[بهترین اسپرسوساز صنعتی] 8 اسپرسوماشین برتر مناسب کافی شاپ

بهترین اسپرسوسازهای صنعتی برای کافیشاپ

پروسه ی راه اندازی کافی شاپ مراحل زیادی دارد: نوشتن یک بیزنس پلن، رهن یا اجاره مکان، پیدا کردن عمده فروشی دانه قهوه و درست کردن منو. ولی احتمالاً مهم ترین مرحله، انتخاب بهترین اسپرسوساز صنعی برای کافی شاپ است.

دستگاه اسپرسو ماشین قلب تپنده و آخرین قطعه از تجهیزاتی است که کافی شاپ را از یک ایده به عمل تبدیل می کند پس انتخاب بهترین اسپرسوساز صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

طبیعتاً وقتی نوبت به انتخاب دستگاهی به این مهمی میرسد، باید با دقت لازم عمل کرده و مطمئن شویم همه احتمالات را در نظر گرفته ایم. شما میخواهید دستگاهی انتخاب کنید که بسته به بزرگی کافه و خدماتی که قرار است ارائه دهید، بتواند بهترین نتیجه را با بهترین هزینه به شما بدهد.

چیزی که بتواند خواسته های مشتریان شما را برآورده کند و کارکردن و نگهداری از آن برای کارکنان شما راحت باشد. بهترین اسپرسوساز صنعتی برای کافی شاپ شما باید قابل اطمینان باشد تا کسب و کارتان در اثر بروز مشکل متوقف نشود، و مهم تر از همه این ها دارای ویژگی ها و قابلیت هایی باشد که لازم دارید.

در نهایت هیچکس نمی تواند بگوید بهترین و کامل ترین دستگاه اسپرسو برای کافی شاپ چیست، اما ما این لیست را برای شما تهیه کردیم که 9 تا از بهترین اسپرسوماشین های مناسب کافی شاپ را به شما معرفی می کند.

بهترین انتخاب: اسپرسوساز لامارزوکو استرادا AV

اگر می خواهید بدون آسیب زدن به بازو و پای خود شات های اسپرسوی باکیفیت درست کنید، این دستگاه برای شما بهترین انتخاب است. لامارزوکو استرادا AV با ظرفیت استیم بویلر 8.2 لیتری توصیه ی ما برای صاحبان کافی شاپ است.

اسپرسوساز صنعتی لامارزوکو استرادا
اسپرسوساز صنعتی لامارزوکو استرادا

مشخصات فنی

 • حجم بویلر دم آوری: هر گروپ 1.3 لیتر
 • حجم بویلر بخار: 8.2 لیتر
 • گروپ: 2 یا 3
 • عملکرد: اتومات حجمی

اسپرسوساز صنعتی لامارزوکو استرادا اسطوره ای در میان دیگر اسپرسو ماشین های صنعتی است. این اولین دستگاه اسپرسویی است که بر اساس بازخورد باریستاها و متخصصان صنعت قهوه طراحی شد و برای برآوردن نیازهای آن ها به تکامل خود ادامه داده است.

4 مدل موجود است که هر یک دارای درجه کنترل متفاوتی برای باریستا هستند. اوتو ولومتریک عالی ترین و اتوماتیک ترین گزینه برای تنظیمات در تعداد بالای عصاره گیری است که در آن ثبات قهوه بسیار مهم می باشد.

استرادا مانند بیشتر لامارزوکوها به جای گروپ های رایج E61، دارای گروپ های اشباع است. گروپ اشباع ثبات دما را بهتر می کند و در نتیجه شات های یکسان تر می دهد، البته کمی گران تر است. هر گروپ دارای بویلر جداگانه است که می توان دمای آن را با استفاده از یک کنترلر PID به طور جداگانه تنظیم کرد. این برای زمانی که میخواهید شات هایی با رست متفاوت را درست کنید بسیار کاربردی است.

گروپ ها به خوبی در معرض دید قرار دارند و ارگونومی و دید بهتری را برای باریستا فراهم می کنند. این جزئیات برای باریستاهای حرفه ای بسیار کارآمد است.

همچنین یک استیم وند لمسی در استرادا تعبیه شده است که در طراحی آن، بهترین ویژگی های استیم وند پرفورمنس و نو-برن را با یکدیگر ترکیب کرده است. از آنجا که در دیواره داخلی آن به جای پلاستیک از استیل استفاده می شود، یک بخار خشک عالی ایجاد کرده و دسته ی آن برای گرفتن خنک است.

