بهترین روش نگهداری قهوه آسیاب شده و نگهداری دانه قهوه برای حفظ عطر و طعم

بهترین روش نگهداری قهوه

برای اینکه بهترین فنجان قهوه را بنوشید، با خرید دانه های باکیفیت قهوه شروع کنید و نگهداری قهوه را به درستی انجام دهید تا طراوت و طعم قهوه را به حداکثر برسانید.

نگهداری قهوه را به صورت هوابندی شده و در جای خنک انجام دهید

بزرگترین دشمن دانه قهوه شما، رطوبت، گرما و نور است. برای اینکه عطر و طعم دانه های تازه رست شده را تا بیشترین زمان ممکن تازه نگهدارید، باید نگهداری قهوه را در ظرفی مات و بدون هوا در دمای اتاق انجام دهید. درست است که دانه های قهوه می توانند به محیط شما زیبایی ببخشند اما از نگهداری قهوه در قوطی های شیشه ای و شفاف که اجازه می دهد نور، طعم قهوه شما را به خطر بیندازد، خودداری کنید.

دانه قهوه خود را در مکانی تاریک و خنک نگهداری کنید. کابینت هایی که اطراف فر هستند اغلب خیلی گرم هستند و همچنین نقاطی از پیشخوان که بعداز ظهرها آفتاب شدید می خورد نیز برای قهوه زیادی گرم است.

معمولاً بسته بندی اصلی قهوه که خریداری کرده اید برای نگهداری قهوه طولانی مدت، ایده آل نیست. اگر امکانش را دارید ظرف نگهداری که از ورود هوا جلوگیری می کند تهیه کنید.

بهترین جای نگهداری قهوه

به اندازه خرید کنید

قهوه تقریباً بلافاصله پس از رست شدن، شروع به از دست دادن تازگی خود می کند. سعی کنید اگر قهوه را برای مصرف شخصی خود می خرید، هربار مقدار کمی خرید کنید، به اندازه ای که برای 2 تا 3 هفته شما کافی باشد.

خرید انواع قهوه با رست تازه از فروشگاه قهوه لویا

نگهداری قهوه آسیاب شده و دانه قهوه در معرض هوا، برای قهوه شما مضر است. اگر ترجیح میدهید قهوه خود را دم دست نگهدارید، بهتر است قهوه خود را به چند قسمت کوچکتر تقسیم کنید و قسمت بزرگتر که الان نمی خواهید استفاده کنید را در یک ظرف دربسته نگه دارید.

این کار به ویژه در نگهداری قهوه آسیاب شده ضروری است، زیرا قرار گرفتن تک تک ذرات قهوه در معرض اکسیژن را افزایش می دهد که باعث از بین رفتن سریع عطر و طعم می شود. اگر قهوه را به صورت دانه می خرید، هر زمان که می خواهید قهوه بنوشید، همان لحظه قهوه را به میزان لازم آسیاب کرده و سریعاً مصرف کنید [1]Glossary of Coffee and Espresso Terms”. Coffee Review. Archived from the original on 2012-06-18. Retrieved 2012-07-28..

نگهداری قهوه در ظرف مخصوص

آیا می شود قهوه را در فریزر نگهداری کرد؟

تازگی قهوه برای داشتن یک نوشیدنی با کیفیت بسیار مهم است. کارشناسان معتقدند که قهوه را باید پس از رست کردن به سرعت مصرف کرد، به خصوص پس از اینکه بسته بندی را باز کردید.

درحالیکه درباره اینکه آیا می توان قهوه را فریز کرد یا نه نظرات مختلفی وجود دارد، مهم ترین نکته این است که قهوه رطوبت، بو و طعم را جذب می کند.

اکثر ظروف نگهداری غذا هنوز هم مقدار کمی اکسیژن وارد آنها می شود، به همین دلیل است که مواد غذایی که برای مدت طولانی در فریزر نگهداری می شوند ممکن است دچار “سوختگی فریزر” شوند. بنابراین اگر نگهداری قهوه را در یخچال و فریزر انجام می دهید، حتماً از یک ظرف کاملاً دربسته و هوابندی شده استفاده کنید.

اگر قهوه تان را فریز می کنید، به سرعت هر مقداری که نیاز دارید را بردارید و بقیه را قبل از ایجاد هر گونه چگالش روی قهوه یخ زده، به فریزر بازگردانید.

یخ زدن دانه قهوه، فرآیند اصلی دم آوری قهوه را تغییر نمی دهد.

References

References
1 Glossary of Coffee and Espresso Terms”. Coffee Review. Archived from the original on 2012-06-18. Retrieved 2012-07-28.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.