[بهترین پودر کافی میت] خرید کافی میت برای قهوه

خرید کافی میت

کافی میت چیست؟

کافی مِیت در سال 1961 به عنوان اولین “خامه ساز” غیر لبنی به بازار معرفی شد و امروزه هم جزء محبوب ترین محصولات در جهان باقی مانده است. خرید کافی میت در انواع طعم ها مثل زنجبیلی، کرم بادام، موکا، نعنا و غیره انجام می شود.

اما واقعا این پودر سفید که به قهوه مان اضافه میکنیم چیست؟

کافی میت یک نوع شیر به شکل پودر است به عنوان جایگزین شیر در قهوه و چای استفاده می شود. معمولاً در خرید کافی میت دو نوع کلاسیک و لایت در دسترس است. طعم کافی میت لایت به خوبی کافی میت معمولی نیست اما چربی کمتری دارد.

خرید کافی میت در فروشگاه قهوه لویا

از آنجا که خرید کافی میت در کشورهایی مثل آمریکا خیلی بالاست، گزینه و طعم های بسیاری زیادی هم برای آن وجود دارد. به کافی میت، “کافی کریمر” هم گفته می شود چون به جز پودر، به صورت مایع نیز در دسترس است.

برای قهوه شیر بهتر است یا کافی میت؟

آیا کافی میت طعم قهوه را بهتر می کند و چرا همه فقط از آن برای قهوه خود استفاده نمی کنند؟

آیا خرید کافی میت از شیر بهتر است؟

خب وقتی صحبت از قهوه است شیر پودری هیچوقت از شیر تازه بهتر نیست. پودر کافی میت به عنوان یک جایگزین برای شیر است هنگامی که شیر در دسترس ندارید و یا با شیر لبنی مشکل دارید.

البته این انتخاب کاملاً شخصی است و در خیلی موارد استفاده از کافی میت بسیار راحت تر است. از آنجایی که شیر تازه سریع خراب می شود خرید کافی میت انتخاب بهتری است چرا که تا چند سال قابل استفاده است و در مسافرت، سر کار و هر جای دیگر به آسانی در دسترس شماست.

کافی میت از چه چیزی درست شده؟

بیشترین ماده ای که در پودر کافی میت استفاده شده شربت گلوکز است که پایه آن قند می باشد.

مصرف میزان کم قند موردی ندارد و شما باید مصرف قند روزانه خود را به 30 گرم محدود کنید.

این مطلب انواع شیرین کننده ها در قهوه را به شما آموزش می دهد: شیرین کردن قهوه خوب است یا بد؟

اگر مستقیماً به نوشیدنی تان شکر اضافه کنید می توانید میزان قند آن را اندازه بگیرید اما وقتی از مواد غذایی آماده استفاده می کنید باید از میزان قند آنها آگاه شوید.

پس لازم است که به مواد تشکیل دهنده غذاها و افزودنی های آماده خیلی دقت کنید.

شیر به طور مستقیم از گاو به دست می آید هنگام فرآوری خیلی تغییر نمیکند و مواد زیادی به آن افزوده نمی شود.

ماده اصلی کافی میت قند (شربت گلوکز) است پس هنگام خرید کافی میت در نظر داشته باشید که مقدار مناسب از آن یعنی 1 تا 2 قاشق چایخوری در یک فنجان قهوه برای شما کافی است.

روغن گیاهی نیز از دیگر مواد تشکیل دهنده پودر کافی میت است که به آن عطر و طعم می دهد و هر 100 گرم از آن حاوی 26 گرم چربی است. مصرف مقدار کم چربی اشباع مشکلی ندارد.

اگر معمولاً از شکر برای شیرین کردن چای یا قهوه خود استفاده می کنید دیگر به جای آن از کافی میت استفاده کنید و نیازی به شکر نخواهد بود چرا که طعم قهوه شما را خیلی بهتر می کند.

کدام نوع قهوه ها با کافی میت بهتر جور میشود؟

اصولاً در خرید کافی میت، همیشه قهوه فوری یا پودر نسکافه هم خریداری می شود چرا که بهترین همراه کافی میت، قهوه فوری است. قهوه فوری اصولاً به دلیل طعم تلخ و غالبش بهتر است که با کافی میت یا شیر مصرف شود تا از نوشیدن آن لذت بیشتری ببرید.

معمولاً چون قهوه فوری سریع درست می شود تنها کافیست به آن کمی کافی میت اضافه کرد تا قهوه خوش طعم بدون رفتن سر یخچال آماده شود.

بسیاری از افراد روزانه از قهوه فوری مصرف می کنند. درباره قهوه فوری اینجا بیشتر بخوانید.

شما می توانید برای هر نوع قهوه ای از اسپپرسو گرفته تا قهوه های فیلتری، از پودر کافی میت استفاده کنید تا آن را غنی تر، غلیظ تر و خوش طعم تر کنید.

اگر میخواهید به گردش بروید یا جایی هستید که شیر نیست، خرید کافی میت برای شما بهترین گزینه است. حتی می توانید قهوه فوری و کافی میت را از قبل با هم مخلوط کنید و در یک ظرف بریزید تا به محض نیاز به راحتی از آن استفاده کنید[1] “Commercial Item Description: Creamer, Non-Dairy, Dry” (PDF). Agricultural Marketing ServiceUnited States Department of Agriculture. Retrieved 8 July 2018..

طعم کافی میت چطور است؟

این به شخص شما بستگی دارد و ممکن است طعم کافی میت را دوست داشته باشید یا نه. طعمی که من احساس می کنم کمی خامه ای و ملایم است و از طعمش خوشم می آید.

آیا می شود کافی میت را در چای ریخت؟

حتماً می توان از کافی میت در چای هم استفاده کرد.کافی میت وقتی در مایعات ریخته شود خاصیت خامه ای تری به آن می دهد به همین دلیل برای قهوه بهتر است اما با چای هم جور است [2] Coffee-mate (PDF), tsdr.uspto.gov, November 7, 1967, retrieved July 8, 2018.

References

References
1  “Commercial Item Description: Creamer, Non-Dairy, Dry” (PDF). Agricultural Marketing ServiceUnited States Department of Agriculture. Retrieved 8 July 2018.
2  Coffee-mate (PDF), tsdr.uspto.gov, November 7, 1967, retrieved July 8, 2018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.