2. ویکتوریا آردوینو Black Eagle با 3 گروپ – بهترین اسپرسوساز صنعتی برای کافی شاپ های شلوغ

اسپرسوساز صنعتی ویکتوریا آردوینو بلک ایگل 3 گروپ

مشخصات

 • حجم بویلر دم آوری: 0.7 لیتر هر گروپ
 • حجم بویلر بخار: 18 لیتر
 • تعداد گروپ: 2 یا 3
 • عملکرد: اتومات گرانشی

اگر مشتریان زیادی دارید، یک اسپرسوساز صنعتی که برای کار در حجم بالا طراحی شده باشد بسیار کارآمد است، هم مشتریانتان و هم باریستا از آن سود خواهند برد.

این اسپرسو ماشین صنعتی دارای سیستم دوزینگ گرانشی قابل برنامه ریزی است که از ترازوهایی که داخل سینی قطره چکان تعبیه شده است استفاده می کند. این ویژگی با یک سیستم پیش-نفوذی ترکیب می شود که باعث می شود عمل تمپ کردن قهوه کمتر اهمیت داشته باشد و منجر به ثبات باورنکردنی در شات های اسپرسو می شود.

یک صفحه نمایشگر TFT در بالای هر گروپ وجود دارد که به راحتی می توان همه چیز را از جمله دوز، دمای بویلر، فشار بخار و دمای آب داغ برنامه ریزی کرد. همچنین لحظه به لحظه به باریستا بازخورد می دهد.

Black Eagle از نظر طراحی مشخصات نیم رخ کوتاه تری دارد و باعث می شود ارتباط با مشتریان آسان تر باشد. استیم وندها با اهرم های ارگونومیک بیشتر و عایق بهتری به روز شده اند. صفحه پلیتی پشتی صیقلی و آینه ای است، بنابراین می توانید بدون خم شدن شات ها را از زیر ببینید.

جدیدترین مدل بر اساس ترندهای فعلی، سبز تر است. فضای داخلی برای جلوگیری از اتلاف انرژی عایق بندی بهتری دارد و از مواد درجه یک قابل بازیافت مانند فولاد، مس و آلومینیوم استفاده شده است.

3. ساینسو MPV هیدرا 2 گروپ – بهترین برای کافی شاپ های نه چندان بزرگ

اسپرسوساز صنعتی ساینسو ام پی وی هیدرا
Synesso MVP Hydra 2 Group

مشخصات

 • حجم بویلر دم آوری: 1.96 لیتر هر گروپ
 • حجم بویلر بخار: 7.7 لیتر
 • تعداد گروپ: 1، 2 یا 3
 • عملکرد: دستی، برنامه ریزی دستی، یا برنامه ریزی حجمی

اسپرسو ماشین های Synesso به صورت دستی در سیاتل ساخته می شوند، شهری که هم به مرکز قهوه اسپشیالیتی و هم مرکز نوآوری های اسپرسو ماشین تبدیل شده است. مدل MVP هیدرا نمونه ای از این نوآوری است و یک انتخاب عالی برای کافی شاپ شما می باشد.

هیدرا جدیدترین و موفق ترین آپدیت در لاین MVP می باشد، MVP مخفف عبارت برنامه ریزی دستی یا حجمی است.

اسپرسو ساز صنعتی ساینسو به قابلیت برنامه نویسی خود مشهور است و مدل هیدرا این قابلیت را به سطح جدیدی ارتقاء داده است. در مدل MVP می توانید برای هر گروپ، 6 حالت عصاره گیری را به همراه دمای بویلرها و شیر آب گرم برنامه ریزی کنید، و هر کدام از آن ها یک تایمر دیجیتال شات دارند.

اما نکته جدیدی که در این مدل وجود دارد این است که می توانید با تنظیم فشار، دستور العمل خود را تنظیم کنید. هر گروپ با پمپ و موتور مخصوص به خود به صورت یک اسپرسو ماشین جداگانه عمل می کند و یک سیستم بای پس منحصر بفرد برای تنظیم سرعت جریان در طول هر مرحله از عصاره گیری وجود دارد. با این همه متغیر می توانید بهترین اسپرسو را با آزمون و خطا به دست آورید.

میله های بخار عایق بندی شده دارای دسته هستند نه دستگیره که در حجم های بالا یک انتخاب ارگونومیک عالی است.

