تاریخچه لته و نکاتی درباره این نوشیدنی

درباره لته٫ یک نوع قهوه در منوی کافه ها بیشتر بخوانید.

درباره لته

تاریخ لته

یک لته با همان پایه کاپوچینو شروع می شود – یک شات قهوه اسپرسو. سپس، اسپرسو با شیر بخار پز ترکیب می شود تا یک نوشیدنی قهوه صاف خامه ای با طعم لطیف اسپرسو ایجاد شود. نسبت شات معمولی اسپرسو به شیر بخارپز 1 به 2 است. برای تکمیل، روی لته با یک لایه نازک کف شیر پوشانده می شود. در ساده ترین عبارت، لته قهوه ای است که از ترکیب اسپرسو با شیر بخارپز و کف شیر ایجاد می شود. این نوشیدنی در انواع مختلف، از جمله گرم و سرد وجود دارد، در حالی که یکی از محبوب ترین نوشیدنی های اسپرسو در سراسر جهان محسوب می شود.

لته به طور سنتی به عنوان یک قهوه صبحانه در نظر گرفته می شود. احتمالاً می توان آن را به قرن هفدهم ردیابی کرد، حتی اگر کافه ها معمولاً از قرن بیستم به آن اشاره کرده اند. منشأ آن ایتالیا است، اگرچه سال‌هاست که در سرتاسر اروپا و بریتانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته این یکی از محبوب ترین نوشیدنی های اسپرسو در ایالات متحده برای چندین نسل بوده است. نسخه تجاری این نوشیدنی آمریکایی است، علیرغم اینکه اروپایی ها برای سال ها از این نوع قهوه می نوشند.
از نظر زبانی، کلمه انگلیسی “latte” نسخه کوتاه شده “caffe latte” ایتالیایی است. در کشورهای دیگر، این نوشیدنی معمولاً به عنوان “café au lait” (فرانسوی) و “cafe con leche” (اسپانیایی) شناخته می شود که به “قهوه با شیر” ترجمه می شود. بنابراین در آن کشورها یک لته، لیت یا لچه بخواهید، و یک لیوان شیر دریافت خواهید کرد.

در آمریکا، کافه لته که امروزه می شناسیم، ادعا می شود که در برکلی، کالیفرنیا توسط کافه مدیترانه اختراع شده است. با این حال، تا دهه 1980 بود که محبوبیت آن در سیاتل که اغلب به دلیل پیوندهای استارباکس به عنوان پایتخت قهوه معرفی می شد، افزایش یافت. در نتیجه تعداد کافی شاپ ها برای هر نفر 10 برابر میانگین کشوری است.با توجه به میلیون ها فنجانی که در روز مصرف می شود، به نظر می رسد که محبوبیت لته نیز باقی بماند.

درست کردن لته

همانطور که از نام آن پیداست، لته اساساً از مخلوط کردن قهوه با شیر ایجاد می شود. خامه شیر به طور سنتی ترکیبی از شیر بخارپز و لایه ای از کف است.

از بسیاری جهات، لته شباهت زیادی به کاپوچینو دارد، اما شیر بخار پز بیشتری دارد و به جای آن فقط کمی کف شیر دارد. یکی دیگر از نوشیدنی های مشابه قهوه ماکیاتو است که فقط از شیر کف شده استفاده می کند. لته با یک شات اسپرسو شروع می شود (یکی برای اندازه های استاندارد و دو تا برای بزرگتر). سپس روی فنجان لته، شیر بخار پز شده و کف شیر ریخته می شود. باریستاها در قهوه خانه ها ممکن است کف شیر را بریزند تا یک طرح زیبا ایجاد شود.

از زمان تبدیل شدن به جریان اصلی در دهه های 1980 و 1990، فرمول با اصلی موفقیت باقی مانده است. با این حال، طعم های جدیدی با وانیل، دارچین و شربت های مختلف اضافه شده است که هر روز به میلیون ها لته اضافه می شود. لته ممکن است از شیر کامل، شیر 2 درصد یا شیر بدون چربی استفاده کند. در سال های اخیر، شیر نارگیل و شیر بادام برای نیازهای غذایی و ذائقه شخصی به طور فزاینده ای محبوب شده اند. شیر سویا گزینه دیگری است.

لته سرد یک انتخاب به همان اندازه محبوب در ماه های تابستان است. این به طور مشابه ایجاد می شود، اما شیر بخار پز را جایگزین شیر سرد می کند و روی یخ ریخته می شود، که ممکن است برای قوام بهتر مایع شود. جدا از اینکه یک محصول اصلی کافی شاپ تابستانی هستند، قهوه های سرد معمولا در فروشگاه ها وجود دارند.

