آموزش تهیه یک آیس کافی دلپذیر

آیس کافی

آیس کافی در روزهای گرم تابستان بسیار دلپذیر است. درست کردن این نوشیدنی خنک و خوش طعم کار آسان و لذت بخشی است. در ادامه نحوه آماده سازی آیس کافی را ذکر کرده ایم.

وسایل مورد نیاز:

  1. آسیاب قهوه
  2. کتری آب گرم
  3. فیلتر آب
  4. تایمر
  5. لیوان
  6. یخ قهوه
  7. ترازو

برای خرید قهوه میتوانید به فروشگاه اینترنتی قهوه لویا کافی مراجعه کنید.

مرحله اول: آماده سازی

کتری خود را با تقریباً 650 گرم آب تازه و صاف شده پر کنید. شروع به گرم کردن آب خود کنید. در حالت ایده آل شما می خواهید با آب بین 195 تا 205 درجه فارنهایت یا تقریباً 1 دقیقه بعد از جوشیدن دم کنید. برای دم کردن قهوه خود از 300 گرم آب استفاده خواهید کرد.

باقیمانده برای پیش گرم کردن دریپر و فیلتر شما خواهد بود. فیلتر خود را در قطره چکان قرار دهید (اگر لبه بسته شده فیلتر را از قبل تا کنید، زیرا باعث می شود فیلتر راحت تر جا می افتد) و آن را روی سینک نگه دارید. پس از گرم شدن آب، حدود 250 گرم آب را در فیلتر و قطره چکان بریزید و مطمئن شوید که تمام فیلتر خیس شده است. این کار باعث گرم شدن قطره چکان می شود، طعم کاغذ فیلتر را از بین می برد و الیاف را برای فیلتر کردن آماده می کند.

مرحله دوم: قهوه خود را وزن کرده و آسیاب کنید.

توصیه می کنیم از 35 گرم قهوه کامرشیال و 30 گرم برای هر یک از قهوه های تک خاستگاه و تخصصی استفاده کنید. تنظیم آسیاب مورد استفاده شما باید آسیاب متوسط ​​باشد. بسیاری از آسیاب ها مقدار کمی قهوه را در خود نگه میدارند، بنابراین خروجی شما ممکن است حدود 1 گرم کمتر از ورودی شما باشد.

به همین دلیل، ممکن است بخواهید یک یا دو گرم قهوه اضافی را آسیاب کنید، بنابراین مطمئن شوید که مقدار مناسبی از قهوه آسیاب شده دارید.

قهوه و یخ

مرحله سوم: یخ و قهوه خود را اضافه کنید.

تقریباً 100 گرم یخ به ظرف غذاخوری خود اضافه کنید. ما قهوه‌مان را مستقیماً در این یخ دم می‌کنیم، که تا پایان کار باید تقریباً کاملاً ذوب شود. لیوان و فیلتر را روی ترازو خود قرار دهید و آن را از بین ببرید. قهوه آسیاب شده خود را بردارید و داخل فیلتر بریزید. وزن روی ترازو را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مقدار صحیح را اضافه کرده اید. چند ضربه سبک به کناره های قطره چکان بزنید تا مطمئن شوید که یک بستر قهوه صاف و یکدست دارید.

قهوه سرد

مرحله چهارم: قهوه را دم کنید.

تایمر خود را روشن کنید و تقریباً 100 گرم آب داغ روی قهوه بریزید. از یک حرکت زیگزاگ از بالا به پایین استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام قهوه را خیس کرده اید (خیس شدن تمام قهوه بسیار مهم است). این مرحله شکوفه نامیده می شود. اجازه دادن به قهوه با مقدار کمی آب به قهوه کمک می کند تا مقداری از گازهای طبیعی خود را آزاد کند که به نوبه خود به دم کشیدن قهوه کمک می کند.

در 30 ثانیه، 200 گرم آب را به آرامی روی قهوه بریزید، از مرکز به صورت مارپیچ بیرون بیاید و سپس به مرکز برگردید (تا زمانی که 200 گرم آب خود را تمام کنید، به داخل و خارج شدن ادامه دهید). اطمینان حاصل کنید که آب را مستقیماً روی قهوه بریزید و روی فیلتر کاغذی بریزید، زیرا آب مستقیماً بدون دم کردن قهوه به داخل ظرف شما تخلیه می شود. آب باید در حدود 3 دقیقه کاملاً تخلیه شود. آیس کافی شما آماده است.

یک لیوان را با یخ تازه پر کنید و قهوه را درون آن بریزید. اضافه کردن شیر و سیروپ شکلات یا کارامل به خوش طعم شدن آیس کافی شما کمک فراوانی میکند.

پی نوشت:

اگر فرآیند دم کردن قهوه بیشتر از 3:00 طول بکشد، به این معنی است که تنظیمات آسیاب شما از حد مورد نظر کوچک تر است. برعکس، اگر فرآیند دم کردن کمتر از 3:00 طول بکشد، تنظیمات آسیاب قهوه شما خیلی درشت است. آسیاب خود را به اندازه لازم تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید که هدف ساعت 3:00 یک هدف تقریبی است. به عنوان مثال، اگر 15 ثانیه بیشتر یا کمتر از آن باشید، قهوه احتمالا هنوز طعم خوشمزه ای خواهد داشت. [1]https://www.caffeluxxe.com/pages/how-to-brew-iced-coffee

بیشتر بخوانید: 11 نکته برای دم کردن قهوه بهتر در خانه

References

References
1 https://www.caffeluxxe.com/pages/how-to-brew-iced-coffee
این نوشته در رسپی ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.