4. لامارزوکو لینیا مینی – بهترین اسپرسو ساز صنعتی برای کافی شاپ های کوچک

لامارزوکو لینئا مینی

مشخصات

 • حجم بویلر دم آوری: 0.6 لیتر
 • حجم بویلر بخار: 3.5 لیتر
 • تعداد گروپ: 1
 • عملکرد: نیمه اتوماتیک

لینئا مینی که مدلش را از آیکانیک لینیئا گرفته از زمان عرضه تا کنون جزء پر فروش ترین محصولات لامارزوکو بوده است. این تا حدی به دلیل ظاهر جالبش است که با ظاهر کلاسیک اکثر اسپرسو سازهای مکعبی متفاوت می باشد. اما لینیا مینی می تواند هم به عنوان اسپرسوساز صنعتی و هم خانگی عمل کند و برای کافه های کوچک و کاربران خانگی مشتاق جذاب باشد.

لینیا مینی با وجود اینکه قابلیت برنامه ریزی مدل های صنتعی بزرگتر را ندارد اما دارای رابط کاربری زیبا و ساده ای است. یک پدال دستی دارد که کنترل را راحت می کند اما فقط به صورت سوئیچ خاموش-روشن تزریق قبل برنامه ریزی شده عمل میکند.

اگر میخواهید کنترل بیشتری داشته باشید مدل بعدی لامارزوکو GS3 را نگاه کنید.

چیزی که لینیا مینی را از دیگر دستگاه های خانگی متمایز می کند و آن را تبدیل به یک انتخاب عالی برای محیط های تجاری می کند، قدرت بخاردهی آن است. این دستگاه 2 بویلری دارای یک بویلر دم آوری کوچک 0.6 لیتری است اما در فضای اضافی آن یک بویلر استیم 3.5 لیتری قرار داده شده است. شما می توانید در عرض چند ثانیه میکروفوم فوق العاده ای برای لاته آرت ایجاد کنید.

لامارزوکو معمولاً از گروپ های اشباع استفاده میکند اما لینئا مینی دارای یک گروپ یکپارچه منحصر بفرد است. این نوآوری هم مثل گروپ اشباع باعث ثبات در دمای یکنواخت آب می شود اما فضای بسیار فشرده تری را اشغال میکند.

5. اسلیر استیم Lp دو گروپه – بهترین انتخاب برای کافیشاپ های موج سوم

اسلیر استیم ال پی

مشخصات

 • حجم بویلر دم آوری: هرگروپ 1.7 لیتر
 • حجم بویلر بخار: 7.4 لیتر
 • تعداد گروپ ها: 2 یا 3
 • عملکرد: دستی یا حجمی

کافی شاپ موج سوم اساساً ضد استارباکس است، جایی برای چشیدن قهوه اسپشیالیتی که به روش های مخصوص دم آوری می شود تا ویژگی های منحصربفرد قهوه را به نمایش بگذارد. اگر میخواهید چنین کافیشاپی راه اندازی کنید اسپرسوساز صنعتی اسلیر برندی است که باید بشناسید.

اسلیر یک دستگاه بخار اختصاصی به وجود آورد که بین بویلر بخار و استیم وند قرار دارد و بخار داغ تر و خشک تری ایجاد می کند. همچنین استیم وندها از شیرهای برقی استفاده می کنند که درمقایسه با شیرهای مکانیکی پاسخگوتر، کارآمدتر و بادوام تر هستند.

نسخه ی LP استیم به خوبی کنترل دستی و برنامه ریزی را با یکدیگر ترکیب می کند. یکبار شات را تنظیم و عصاره گیری میکنید و برای دفعات بعدی آن را ذخیره میکنید تا کل روز دقیقاً همان اسپرسو را عصاره گیری کنید.

اسپرسوساز صنعتی اسلیر به خاطر استایل بی عیب و نقصش مشهور است.

6. نوا سیمونلی آپیا لایف 1 گروپه – کاربرپسند ترین

نوا سیمونلی آپیا لایف

مشخصات

 • حجم بویلر: ناموجود
 • حجم بویلر بخار: 5 لیتر
 • تعداد گروپ ها: 1، 2 یا 3
 • عملکرد: اتوماتیک حجمی

مدل های نوا سیمونلی آپیا مدت هاست که در کافیشاپ ها استفاده می شود و آپیا لایف نیز به مجموعه این اسپرسوسازهای حرفه ای اضافه شد هاست. این اسپرسوساز صنعتی به صورت نیمه اتوماتیک، کامپکت و حجمی موجود است اما اگر اولویت شما با راحتی در استفاده است، آخرین مورد برای شماست.

