 1990 معرفی شد.

انواع ماکیاتو برای افرادی که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند یکی از خوشمزه ترین قهوه هاست. با این که در این نوشیدنی از اسپرسو استفاده می شود اما مقدار زیادی شیر و دیگر طعم دهنده ها بر طعم قهوه غالب می شود.

بیشتر ماکیاتوها طعم خامه و دیگر افزودنی ها را می دهد، مخصوصاً اگر خیلی شرین شده باشد.

طرز تهیه کارامل ماکیاتو

کارامل ماکیاتو یک روش لاکچری برای تبدیل کردن یک نوشیدنی تلخ به نوشیدنی ای شیرین و دلپذیر است. راه های زیادی برای درست کردن آن وجود دارد و شما می توانید به دلخواه با افزودن طعم دهنده ها و سیروپ ها با ماکیاتوی ساده آن را درست کنید.

در دستور پایه برای درست کردن یکی از خوشمزه ترین قهوه ها به یک شات اسپرسو با کمی شیر بخار دیده نیاز است. بسیاری از رسپی ها یک قاشق چایخوری وانیل هم دارند.

سپس نوبت اضافه کردن یک قاشق غذاخوری سیروپ کارامل است. می توانید آن را مستقیم داخل نوشیدنی بریزید و هم بزنید و یا بر روی نوشیدنی تزئین کنید.

خوشمزه ترین قهوه ها: لاته وانیلی

تزئین لاته وانیلی
لاته وانیلی

لاته وانیلی یکی از خوشمزه ترین قهوه هاییست که کسانی که طعم قهوه را دوست ندارند یا دنبال یک نوشیدنی متفاوتند عاشقش هستند. لاته وانیل با مقدار زیادی شیر و سیروپ وانیل که دارد شیرین و کرمی است و طعم قهوه در آن مشخص نیست.

همچنین اگر نوشیدنی های خیلی شیرین دسر مانند مثل کارامل ماکیاتو را دوست ندارید، لاته وانیلی انتخاب بسیار مناسبی برای شماست. طعم وانیل و شیر زیاد طعم قهوه را رقیق کرده و نیازی به خامه های سنگین و سیروپ های خیلی شیرین نیست.

لاته سنتی یک نوشیدنی قهوه با شیر بخار دیده است.

لاته معمولی از یک قاشق غذاخوری اسپرسو به همراه چند اونس شیر درست شده که لاته را بیشتر به یک نوشیدنی شیری تبدیل می کند تا قهوه. افزودن وانیل یک لایه طعم اضافی به این نوشیدنی می بخشد تا طعم قهوه را بیشتر پنهان کند.

طرز تهیه لاته وانیل

برای درست کردن لاته وانیل یک شات اسپرسو درست کنید. سپس یک و یک چهارم فنجان شیر را حرارت دهید تا بخار ببیند. مواد را به هم اضافه کنید و 2 قاشق غذاخوری سیروپ وانیل به آن اضافه کنید.

همچنین می توانید 2 قاشق غذاخوری وانیل خالص و مقداری شکر به آن اضافه کنید.

کاملاً هم بزنید تا ترکیب شود.

خوشمزه ترین قهوه ها: آیس کافی یا قهوه یخ زده

قهوه خوشمزه آیس کافی
آیس کافی یا قهوه یخ زده

آیس کافی ترکیب قهوه و تکه های یخ است و قهوه یخ زده قهوه ایست که داخل مخلوط کن مخلوط شده تا به قوام اسموتی برسد. شاید تصور کنید این قهوه تلخ است نه؟

اما دقیقاً اینطور نیست. معمولاً نوشیدنی های سرد قهوه با سیروپ یا دیگر طعم دهنده ها بسیار شیرین و طعم دار شده است. از نظر ما آیس کافی ها هم یکی از خوشمزه ترین قهوه ها در نظر گرفته می شوند.

در هر کافی شاپی می توانید آیس کافی و یا قهوه یخ زده را با ده ها طعم پیدا کنید. رایج ترین طعم ها عبارتند از:

 • وانیل
 • موکا
 • کارامل
 • نعناع
 • اورئو

به این ترتیب طعم این نوشیدنی بیشتر شبیه میلک شیک می شود تا یک فنجان قهوه!

این نوشیدنی ها را میتوانید با نام هایی مثل کولاتا یا فراپاچینو در کافی شاپ ها پیدا کنید.

با این حال درست کردن این قهوه ها در خانه هم آسان است. تنها چیزی که نیاز دارید شیر، قهوه، یخ، شکر و هر طعم دهنده ایست که دوست دارید.

اگر میخواهید قهوه یخی درست کنید به یک مخلوط کننده هم نیاز دارید.

طرز تهیه قهوه یخ زده

برای درست کردن یکی از خوشمزه ترین قهوه های یخی به حدود 8 اونس قهوه نیاز دارید. حتی می توانید قهوه را با پودر قهوه فوری هم درست کنید. هرچقدر دوست دارید شیر اضافه کنید. شکر یا دیگر طعم دهنده های دلخواه را نیز اضافه کنید.

مواد را با 8 تکه یخ در مخلوط کن ریخته و میکس کنید. خیلی ها دوست دارند سیروپ شکلات، خامه زده شده یا دیگر تزئینات را به آن اضافه کنند.

خوشمزه ترین قهوه ها: چای لاته

چای لاته
چای لاته

چای لاته یک لاته کلاسیک است که با چای طعم دار ترکیب شده است. این چای مورد نظر مخلوطی از چای های معطر و ادویه ای و یکی از خوشمزه ترین قهوه هاست.

ترکیب این چای با قهوه و شیر یک نوشیدنی قهوه درست می کند که طعم چای، شیر و شکر می دهد.

چای لاته از نظر فنی چای با شیر فوم دار شده است. با این حال می توانید به آن یک شات اسپرسو اضافه کنید و چای لاته را اصطلاحاً “چرک” کنید.

چای یکی از نوشیدنی های مورد علاقه ما ایرانی هاست و خیلی از ما هم عاشق چای هستیم و هم قهوه! اما ترکیب چای و قهوه با شیر و شکر کل تجربه ما را به یک سطح دیگر میبرد.

درست کردن این قهوه در خانه نیز بسیار آسان است. چای لاته از خوشمزه ترین قهوه ها برای کسانی است که نوشیدنی کافئینی خوشمزه با شیرینی کم میخواهند.

طرز تهیه چای لاته

برای درست کردن چای لاته فقط به چند چیز ضروری نیاز دارید. بقیه مواد را میتوانید به صورت دلخواه اضافه کنید.

ساده ترین روش درست کردن چای لاته خرید چای آماده است. با این حال منظور ما از چای ترکیبی مختلف از چای و ادویه جات است که در ادامه می گوییم.

البته میتوانید چای لته را با چای سیاه معمولی هم درست کنید اما اگر عطر و طعم بیشتر میخواهید به مواد زیر نیاز دارید:

 • چای سیاه
 • زنجبیل
 • دارچین
 • میخک
 • دانه فلفل
 • شکر قهوه ای
 • وانیل
 • بادیان ختایی

در آخر به اسپرسو و شیر هم نیاز است. چای را دم کنید، همه ادویه ها را به مقدار لازم به آن اضافه کنید.

شیر را روی حرارت با همزن هم بزنید یا با فوم ساز فوم دهید. آن را با چای و شات اسپرسو ترکیب کنید و چای لاته شما آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.