لته چیست

لته برای چه کسی مناسب است؟

لته در درجه اول یک قهوه صبحانه است، اگرچه مردم هنوز آن را در اواخر روز و تا اوایل شب می نوشند. با این وجود، به دلیل افزایش شدید کافئین موجود در اسپرسو، بیشتر در زمان صبحانه رایج است. این قهوه با غلظت بالا می تواند سریع به شما انرژی بدهد و برای مدت طولانی نیز ماندگاری دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، کسانی که به دنبال افزایش سریع انرژی هستند، بیشتر از لته عالی لذت می برند. اما، صادقانه بگویم، مهم نیست که چه نوع شغلی انجام می دهید. چه یک کارمند اداری یا یک کارگر ساختمانی، هرکسی که نیاز به شروع سریع صبح دارد، ممکن است به جای بسیاری از جایگزین های قهوه، لته را انتخاب کند.در تابستان نیز آیس لته هم جایگزین بسیار مناسبی است برای لته.

قهوه

لته در کجا محبوب است؟

در حالی که مفهوم ترکیب شیر با قهوه یک سنت دیرینه در سراسر اروپا است، اما از زمان محبوبیت در سیاتل، تنها یک سنت کافه و کافی شاپ بوده است.

تحقیقات استارباکس در مورد محبوب ترین نوشیدنی های جشن نشان می دهد که انواع لته رایج ترین نوشیدنی های گرم خریداری شده در تگزاس، کالیفرنیا، منطقه کوهستانی غربی، اقیانوس اطلس میانه، شمال غربی اقیانوس آرام و غرب میانه است.

لته ها در کانادا، بریتانیا و بسیاری از مناطق اروپای اصلی نیز محبوب هستند. اسپانیا، ایتالیا و فرانسه مترادف با لته هستند، اما میلیون ها طرفدار آلمانی، بلژیکی، سوئیسی و هلندی هم دارد. همه کشورهای اسکاندیناوی قهوه زیادی مصرف می کنند، از جمله لته، و فنلاند پیشتاز قهوه های مصرف شده برای هر نفر در سال است.

ارقام مصرف قهوه در اقیانوسیه کمی پایین تر است، اما لته محبوب ترین نوشیدنی قهوه استرالیا در نظر گرفته می شود. در آمریکای جنوبی، بسیاری از برزیلی ها قهوه (از جمله لته) می نوشند، اما بقیه قاره جذابیت کمتری دارد. اکثر آفریقا قهوه کمی می نوشند، اگرچه برخی از مناطق شمالی کمی بالاتر هستند. شاید کشورهای آسیایی تمایل بیشتری به نوشیدن چای داشته باشند، اگرچه فروش لته هنوز هم جزو بالاترین نوشیدنی های قهوه است.

حقایق بیشتر درباره لته

لته ممکن است در طرح بزرگ مصرف قهوه ما نسبتاً جدید باشد، حداقل در شکل فعلی. با این وجود، این مانع از آن نشد که این نوشیدنی تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ ما بگذارد. در نتیجه، دو روز به نوشیدنی اختصاص داده شده است. اینها هستند:

7 اکتبر روز ملی لته است.
3 دسامبر روز ملی لته نعناع فلفلی است.
دیوید شومر مردی است که باعث آغاز عشق ملی (و جهانی) ما به نوشیدنی شد، حتی این اصطلاح را می توان در مقاله ویلیام دین هاولز “سفرهای ایتالیایی” بیش از 200 سال پیش از آن جستجو کرد. شومر همچنین یکی از بنیانگذاران Espresso Vivace است. برای کسانی که می خواهند لته های خانگی خارق العاده بسازند، کتاب های او یک مرجع عالی است.

ایجاد لته آرت یک تجارت بزرگ است. شما حتی می توانید در این خط کار باریستا تمرین کنید. در همین حال، کازوکی یاماموتو با معرفی آثار سه بعدی، همه چیز را از اسنوپی گرفته تا گل ها را به تصویر کشیده است. علاوه بر این، چندین مسابقه برای رمزگشایی بهترین هنرمندان لته روی کره زمین برگزار می شود.

لته بدون شک یکی از محبوب ترین نوشیدنی های قهوه در سراسر جهان است و زندگی خود را به شکل تجاری خود در ایالات متحده آغاز کرد. در حالی که تا دهه 1980 بود که شهرت پیدا کرد، اکنون یادآوری دنیایی بدون لته صبحگاهی چالش برانگیز است. برای میلیون‌ها آمریکایی، این امر در حال حاضر بخش مهمی از روال روزانه آنهاست.

فرقی نمی‌کند که فرآیند قهوه‌سازی خانگی را انتخاب کنید یا به سفر صبحگاهی خود به کافی‌شاپ پایبند باشید. فقط به یاد داشته باشید که طعم ها و مواد تشکیل دهنده را مطابق با سلیقه و ترجیحات غذایی خود تغییر دهید تا این بهترین لته شما برای سال های آینده باقی بماند.

در ادامه به بررسی انواع قهوه و راهکار های خرید قهوه مناسب خواهیم پرداخت.

لویا کافی در زمینه قهوه تحقیقات زیادی انجام داده و قهوه ای با کیفیت به دست علاقه مندان قهوه می رساند.

برای آگاهی از قیمت قهوه به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.