اسپرسوساز صنعتی آپیا لایف برای زمانی که آموزش وسیع باریستا در اولویت نیست، مثل رستوران، هتل یا دفاتر ایده آل است. این اسپرسوماشین در حدی اتوماتیک است تقریباً هرکسی بتواند با آن یک اسپرسوی باورنکردنی تولید کند.

نوا سیمونلی آپیا از یک بویلر تبادل حرارتی برای شات گرفتن و بخاردادن به شیر به صورت همزمان استفاده می کند. هر گروپ 4 حجم قابل برنامه ریزی دارد که باریستا فقط باید یک دکمه را فشار دهد. اینکار زمان باریستا را برای بخاردهی شیر یا تعامل با مشتریان خالی میکند.

دستگاه های نوا سیمونلی به قدرت بخار اعجاب انگیزشان معروف هستند و آپیا لایف هم ازین قاعده مستثنی نیست. اما در مدل حجمی این دستگاه گزینه سیستم Easy Cream هم وجود دارد. این آپش با استفاده از پروبی که بهترین دما و بافت شیر را تشخیص میدهد باعث شده تا فرآیند فوم گیری از شیر کاملاً خودکار باشد.

7. لاسپازیاله S2 EK اسپازیو 2 گروپه – مقرون به صرفه ترین

اسپرسوماشین صنعتی لاسپازیاله اسپازیو

مشخصات

 • حجم بویلر دم آوری: ناموجود
 • حجم بویلر بخار
 • 5 لیتر
 • تعداد گروپ: 2
 • عملکرد: اتوماتیک حجمی

اسپروساز صنعتی هیچوقت ارزان نیست، اما حتی با بودجه ی محدود هم میتوانید تکنولوژی های چشمیگری را در اختیار داشته باشید مخصوصاً وقتی دستگاه کوچکتری را انتخاب کنید. اسپرسوساز لاسپازیاله S2 اسپازیو دو گروپه برادر کوچکتر S2 مشهور است که بویلر آن 5 لیتر کوچکتر است ولی تقریباً از هر نظر با همتای بزرگترش مطابقت دارد. و قیمت آن تقریباً مشابه لینئا مینی تک گروپه است.

اسپازیو S2 از مخزن حرارتی مسی مشابه S2 استفاده میکند اما کوچکتر و سیستم دوزینگ حجمی آن نیز همان است. اما هم قیمتش کمتر است و هم فضای کمتری را اشغال میکند. لاسپازیاله استیم وندها را هوشمندانه به صورت بلند تر و با دامنه حرکتی بیشتر طراحی کرده تا با وجود طراحی جمع و جور، 2 باریستا بتوانند به راحتی در کنار هم کار کنند.

این مدل S2 هم در نسخه حجمی (EK) و هم اتوماتیک وجود دارد.

8. نوا سیمونلی اورلیا ویو حجمی 2 گروپه – استایل نمادین

اسپرسوساز صنعتی نوا سیمونلی اورلیا ویو حجمی

مشخصات

 • حجم بویلر دم آوری: ناموجود
 • حجم بویلر بخارک 14 لیتر
 • تعداد گروپ: 2 یا 3
 • عملکرد: اتوماتیک حجمی

در کافیشاپ ها اغلب دستگاه اسپرسو نقطه ی کانونی محیط است. اگر میخواهید اسپرسوساز صنعتی شما هم زیبا و هم کاربردی باشد این مدل از نوا سیمونلی را ببینید.

استایل این اسپرسوماشین در کناره ها موجی شکل است و در رنگ های مشکی مات، سفید مرواریدی و قرمز براق موجود است.

هرگروه دارای 4 حجم شات قابل برنامه ریزی است که از طریق صفحه نمایش بزرگ ال سی دی مدیریت میشود. همچنین میتوانید دمای بویلر، زمان روشن/خاموش، تمیزکاری و دمای آب داغ را برنامه ریزی کرده و به سایر ویژگی های هوشمند دسترسی داشته باشید و از صفحه نمایش به عنوان تایمر استفاده کنید. تمام این ویژگی ها در اسپرسوساز صنعتی نوا سیمونلی اورلیا جمع شده تا از ثبات در طول روز در کافیشاپ های شلوغ اطمینان حاصل شود. [1]https://www.home-barista.com [2]http://www.smithsonianmag.com

1 دیدگاه برای “[بهترین اسپرسوساز صنعتی] 8 اسپرسوماشین برتر مناسب کافی شاپ

 1. امین گفته:

  با سلام ممنونم از مطلب مفیدتون
  اگه کسی خواست دستگاهشو بندازه دور بپه به من به آرزوم برسم یه تیک وی بزنم از کار عسلویه فرار کنم باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.